Burgemeester Depla van Heerlen wil meer agenten tegen drugslabs Ziekenhuis kan patiënten niet altijd naar huis sturen www.marrea.nl BINNENLAND 5 Ziekenhuizen in Nederland krijgen steeds vaker proble men met 'uitplaatsen' van pa tiënten. Veel patiënten hebben verpleeghuiszorg nodig, maar sinds januari is het moeilijker om een indicatie te krijgen. Al leen de zwaarste categorie pa tiënten kan daar nog terecht. Dat meldt de NOS. Patiënten zonder indicatie moeten na be handeling in het ziekenhuis naar huis. Maar volgens artsen en verpleegkundigen kan niet iedereen naar huis. Het gevolg is dat er wachtlijsten ontstaan in de ziekenhuizen voor de uit plaatsing van patiënten. Bij ADRZ in Vlissingen en Goes is dit niet het geval, weet woordvoerder Dick Bosscher Moeder verdacht van doden zoon (11) De moeder van het 11-jarige jongetje dat vrijdag dood werd gevonden in een woning in Amersfoort, wordt verdacht van moord of doodslag op haar zoon. De vrouw is aangehou den. De vader van het jongetje is geen verdachte. De moeder, die gewond in het huis lag, is in het ziekenhuis gearresteerd. De kerk in wijk waar het jonge tje woonde, bood wijkbewo ners gistermiddag de gelegen heid hun gevoelens te delen. te melden, maar Margaret Laf- ort van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen herkent het beeld. „We hebben daar hier in Zeeuws-Vlaanderen ge lukkig een oplossing voor. Pa tiënten die geen medisch-spe- cialistische hulp meer nodig hebben, maar te slecht zijn om naar huis te gaan, worden opge nomen op de zogenoemde 'low cure'-afdeling in Hulst of Oostburg. Ook de huisartsenkli nieken in die plaatsen kunnen soelaas bieden, al zijn ze juist bedoeld voor mensen die niet slecht genoeg zijn om naar een ziekenhuis toe te gaan. „Wacht lijsten weten we op die manier nagenoeg te voorkomen", al dus Lafort. Interpolis ziet veel wanbetaling in mkb Acht op de tien kleine en mid delgrote bedrijven kregen vo rig jaar te maken met oninbare vorderingen als gevolg van fail lissement van een opdrachtge ver. Dat blijkt uit cijfers die In terpolis, aanbieder van onder meer rechtsbijstandsverzeke- ringen voor ondernemers pu bliceerde. Volgens Interpolis blijft wanbetaling een groot probleem voor met name zzp' ers. Zij kregen een op de drie rekeningen niet op tijd betaald. het gaat deze mensen vooral om thema's als werk, zorg, buurtvoor zieningen. En ze zijn op zoek naar een partij die invloed heeft." Dus verwacht hij niet zo veel van de moslimpartijen in Den Haag en Rotterdam. „Er zullen mos lims zijn die op basis van religie stemmen, maar niet veel. Boven dien is er niet één soort moslim." Dat beaamt Floris Vermeulen, po liticoloog aan de Universiteit van Amsterdam. Hij denkt dat de mos limpartijen als ze een of twee ze tels halen geen bedreiging voor de PvdA vormen. Liefst 60 pro cent van de allochtonen stemt doorgaans op de PvdA. Mohandis verwacht dit keer ech ter ook wel stemmen aan D66 en GroenLinks te verliezen, van met name jonge allochtonen. Erg? Nee. „Een teken van emancipatie, dat ze politiek bewust zijn." Juist daarom moet de partij zich zorgen maken over de komende verkiezingen, zegt Vermeulen. „De PvdA heeft minder allochto nen op de kieslijsten staan en so wieso laten ze het multiculti-the- ma liever links liggen sinds 11 sep tember 2001. Bovendien heeft de PvdA als regeringspartij ook on der allochtonen aan populariteit verloren. „Grote kans dat veel mensen thuisblijven 19 maart." Een 50-jarige Marokkaan bekijkt de PvdA-happening in Kanalenei land