Verplaatste weekmarkt is nog even wennen Joy Nexxt houdt herinnering aan topdiscotheek levend ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Carrière Café wijst weg naar banen In brasserie Luwak in de Brouwerijstraat in de Ter- neuzense binnenstad wordt donderdagavond een Car rière Café gehouden. Vanaf 19.30 uur kunnen belangstel lenden met ervaren banen- coaches praten over kansen en bedreigingen op de ar beidsmarkt. Ook onderling kan informatie worden uit gewisseld. Kosten: 15 euro. Tractaatweg avond en nacht afgesloten Het gedeelte van de Tractaat weg tussen het verkeers knooppunt Sint Anna 2 en de afslag Axel is van woens dag 19.00 uur tot donderdag 5.00 uur afgesloten. Dat houdt verband met werk zaamheden aan de aanslui ting van de tunnelweg op de Tractaatweg. Het verkeer wordt omgeleid via de wes telijke kanaalroute. Dat is aangegeven op gele borden. Reddingboot kwam 41 keer in actie Het KNRM-reddingstation heeft een relatief rustig jaar achter de rug. De redding boot rukte 'maar" 42 keer uit. In 2012 voer de boot nog 72 keer uit voor een red dingsactie. Ook vorig jaar ging het vooral om hulp aan de pleziervaart. In de mees te gevallen ging het om vaar tuigen met motorpech. En de 'redders' kregen er twee nieuwe collega's bij. Nieuwe cd en clip van Windkracht 9 In Kloosterzande werden zondagmiddag video-opna men gemaakt voor de nieu we cd van dweilband Wind kracht 9. Naast 5 bekende nummers werd eerder in de studio het nieuwe carnavals nummer 'Mee Wind' inge zongen. Voor de clip rukten alle Kloorianen aan. De cd komt 15 februari op de markt en wordt ook via You Tube verspreid. Groente, fruit, kaas en vis doen het nog goed, maar kleding en aanverwante artikelen veel min der. Het aantal marktkooplieden is dan ook drastisch gedaald. De zaterdagmarkt in Axel is uit eindelijk nog één van de drukste en best bezette weekmarkten in de regio. Gemiddeld melden zich 's zaterdags zo'n vijfendertig koop lui. Om de loop erin te houden be sloot de gemeente - op advies van de Centrale Vereniging van Am bulante Handel en zéér tegen de zin van de middenstand in de Noordstraat - de markt te concen treren op het Szydlowskiplein en het parkeerterrein voor het voor malige stadhuis. En dat bleek za terdag, op de eerste weekmarkt nieuwe stijl, een succes. Zowel de kooplui als de klanten waren lo vend. Een marktkoopman: „Juist die concentratie is belangrijk. Alle handel vlak bij elkaar is beter, dan in de oude situatie toen een aan tal collega's in de Noordstraat stond. Die versnippering leidde tot niets. In de Noordstraat zag je geen kip. Nu is er gewoon veel volk." Twee vrouwen aan zijn kraam: „Ja, het is gezelliger dan vroeger, maar het is nog wel zoe ken hoor. Alles staat op een ande re plek!" En een passerende.man: „Hé, ik zocht de kaas, maar daar zie ik hem!" Ook wethouder Pim Broekhuy- sen (midden- en kleinbedrijf), die 's morgens een kijkje kwam nemen, toonde zich tevreden. „Ik hoor van de kooplui dat ze niks te klagen hebben. Ze zijn tevreden. Nou ik denk dat de klanten dan ook tevreden zijn. Tenminste, dat is toch wat ik hoor." De markt op het parkeerterrein voor het stad huis moet hier en daar mogelijk nog wel worden aangepast. Broek- huysen: „Het middenplein is nu nog wat leeg. Dat kan gezelliger. Er wordt bekeken of er een soort eilandje kan worden gecreëerd door er een aantal wagens of kra men neer te zetten, met de rug naar elkaar toe." Broekhuysen beaamt dat het be sluit om de markt te concentre ren 'heel moeilijk' was. „Maar het was nu eenmaal al jaren een wens van de kooplieden. Die verwacht ten meer omzet en zoals ik het nu zie, gaat dat ook lukken." Hij hoopt op een gezonde reactie van de middenstanders in de Noordstraat. „Ik kan me voorstél len dat die met acties en andere initiatieven zullen proberen be zoekers van de weekmarkt naar hun straat te lokken. Waar moge lijk zal ik daar zeker aan meewer ken." De discotheek mag dan wel al een jaar dicht zijn, de naam is nog niet vergeten. De West-Zeeuws- Vlaamse jongeren wisten de weg naar de sporthal probleemloos te vinden. Op het hoogtepunt van de avond waren er ruim 400 be zoekers. Waarom de Joy zo aan trekkelijk blijft, wist Niels Fre- mouw van de organisatie wel. „De discotheek heeft natuurlijk heel wat jaren bestaan. Het was een begrip; iedereen in de regio kent het en iedereen had er z'n ei gen, goede, herinnering aan. Ik denk dat mensen daarom graag zien dat de Joy in leven wordt ge houden." Het feest leek een weer spiegeling van de oude disco theek. De statafels en bar verhuis den mee van de vorige locatie. Zelfs de DJ's achter de draaitafels, zaterdagavond, waren oude beken den. De tijden dat de Joy in de zo merperiode wekelijks bomvol zat, zijn wel voorbij. Joy Nexxt staat zo'n zes keer op een jaar gepland. „Het kost veel tijd om de sporthal om te bouwen tot een disco theek," aldus Fremouw. „Daarbij als we het vaker gaan doen, krijg je meteen zo'n overkill. Het moet wel iets speciaals blijven." De nieuwe alcoholwet heeft ervoor gezorgd dat ook de doelgroep is veranderd. Terwijl de discotheek vaak overladen werd door zestien jarigen, is Joy Nexxt nu een feest voor achttienplussers. Minderjari gen worden geweerd, op een enke le zeventienjarige na. Zij mochten met een speciaal armbandje bin nen. Geen alcohol voor hen, maar wel een feest waar zelfs dertig plussers op afkwamen. „Veel men sen zeuren dat er zo weinig wordt georganiseerd voor onze leeftijd, maar die zie je nooit op deze feest jes," constateerde de veertigjarige bezoeker Jessica Beunen. „Dat ik een van de oudste ben vanavond kan me weinig schelen. Ik ver maak me opperbest." MAANDAG 20 JANUARI 2014 TERNEUZEN TERNEUZEN BRESKENS KLOOSTERZANDE door Wout Bareman AXEL - De tijd dat de Belgen met bussen tegelijk werden aangevoerd voor een bezoekje aan de lekker goedkope weekmarkt in Axel is al lang voorbij. Toen stond Axel op za terdag bomvol kramen en kraam pjes. Maar net als in de 'gewone' detailhandel loopt de belangstel ling voor de markt al jaren terug. De eerste weekmarkt nieuwe stijl In Axel was een succes. Kooplieden en bezoekers waren tevreden over de concentratie, al komt er nog wel een herschik king. foto Peter Nicolai door Karlijn de Splenter CADZAND-BAD - Even leek disco theek Joy helemaal terug, zaterdag avond. Niet op de oude locatie aan de boulevard, maar in de Sporthal van Cadzand-Bad. Daar werd de tweede editie van het feest Joy Nexxt gehouden. Joy Nexxt trok zaterdagavond ruim 400 bezoekers. De tijden van de ver maarde discotheek herleefden in de sporthal van Cadzand. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57