burea Oude kwaal Zaamslag geeft opponent Rijsoord ruim baan SPORT 7 RIA W. stuit op Dosko in het bekertoernooi zelf een goede kans op zijn derde van de middag had laten liggen, stond hij aan de basis van de 3-0 van Nick de Groote. Doesburg knalde de ruimte in, De Groote was als eerste bij de bal en liet doelman Raymond Klootwyk kansloos. Voor de Belg was het zijn zevende van het seizoen. In de hoofdklasse B-scoorde alleen Michael van Dommelen (ASWH, elf treffers) meer dan De Groote. Als het aan Doesburg ligt nestelt hij zich de komende weken ook in de top van dat topscörersklasse- ment. Zaterdag gaat Hoek op het kunst gras van Heinenoord op zoek naar de volgende overwinning. „Op dat veld brak ik vorig seizoen mijn hand", keek Doesburg terug. „En we verloren met 3-1. Nu staan we er heel anders voor. We zijn koploper en willen dat blijven." De teller bij Kloetinge staat na veertien duels op negentien doel punten en dat is voor een ploeg met ambities voor het linkerrijtje te weinig. Bovendien kwamen twee goals ook nog eens uit straf schoppen voort. Cluptopscorer is Jason Tjien Fooh met vijf treffers. De 'snelheidsduivel' zal zijn sei zoenstotaal nog wel weten op te krikken, maar als hij in de buurt wil komen van de man die hem vorig seizoen voor ging (Tom Blomaard met zestien treffers) zal hij het gaspedaal nog verder moe ten intrappen en zal hij vooral koelbloediger moeten worden. Tjien Fooh was zaterdag in de eer ste helft een ware plaag voor ASWH, kreeg drie prachtige kan sen, maar één keer miste hij de bal (28e minuut), eenmaal aarzel de hij iets te lang (29e) en op slag van rust (41e) ging een schot over het doel. Tjien Fooh mocht zich wel bekla gen over scheidsrechter Van Beek, die de geblesseerde Roelof Luinge verving. In de 27e minuut sneed de aanvaller het strafschopgebied in en werd hij neergelegd. Tot ver ontwaardiging van Kloetinge kwam de dader er zonder geel vanaf en werd de bal ook niet op de stip gelegd. De arbiter oordeel de dat de overtreding net buiten het strafschopgebied werd inge zet. Het was in een fase dat Kloetinge het beste in zichzelf naar boven haalde en een vroeg opgelopen achterstand (Vinicius Bongaertz had in de vierde minuut na een doorkopbal uit een corner via een fraaie omhaal voor 1-0 gezorgd) probeerde weg te poetsen. De Be- velandse equipe speelde gedre ven, geconcentreerd en met lef. Het mooiste voorbeeld daarvan was een moment in de 29e mi nuut, toen middenvelder Aart Veldhof de opbouw van ASWH in een vroeg stadium verstoorde en Daan Esser in stelling kwam. De aanvaller van Kloetinge legde de bal opzij naar Tjien Fooh en de 1-1 leek nabij, ware het niet dat een verdediger van ASWH via een sliding de bal nog net tot cor ner kon verwerken. Vier minuten later deed zich een nog grotere mogelijkheid voor. Daan Esser verscheen alleen voor de keeper, maar hij krulde de bal naast het doel. Uiteindelijk was de kansenverhouding voor rust 5-2 in het voordeel van Kloetinge. Na rust had ASWH zijn zaakjes in verdedigend opzicht beter op or de en werd de rangorde hersteld. Pas in de slotfase, toen achtereen volgens Bart Deprez en Tom Blomaard waren ingebracht, kreeg Kloetinge weer zicht op een gelijkmaker. Maar ondanks een slippertje van keeper Stef Doedée viel de 1-1 niet. „Er was iets te halen bij ASWH, maar dat hebben we nagelaten", stelde trai ner Diederik Hiensch. „Toch biedt het spel houvast." Dat was een terechte constatering, maar de oefen meester zal dan wel heel snel een remedie voor een oude kwaal moeten vinden. KARAKTERISTIEK HENDRIK-IDO-AMBACHT - Vierde klasser RIA W moet het in de vijf de ronde van het districtsbeker toernooi opnemen tegen hoofd klasser Dosko. Ook Hoek wacht een uitwed strijd. