Bejaard stel woont al weken in garagebox Duitsland - Oostzeekust Gezond 18 en 19 m mmm mm d Minister Blok kan Zeeland niet garanderen dat ze buiten schot blijft. Sportcoach voor ouderen Hartzorg ADRZ herpakt zich ©□O V 0 "5 Veel wolken 7° DINSDAG 21 januari 2014 Dat zei Blok na afloop van zijn werkbezoek aan Zeeuws-Vlaande- ren en de marinekazerne in Vlis- singen. Hij probeert Zeeland wel 'zo veel mogelijk te ontzien'. „Maar ik kan geen garanties ge ven." De bezuinigingen op rijksdiens ten troffen tot nu toe onder meer de Belastingdienst (sluiting kan toor in Terneuzen) en de recht bank. Blok benadrukt dat het kabi net wel degelijk rekening houdt met de zwakke economische si tuatie van Zeeland. Hij wijst op het openhouden van gevangenis Torentijd in Middelburg en de bouw van een nieuwe mariniers kazerne in Vlissingen. Maar de bezuinigingen op de rijks diensten hebben onvoldoende geld opgeleverd. „Ik ben nog lang niet aan de 3,5 miljard", aldus mi nister Blok. Er volgt daarom een tweede ron de. Zeeuwse bestuurders maken zich ernstige zorgen over de gevol gen daarvan. Zij hebben Blok gis teren met klem de boodschap meegegeven Zeeland zo veel mo gelijk te ontzien. Over hoe de tweede bezuinigingsronde wordt ingevuld, besluit het kabinet later dit jaar. DE STELLING UW MENING 329 reacties Landelijke politici moeten zich niet mengen in campagne raadsverkiezingen eensHMMMHI 84% ONEENS 16% Maria heeft contact gezocht met de krant bij wijze van schreeuw om hulp. Af en toe barst ze in tra nen uit. Hoe kom je in zo'n situa tie terecht? Juni 2013 zijn ze uit hun huurhuis aan de Schaepman- laan in Axel gezet. Ze hadden maanden hun huur 'vastgehou den', zoals ze zeggen. „De achter en voordeur sloten niet meer en reparatie bleef uit", geeft Philippe als reden. Woningstichting Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen schakel de de rechtbank in. Maria: „Vier keer zijn we er geweest." Met als resultaat dat de rechter met huis uitzetting vanwege huurachter stand instemde. Sindsdien is het echtpaar Buiten dijk zwervende. Ze hebben bij een vrouw in Axel ingewoond, bij de dag- en nachtopvang van het Leger des Heils in Terneuzen en Dordrecht en recentelijk bij een kennis uit de country linedance- wereld, maar bij de laatste beland den ze naar eigen zeggen 'van de regen in de drup'. En sinds enkele weken verblijven ze dan in een ga ragebox zonder primaire voorzie ningen. „Een aantal mensen in de buurt helpt ons gelukkig." „Schrijnend", noemt Boud Bakels, manager wonen bij Woongoed, de situatie waarin Maria en Philip pe Buitendijk verkeren. Hij wist niet dat zij in een garagebox wo nen. Het echtpaar is, vertelt hij, 'na een heel lang traject uit het huis gezet'. „We doen er alles aan om huisuitzettingen te voorko men. We zijn er tenslotte als cor poratie om mensen te huisvesten die daar niet zelf in kunnen voor zien. Dat de rechter uiteindelijk akkoord is gegaan met huisuitzet ting, zegt heel veel. We worden vaker in het ongelijk dan in het ge lijk gesteld." 3 dagen v.a. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 17 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Ontdek de prachtige natuur en steden van Noord-Duitsland. 4-sterren Hotel NH Schwerin nabij het historische centrum van Schwerin Gratis wifi, parkeergelegenheid en gebruik sauna Inclusief ontbijtbuffet Ontdek Schwerin, de stad van de 7 meren Kras.nl/noordduitsland oF bel 0900-9697,scPm Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. om banen door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Er dreigen nog meer rijksdiensten uit Zeeland te verdwij nen. Minister Stef Blok (Wonen en Rijksdienst, WD) kan niet garande ren dat Zeeland buiten schot blijft bij de komende bezuinigingen. pagina 18: „Alle regio's vragen om niet te bezuinigen" door Harmen van der Werf WESTDORPE - Mensonterend, zo mag het je wel noemen. Maria en Philippe Buitendijk, 65 en 73 jaar, wonen sinds enkele weken in een garagebox in Westdorpe. Hun tweepersoonsmatras ligt op de be tonnen vloer. Overal staan verhuis dozen. De enige verwarming die ze hebben, komt van wat kaarsen. Ik heb weer vertrouwen in de hartafdeling van het ADRZ Reageer op pzc.nl pagina 2 en 3: Woongoed wil helpende hand reiken Philippe en Maria Buitendijk in een garagebox in Westdorpe, met op de voorgrond hun bed. foto Peter Nicolai telfort.nl 08001707 Telfort winkels éiPhone 4s 8CB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1