Boete van vijf miljoen euro geëist tegen Dow Man spuit conducteur in ogen IJsselmeer en Texel Downloaden bij bibliotheek Buiten Zeeuwse delegatie reist 11 februari andermaal naar Den Haag om te vechten voor het behoud werkgelegenheid. Strijenham heeft zelfs een fietsmuseum Kras.nl/allegro-nederland of bel 0900-9697,^ DE STELLING UW MENING 280 reacties De eis is meer dan de helft lager dan wat het maximum (10,4 mil joen euro) had kunnen zijn. Offi cier van justitie Ingeborg Koop- mans gaf daarvoor als redenen aan: bijna zes jaar zijn verstreken sinds het justitieel onderzoek be gon en in die jaren zijn geen ver gelijkbare incidenten gebeurd. De rechtszaak wordt 4 februari voort gezet. Een uitspraak wordt half maart verwacht. MIDDELBURG - Een brede Zeeuwse delegatie reist dinsdag 11 februari naar Den Haag om te voorkomen dat Zeeland nog meer rijksdiens ten ziet inkrimpen danwel ver trekken bij nieuwe kabinetsbezui nigingen. Hoewel minister Stef Blok (Wo nen en Rijksdienst) rekening wil houden met de economische klap pen die Zeeland heeft gekregen door onder meer de faillissemen ten van Zalco en Thermphos, kan hij niets garanderen. Blok wijst erop dat hij Zeeland al heeft ontzien. De komst van de marinierskazerne naar Ritthem zorgt voor een groei van het aan tal rijksbanen in Zeeland. Dankzij de militairen komen er per saldo rond de duizend banen bij. Ook gevangenis Torentijd in Middel burg blijft open. De bezuinigingen op de rijks diensten hebben tot dusverre ech ter te weinig opgeleverd. De mi nister zoekt nog 3,5 miljard euro. Bovendien is niet uitgesloten dat het kabinet opnieuw bezuinigt en dan de overheid verder verkleint, als blijkt dat een begrotingstekort van drie procent of minder in 2015 niet haalbaar is. Het kabinet is vastbesloten op of onder de drieprocents-norm die Brussel eist, te blijven. Zeeland vindt dat de marinierska zerne geen pleister voor alle won den is. De provincie heeft sinds 1996 al de nodige rijksdiensten zien vertrekken en inkrimpen. Daardoor zijn uit Zeeland al zo'n 2000 rijksbanen verdwenen of staan op het punt te verdwijnen. Onder aanvoering van de toenma lige commissaris van de ko ningen) Karla Peijs en de burge meesters Harald Bergmann van Middelburg en René Verhulst van Goes overhandigde een 150 man sterke delegatie in Den Haag be gin vorig jaar een Zeeuws mani fest aan minister Blok. Verder be zuinigen is funest voor de werkge legenheid, was hun boodschap. Komende maand volgt een soort gelijke lobby-actie. De insteek zal dan zijn dat er veel hoogwaardige arbeidsplaatsen verloren zijn ge gaan, die kwalitatief niet gecom penseerd worden door een mari nierskazerne. Bovendien willen de partners van de mariniers ook een leuke baan in Zeeland, die ze voor een sub stantieel deel bij rijksdiensten vin den. Maar als die steeds kleiner worden of wegtrekken, zullen de mariniers ook niet allemaal naar Zeeland verkassen, wordt ge vreesd. KRUININGEN - De politie heeft dins dagavond rond kwart voor zeven een negentienjarige man (zonder vaste woon- of verblijfplaats) aan gehouden in de trein op het sta tion van Kruiningen. Even daarvoor had een conduc teur een aanvaring gehad met en kele jongeren in de trein. Een van hen spoot de man in de ogen met een spuitbus, vermoedelijk deodo rant. De conducteur hield de ver dachte aan. Op het station werd de man vervolgens gearresteerd. De conducteur heeft aangifte ge daan van bedreiging. De trein liep ongeveer een half uur vertraging op. Eerst wat zon 6 WOENSDAG 22 januari 2014 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 18 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Vanuit Arnhem over o.a. de Friese meren en rivieren, IJsselmeer en Waddenzee. Per MS Allegro***-"-, voorzien van restaurant, bar, zonnedek en personenlift Vanuit Arnhem naar o.a. Lemmer, Leeuwarden, Harlingen, Texel en Enkhuizen Inclusief alle maaltijden, Kras-reisleiding en tive-muziek aan boord Vertrek: 17 mei, 28 juni, 2 en 23 augustus Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Provincie moet knokken voor elke rijksbaan Reageer op pzc.nl Ik heb weer vertrouwen in de MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie heeft gisteren een boete van vijf miljoen euro geëist tegen che miebedrijf Dow Terneuzen voor ze ven ernstige milieu-incidenten in de jaren 2005-2008. pagina 17: 'Dow heeft geluk gehad' Lobby voor rijksdiensten door Frank Balkenende hartafdeling van het ADRZ ONEENS 62% pagina 18 en 19: 'Zeeland is geen melkkoe'; Commentaar DEN HAAG - Leden van openbare bibliotheken in Nederland kunnen sinds dins dag ruim 5000 e-books lenen. Minister Jet Bussemaker (Cultuur, links)) gaf hiervoor op het Centraal Station van Den Haag het startsein door het eerste e-book te downloaden: Voslav, van Arthur Japin (rechts). De 5000 titels betref fen ongeveer een kwart van het beschikbare e-bookaanbod in Nederland. De verwachting is dat het aantal deelnemende uitgevers snel zal stijgen. Leden kunnen e-books lenen via www.bibliotheek.nl. De titels zijn de eerste maanden gratis te lezen, foto HH/Arie Kievit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1