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser gaat in Hendrik-ldo-Am bacht op bezoek bij IFC. Kloetin ge werd gekoppeld aan ASWH. Bij winst stuit de Bevelandse hoofdklasser in de kwartfinale op de winnaar van Pelikaan-Heer- jansdam. Hoek mag bij een overwinning uitkomen tegen de winnaar van het duel Dosko-RIA. In de eerste minuut maakte San- der Barragan al de 1-0. De razend snelle Khalid Rahli schoot twee minuten later tegen de paal. De niet af te stoppen linkeraanvaller van Rijsoord verscheen nog twee keer alleen voor Zaamslag-doel- man Mitchell Braafhart en wist één keer te profiteren. Na een klein kwartier stond het 2-0 voor de ploeg uit Ridderkerk. De verde diging van Zaamslag wankelde en kreeg maar geen vat op de be weeglijke aanvallers van Rijsoord. Zaamslag-trainer Hubert van den Hemel had mede door de geschor ste Joris Rademakers achterin ge kozen voor het centrale duo Peter Doens-Melvin Rijckaert. Zij wer den geflankeerd door Maikel Krans en Mare de Haas. Van den Piemel had gevraagd aan zijn spe lers om kort te dekken, maar men had te veel respect voor Rijsoord. „Ze gaven te veel ruimte weg. Dat moet je niet doen tegen deze te genstander." Bij Zaamslag moest het aanval lend komen van Mario de Fouw, Jordy Bakker en Peter Dieleman, die voor de mooiste aanval zorg den. De Fouw verscheen voor open doel, maar zijn inzet ging mede door het slechte staat van het veld over. „Dat was een mo ment voor Zaamslag om terug in de wedstrijd te komen. Aan de an dere kant hadden wij al lang de 3-0 moeten maken", zei Rijs- oord-trainer Gijs Zwaan later. Hij was vooraf er niet gerust op ge weest. „Gérard de Nooijer had me vrijdag nog gewaarschuwd voor het opportunistische spel van Zaamslag, maar ik heb van Hu- bert (van den Hemel) begrepen dat zijn selectie geplaagd wordt door schorsingen en blessures. Het was voor ons een makkie." Na rust stuitte Rahli in vrije posi tie op Braafhart. Bakker kon een fraaie actie van Dieleman niet be kronen. Rijsoord bleef gevaarlijk en scoorde via Barragan de 3-0. Zaamslag kreeg een strafschop, die door Michiel Leijte feilloos werd benut. Jn de slotminuut be- Ze gaven te veel ruimte weg. Dat moetje niet doen tegen deze tegenstander paalde uitblinker Barragan de eindstand op 4-1. Dieleman kreeg voor het wegdu wen van een tegenstander nog een gele kaart, hetgeen een schor sing betekent voor het belangrijke duel met Drechstreek. Het stoort Van den Hemel dat zijn spelers te vaak onnodig gele kaarten pakken. Ook Bakker ont breekt (korte vakantie) tegen Drechtstreek. Het wordt dus weer improviseren voor de trainer. Te gen Rijsoord kregen de A-junio- ren Sven Buysse en Stijn Dekker al een kans. MAANDAG 20 JANUARI 2014 winnen prima kwelt Kioetmge i Kyle Doesburg (rechts) heeft zijn directe tegenstander afgeschud en schiet na vier minuten al de 1-0 langs Oranje Wit-doelman Raymond Klootwyk. foto Peter Nicolai door Jan Dagevos HENDRIK-IDO-AMBACHT - Nieuwe ronde, nieuwe kansen, nieuwe per spectieven. Kloetinge nam zich bij de hervatting van de competitie het beste voor, maar op bezoek bij ASWH openbaarde zich zaterdag toch weer een oude kwaal. De Be- velandse hoofdklasser schoot schro melijk tekort in de afwerking en vertrok dus met lege handen uit Hendrik-ldo-Ambacht: 1-0. ASWH-Kloetinge 1-0 (1-0). 4. Vini cius Bongaertz 1-0. Scheidsrech ter: H.J.G.M. van Beek (Cothen). Gele kaart: Mels van Driel (AS WH) en Timo Jansen (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 579. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Ruben Hollemans, Timo Jansen; Mark Schuit, Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Daan Esser, Bert den Ha mer; Jason Tjien Fooh. Vijfde ronde (8/9 februari): Kloetin- ge-ASWH, Dosko-RIA W, Pelikaan- Heerjansdam, IFC-Hoek. Kwartfinales (1 /2 maart): IFC/Hoek-Dosko/RIA W. en Pelikaan/Heerjansdam-Kloetinge/- ASWH. door Aector Doorns ZAAMSLAG - Rijsoord legde zater dag al snel de zwakke plekken bloot bij Zaamslag. De thuisclub verloor na een vroege achterstand met 4-1 het duel in de eerste klas se C van het zaterdagvoetbal. Hubert van den Hemel Zaamslag-Rijsoord 1-4 (0-2). 1. San- der Barragan 0-1,14. Khalid Rahli 0-2, 77. Sander Barragan 0-3, 87. Michiel Leijte (strafschop) 1 -3, 90. Sander Bar ragan 1 -4. Scheidsrechter: J. Quinten .(Oirschot). Gele kaart: Mario de Fouw, Peter Dieleman, Vinzenz Jansen (Zaamslag), Donovan Lioe Anjie, We sley Cocheret de la Moriniëre (Rijs oord), Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61