zaterdag van een afstandje. „Met de WD is de PvdA veel te rechts geworden." Twee Marokkaanse vrouwen eten verderop een PvdA-poffertje. Maar op de partij stemmen? „Nee, die bezuinigen véél te véél." Nu gebeurt dat door het Landelijk Forensisch Opsporingsteam (LFO), maar dat bestaat volgens Depla slechts uit een zeer beperkt aantal mensen. Die moeten drugs labs ruimen, zoals gisteren in het Heerlense stadsdeel Hoensbroek. „Maar aan opsporing komen ze niet meer toe", zegt Depla. „Drugslabs staan vaak midden in woonwijken", zei Depla. Hij is woedend om het drugslab dat za terdagavond werd ontdekt in een garage bij een woning in Hoens broek. „Volstrekt onacceptabel, zo'n chemisch bedrijf midden in een woonwijk. Schandalig dat op deze manier onschuldige mensen in gevaar worden gebracht. Je moet er niet aan denken wat er ge beurd zou zijn als de zaak was ontploft." Drugslab in Hoensbroek ontdekt. Er stegen ammoni- akdampen en rook uit de ga rage op De brandweer ontdekte het wer kende drugslab na een brandmel ding. Bij aankomst stegen ammo- niakdampen en rook uit de gara ge. De politie arresteerde de 33-ja- rige bewoner. De man is in verzekering gesteld en wordt verhoord. Wat voor drugs er in het lab werden gepro duceerd, kon de politie gisteren niet zeggen. Het LFO van de poli tie heeft het drugslab gisteren ont manteld. „Je ziet dit de laatste tijd steeds va ker in het zuiden van Nederland", zegt Depla. „De resten worden vervolgens in de natuur ge dumpt." Prijs: boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis brochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij MAANDAG 20 JANUARI 2014 HILVERSUM allochtone stem AMERSFOORT TILBURG Diederik Samsom deelt samen met de Utrechtse lijsttrekker Gil bert Isabella rozen uit in de wijk Kanaleneiland. foto Gerard Til /HH HEERLEN - Burgemeester Paul De pla van Heerlen wil dat minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Jus titie meer agenten vrijmaakt voor de opsporing van drugscriminelen. Kom genieten van de schitterende natuur ïri de Kroondomeinen, nabij Apeldoorn. In het piepkleine buurt schap Hoog Soeren ligt Hotel Restaurant Hoog Soeren. Een gastvrij hotel met een goede keuken en een ongedwongen sfeer. Vanuit het hotel staat u direct midden in de natuur. Wandel over de heidevelden en speur wild in de bossen. Op fietsafstand ligt de Koninklijke stad Apeldoorn met Paleis Het Loo. En wist u dat Apeldoorn een echte shopstad is? Of kiest u voor een dagje sauna? Het luxe wellness resort Thermen Bussloo ligt om de hoek. Dit arrangement is een mooie combinatie van rust, natuur en lekker eten. Arrangement: 2 x overnachting in een standaard kamer met douche 2 x Veluws ontbijt aan tafel 2 x culinair 3-gangen verrassingsmenu Gebruik van fiets- en wandelroutes Gebruik van WiFi Gratis parkeren 79,00 p.p. t/m juni 89,00 p.p. juli t/m okt. 79,00 p.p. nov. t/m dec. Prijs p.p. o.b.v. 2-persoons- kamer.Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,- p.p. Toeslag alteengebruik: €25,- p.p.Toeristenbelasting: 1,43 p.p.p.n. Reserverings- kosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m 31 december 2014, m.u.v. feestdagen. Hotel Hoog Soeren (3*) is een knus en gezellig familiehotel met 12 hotelkamers dat werkelijk in een super omgeving ligt. Het restaurant is warm, sfeervol en huiselijk ingericht. Er staan heerlijke regionale wild- en vleesgerechten op het menu. Uw kamer is landelijk inge richt. Boeken via www.marrea.nl/WEG407

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5