Koploper HW'24 scoort niet, maar loopt desondanks uit op Unitas'30 Terneuzen onderuit bij leider Halsteren SPORT 9 Vlissingen laat punten liggen in de titelstrijd had, keek na twaalf minuten al te gen een 3-0-achterstand aan. De ploeg legde niet het accent op de verdediging en was al snel kans loos tegen de kwalitatief betere te genstander. „Het heeft weinig zin om puur te verdedigen. We maak ten bovendien de fout om in zone te verdedigen, terwijl ik gevraagd had om mandekking toe te pas- VLISSINGEN - Vlissingen verspeel de gisteren twee punten in de ti telstrijd van de eerste klasse C in het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Ruud Pennings kwam op eigen veld niet verder dan een o-o-gelijkspel tegen Geldrop, ter wijl concurrent TEC met 1-0 won van EFC. Daardoor moest Vlissin gen een gaatje van twee punten la ten vallen met koploper TEC. Vlissingen-trainer Ruud Pen nings kon er niet wakker van lig gen. „Ik vind dat wij vrij goed ge speeld hebben, maar helaas lieten we de kansen om op voorsprong te komen, die er zeker genoeg wa ren, onbenut", sprak hij na de doelpuntloze remise. De titelaspi- raties blijven intact. „Als je de he le eerste seizoenshelft ongeslagen blijft en zelfs maar drie keer gelijk speelt, mag je in mijn ogen best over het kampioenschap praten." sen", zei Aardenburg-trainer Mar ty Bekooy. „De realiteit is dat we ons moeilijk zullen handhaven. Daarom zijn we nu al bezig om te verjongen. Ondanks de nederlaag hebben we iets rechtgezet voor de 8-o-nederlaag in Aardenburg." In de zesde minuut tekende Maar ten van Hecke fraai voor de 1-0, daarna maakte De Nooijer na goed samenspel met Van Hecke de 2-0 en tekende jeugdspeler Ro bin Lammertijn voor de 3-0. De Nooijer verraste vervolgens van af stand Aardenbu rg-doelman Gio vanni Strubbe en scoorde op slag van rust de 5-0. In de tweede helft profiteerde Ste ven de Croock, met afstand de bestp speler bij Aardenburg, van fouten in de verdediging van Phi lippine en maakte Jan Meijaard met een fraai schot de 5-2. Via De Nooijer werd het 6-2, waarna Me ijaard opnieuw scoorde. In de slot fase kopte De Nooijer vallend uit een perfecte voorzet van Randy Lauret de stand naar 7-3 en bepaal de de uitblinker met een vrije trap de eindstand op 8-3. door Len Wolters Hoeven-HW'24 0-0: HW'24 was iets sterker in de uitwedstrijd tegen Hoeven, maar de bezoekers konden geen potten breken. Hoe ven trok zich terug op eigen helft en gaf het initiatief aan de Zeeuws-Vlamingen. Zeker in de eerste helft resulteerde dat niet in echte kansen. De Hulstenaren pro beerden het wel, maar kwamen niet door de Brabantse muur heen. Na de rust kwam HW'24 er wel een aantal keer gevaarlijk uit. Hoeven gaf wat meer ruimte weg, waardoor de bezoekers ge vaar konden stichten. Doelpunten leverde dat niet op. De Hoe ven-doelman liet zich niet ver schalken. Hontenisse-Rood Wit W 1-3: Het breekpunt in de wedstrijd kwam zo'n twintig minuten na rust. Een tackle van Pim van Jole werd bestraft met een rode kaart. Op dat moment leidde Hontenis- se met 0-1 door Dennis Malcon tent. Na een half uur draaide Mal content weg van zijn tegenstan der om de bal vervolgens in het doel te plaatsen. Toch was het Rood Wit W dat eigenlijk op voor sprong had moeten staan. De be zoekers kregen voldoende kan sen, maar Pim de Bakker bleek een uitstekende doelman. Ook in de tweede helft haalde de doelman er een paar knappe bal len uit. Vijf minuten na de rode kaart moest hij echter capitule ren. Vlak nadat Tom de Rijk de lat raakte voor Hontenisse, was het Jeroen Verschuren die De Bakker kansloos liet. Dit eigen doelpunt gaf Rood Wit W het geloof dat er toch drie punten te halen waren in