Baanbrekend kankeronderzoek voor betere behandelingen 73 fcjifflwim 0 PZC .^£OT?RiJ iedereen verdient een morgen Cers bedankt zijn vader met nieuw nummer Kijk vanavond naar 'Sta op tegen kanker' Steun baanbrekend onderzoek Ttoaalf mensen per uur krijgen in Nederland de diagnose kanker STA OPTECEN KANKER Advertorial^ Bel: 0800 -1160 Toponderzoekers hebben een nieuwe techniek ontwikkeld waardoor kankerpatiënten betere behandeling op maat kunnen krijgen. Dit onderzoeksteam, gefinancierd door KWF Kankerbestrijding, is in staat om tumorweefsel buiten het lichaam van patiënten te kweken. Aan de basis van kanker liggen fouten in het DNA: Deze zijn voor iedere kankerpatiënt uniek, Wereldwijd zijn inmiddels enorme hoeveelheden DNA- gegevens verzameld, maar de grote.uit- daging is om te bepalen welk genees middel het beste aansluit bij welke patiënt.Toponderzoekers hebben een nieuwe techniek ontwikkeld om tumorweefsel buiten het lichaam van patiënten te kweken. Zoals stekjes van een plant laten de wetenschappers losse kankercellen buiten het lichaam uitgroeien tot tumoren. Deze techniek biedt ongekende mogelijkheden: hier door kunnen grote aantallen genees middelen getest worden op gekweekt tumormateriaal van patiënten. Dit was tot voor kort niet of nauwelijks mogelijk. Het onderzoeksteam staat onder leiding van prof. dr. Hans Clevers en prof. dr. Hans Bos. "Normaal gesproken worden medicijnen injarenlange studies bij patiënten getest en heb je na afloop slechts antwoord op één ji i ig.Wij versnellen dit proces en testen duizen den stoffen en combinaties tegelijk. Dat scheelt veel tijd," legt Clevers uit. "Bovendien testen we niet op de patiënt zelf. Dat voorkomt vele, onnodige, bijwerkingen. Met deze gerichte behan deling kunnen kankerpatiënten in de toekomst mooie jaren extra krijgen." Dit internationale onderzoeksteam, het'DreamTeam', is gepnancierd uit de opbrengsten vari 'Sta op tegen kanker', de campagne van KWF. Het werk van dit Dream Team is vanavond te zien tijdens de live tv-show bij de AVRO. Sta op tegen kanker: vanavond 21.30 uur, Ned. i Meer informatie op: www.staoptegenkanker.nl Het onderzoeksteam staat onder leiding van prof. dr. Hans Bos en prof. dr. Hans Clevers. BATAVIA STAD rASHIOM OUTLET SIMT Michelle tijdens haar huwelijksdag "Toen ik het hoorde, durfde ik de arts niet eens te vragen hoeveel kans ik had", vertelt Michelle. "Ik zag aan alles dat het heel serieus was. Hij zei: "Het is een heel agressieve vorm Michelle, heel agressief". Ik bleek 40 tot 50% overle- vingskans.te hebben, afhankelijk van de vraag of tiet uitgezaaid was." Michelle onderging zes uitzonderlijk zware chemokuren. "Wie dat niet heeft meegemaakt, kan zich er geen voorstel ling van maken. Je blijft nog nèt in leven. Heel heftig en eenzaam. Inmiddels heb ik een nieuwe blaas en zijn 2i lymfeklieren verwijderd, waarvan er zes besmet waren. Ikga weervoor- zichtig vooruit kijken." Michelle zat vanavond te zien zijn in het benepetprogram.ma 'Sta op tegen kanker'op Nederland 1. "ik sta op tegen kanker omdat er voor deze verschri kke- lijke methode, déze hele zware chemo, iets beters moet komen. Maar ook om kanker meer in de openheid te brengen. Het rouwrandje mag eraf. Als het even kan, laat de zon schijnen! Er is een leven naast kanker, en dat leven is er om van te genieten." Cers Pardoel staat op tegen kanker. De opbrengst van zijn nieuwe nummer 'Dankbaarheid' gaat naar KWF Kankerbestrijding. Dit persoonlijke nummer over zijn vader draagt de rapper op aan 'Sta op tegen kanker'. "Toen mijn moeder overleed aan kanker verliep het contact best stroef tussen mij en mijn vader." vertelt Gers Pardoel. "Er waren woordenwisselingen, maar later besefte ik hoe heftig de tijd was voor hem. Ikwas nog maanzjaaren hij moest mij en mijn broer alleen opvoeden. Daarvoor ben ik mijn vader ontzettend dankbaar." Het nummer is te downloaden via www.staoptegenkanker.nl De campagne "Sta op tegen kanker" is mede mogelijk gemaakt door de volgende bedrijven en partners van KWF: Michelle Arentz (34) uit Amsterdam was er één van. Ze had haar bruiloft al gepland, maar kreeg te horen dat ze een agressieve vorm van kanker heeft. Opstaan tegen kanker helpt! Geld voor Scan deze QR onderzoek leidt tot betere behandelin- code met uw gen en overlevingskansen. Sta ook op smartphone en en word donateur van KWF Kankerbe- word donateur, strijding. Met uw bijdrage komt een toekomst waarin kanker geen dodelijke ziekte meer is, sneller dichterbij. Vanavond is de rapper ook te zien In de tv-show'Sta op tegen kanker'op Nederland 1 bij de AVRO. Cers: "Ik geloof dat er een dag komt dat kanker te ge nezen is. We gaan de goede kant op: in 1949 was er gemiddeld 25% overlevings kans (na 5 jaar), nu is dat 61%! Ik vind het daarom fijn dat ik mijn steentje kan bijdragen met dit nummer." Willeke Alberti, Liesbeth List, Yes-R, Wende Snijders, deafS, Henny Huisman en vele anderen staan vanavond op tegen kanker. Bekend en onbekend Nederland zet zich belangeloos in om zoveel mogelijk donateurs te werven voor KWF Kankerbestrijding. De AVRO zendt de benefietshow 'Sta op tegen kanker' uit orri een vuist te Cers Pardoel.'lkgeloof dat er een dag komt dat kanker te genezen is." maken tegen deze ziekte. Een avond met bijzondere live-optredens, ont roerende verhalen en aandacht voor baanbrekend onderzoek. Kijken dus: 'Sta op tegen kanker" vanavond 21.30 uur op Nederland i bij de AVRO Frits Sissing en Kim-Uan van derMeij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32