Zeeland. In de 85e minuut was het Edwin Jaspers die voor Rood Wit W de bevrijdende 1-2 maak te. Hontenisse ging vervolgens al les of niets spelen en kreeg in de blessuretijd nog de 1-3 rond de oren. Dennis Jaspers bezorgde zijn ploeg de driepunter. Luctor'88-Internos 1-1: In de eer ste helft had Luctor'88 het gat met Internos moeten slaan. Al leen Rutger van Rossum scoorde. In de tweede helft kwam Inter nos op gelijke hoogte door een ei gen goal van Jeroen van Zee. Halsteren-Terneuzen 2-0: Halste ren had in de eerste helft het bes te van het spel en kwam vroeg op voorsprong door een doelpunt van Mathijs Hage. Toen Tiago da Silva na een half uur een mooie aanval in 2-0 omzette, leek Ter- neuzen op weg naar een ruime ne derlaag. De bezoekers rechtten de rug en kwamen daarna beter in de wedstrijd. In de tweede helft was er van enig krachtsverschil zelfs geen sprake meer. Vijf minu ten voor tijd had Erik-Jan Naudts de spanning terug kunnen breng en, maar hij schoot op de lat. Terneuzen-trainer Henk Ottens hield aan de confrontatie met de koploper in elk geval geen kater over. „Als je op bezoek gaat bij de koploper, weet je dat je het moei lijk krijgt", zei hij. „Maar qua in stelling en qua voetbal hebben we het goed gedaan. Hier kunnen we verder mee." Zeelandia Middelburg-WSC 1-4: WSC had op het moeilijk bespeel bare veld in het begin een licht veldoverwicht, maar na twintig minuten nam Zeelandia Middel burg het heft in handen. In de 33e minuut resulteerde dat in de ope ningstreffer van Jerfy Booy. Na de hervatting was WSC opnieuw de betere ploeg en na 58 minuten maakte Guus Beerens er verdiend 1-1 van. Het duel kon daarna alle kanten op, maar WSC pakte de volle buit dankzij treffers van Ja- mie Pennings en Ate Zijlmans. In de slotminuut maakte Baris Kaya er ook nog 1-4 van. Na afloop werd bekendgemaakt dat Daan Eikenhout ook volgend seizoen trainer is van Zeelandia Middelburg. Het contract van Paul Telussa wordt niet verlengd. Jeka-RCS 1-0: Het duel tussen Jeka en RCS verdiende geen win naar. Heel lang was er sprake van een gezapige wedstrijd, met veel middenveldspel en nauwelijks kansen. In een fase waarin een o-o-eindstand steeds dichterbij kwam, sloeg de thuisclub alsnog toe. Een slechte uittrap van Tim Blind belandde in de tachtigste minuut in de voeten van Frits Re- mie die profiteerde en de bal met een lob in het doel deed belan den: 1-0. „Wat ik ons verwijt is dat we niet gebracht hebben wat we moesten brengen", zei RCS-trainer Romeo van Aerde. „We wisten dat Jeka statische ver dedigers heeft, maar geen mo ment hebben we hen in de proble men kunnen brengen." Terneuzen moet op het veld van koploper Halsteren een 2-0-nederiaag slikken. Na rust gaat de strijd gelijk op. 15 vu- MAANDAG 20 JANUARI 2014 I Philippine-aanvaller Dennis de Nooijer (midden) snelt langs Hylke Stroo en Quinten Ginneberge van Aardenburg. De 44-jarige spits scoorde gisteren zes goals in de Zeeuws-Vlaamse derby, foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Ondanks het gelijk spel van HW'24 is de koploper van de derde klasse A van het zondag voetbal een punt uitgelopen op Unitas'30. De Hulstenaren kwamen niet verder dan 0-0 tegen Hoeven. Nummer twee Unitas'30 moest zijn meerdere erkennen in Kruis land: 1-2. MIDDELBURG - Op de eerste speel dag na de winterstop was er voor de Zeeuwse ploegen in de tweede klasse van het zondagvoetbal wei nig eer weggelegd. Terneuzen ver loor (in Halsteren) met 2-0 van koploper Halsteren, Zeelandia Mid delburg moest op eigen veld zijn meerdere erkennen in WSC (1-4) en RCS ging in Breda met 1 -0 on deruit tegen Jeka. door Eddy van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63