Samen tegen verzilting Zeeland Uitvoering Wet Boeten en Maatregelen pover ZEELAND 15 Beweegpad Griffioen, Middelburg Opknapbeurt voor het hart van het dorp Wandelommetje brengt historisch besef over wijk Geen water uit plasticfles, maar join the Pipe Jong en oud de schaatsbaan op in Clinge Jeugdland voor St Maartensdijk en Scherpenisse SP zegt Orionis wacht aan inzake 'wanbeleid' Van der Schelde uit bestuur van het waterschap Ouderen uit hun isolement ha len, zorgen dat ze Buiten komen en meer zelfredzaam worden door te bewegen. Dat is het doel van' het Beweegpad Griffioen Mid delburg. Het beweegpad bestaat uit drie routes, ieder met een uit- wijklocatie voor slecht weer en een plek waar je kunt bijkletsen bij een kopje koffie. De ouderen lopen in groepjes van acht onder begeleiding van een fysio- of ergo therapeut de vijftig beweegele- menten langs. Ook voor kinderen -is de route aantrekkelijk gemaakt; opa en kleinkind samen op stap! Het schoolplein van 's-Heer Hen drikskinderen is spannender ge maakt voor de jeugd en toeganke lijker voor ouderen, het speelveld krijgt kunstgras en het Jongeren Ontmoetingspunt is aangepast, zodat de jeugd uit de wind en de regen zit. Rondom de kerk is een bijbelse thematuin aangelegd, met planten als mariadistel, braamstruik en alsem. Aan infor matiebordjes wordt nog gewerkt. Dat alles in het kader van het pro ject 'verbetering dorpskern', op basis van wensen uit het dorp. Het idee kwam uit de bewoners van de Middelburgse wijken Kla- renbeek en Veersepoort en het buitengebied. Er moest een route komen die de wandelaars histo risch inzicht verschaft. Wat lag er vroeger, hoe oud is deze weg ei genlijk? Het Wandelommetje maakt de bewoners bewust van de geschiedenis van de plek waar hun huis staat, en dat op een ge zonde manier: want er moet ge wandeld worden. Bovendien ver bindt het ommetje drie wijken en daarmee hun bewoners. Join the Pipe (www.jointhe- pipe.nl) is een sociaal netwerk van idealistische waterdrinkers. De Middelburgse Sint Jansbuurt is daarbij aangehaakt: bij een mo dern vormgegeven waterpomp moet iedereen zijn (hervulbare) plastic fles kunnen vullen met ge woon leidingwater. Dit om het gebruik van de weg- werpflesjes water, die een ware milieuplaag zijn gewordep, terug te dringen. Voor elke geplaatste kraan zet Join the Pipe een drink waterkraan in een derdewereld land neer. De winter drijft mensen de hui zen in. Maar voor een schaats baan, zeker zo'n gezellige met een koek-en-zopietent, komen ze graag hun huizen uit. Met die ge dachte heeft de dorpsraad Clinge in 2013 een ijsbaan geopend, 's Avonds is er disco, verenigingen en scholen kunnen er wedstrijd jes houden. Dit jaar wordt de baan wegens succes uitgebreid. Dankzij een slimme inrichting van het terrein kan de baan zodra het gaat vriezen in twee dagen ge bruiksklaar zijn. Drie dagen lang, aan het eind van de grote schoolvakantie, kan de jeugd van St. Maartensdijk en Scherpenisse zich uitleven in Jeugdland. De eerste twee dagen wordt een timmerdorp gemaakt, de derde zijn er zwembadspellen. En elke avond ies er iets leuks te doen: een vossenjacht of demon straties van politie of brandweer bijvoorbeeld. De Dorpstafel wil het dorp er leefbaarder door ma ken. En zie: het project brengt jon geren van alle gezindten en uit de wijde omtrek samen. MIDDELBURG - De SP Middelburg en Vlissingen wil op korte ter mijn verbetering zien in het 'wan beleid' bij Orionis. Zo niet, dan willen de SP-afdelingen hun onge noegen hierover landelijk aankaar ten, aldus de partij. Orionis (de gecombineerde Socia le Dienst, Sociale Werkvoorzie ning en kredietbank van de drie Walcherse gemeenten) laat nog steeds haar WWB-cliënten niet duidelijk weten dat ze in beroep kunnen gaan tegen hun traject plan, zegt de SP. In een brief aan het dagelijks bestuur eist de partij dat uiterlijk t februari alle klanten van Orionis in het bezit zijn van een (wettelijk vereiste) beschik king waarin precies staat wat de afspraken zijn met de individuele klanten. MIDDELBURG - Guiljam van der Schelde (SGP) van het waterschap Scheldestromen treedt per fe bruari terug als lid van het dage lijks bestuur en de algemene ver gadering van waterschap Schelde stromen omdat hij afdelingshoofd Waterkeringen wordt bij het wa terschap. Het dagelijks bestuur stelt aan de algemene vergadering voor om, gezien de benodigde inwerktijd en de korte periode tot de volgen de verkiezingen in maart 2015, geen nieuw lid voor het dagelijks bestuur te benoemen. Doorgaan met vier db-leden betekent dat de portefeuilles van Guiljam van der Schelde verdeeld moeten worden. Executieverkoop In het bijzijn van de Franse presi dent Hollande en premier Rutte tekenen beide partijen vandaag een samenwerkingsovereen komst. Het Franse staatshoofd is vandaag in Nederland. Hij ont moet onder andere een vertegen woordiging van de Tweede en Eer ste Kamer. Zeeland heeft te maken met ver zilting en verschraling van de bo dem. Ook zijn er weinig zoetwa terbronnen, waardoor de land bouw en de industrie in de nabije toekomst een tekort aan zoet wa ter zullen hebben. In het samen werkingsverband Go Fresh wer ken onder andere Deltares, Alter- ra en de Hogeschool Zeeland aan een manier om zoet water op te slaan in de bodem. Daartoe wor den sinds vorig jaar in Zeeland drie proeven gedaan. Bij alle pro jecten wordt in perioden van veel regenval water opgeslagen voor ge bruik in droge perioden. In het eerste project ontstaat een voor raad zoet water doordat opper vlaktewater wordt opgeslagen in een kreekrug. Het project the freshmaker gaat uit van het vervan gen in een kreekrug van zout door zoet water. Bij de derde proef (Drainsibuffer) wordt de hoe veelheid zoet water in een kreek rug vergroot door in de winter de grondwaterstand te verhogen. De proeven lijken veelbelovend. Maar ze vallen of staan met de vraag hoe groot het zoutgehalte is. Het Franse ImaGeau beschikt over technieken om dat te meten. De samenwerkingsovereenkomst wordt in het scheepvaartmuseum in Amsterdam getekend door Lau rent Depraz, directeur ImaGeau en Maarten Smits, algemeen direc teur van Deltares. Minister Melanie Schultz zei in november op vragen van WD-Ka- merlid André Bosman uit Middel burg al positief te zijn over het Zeeuwse project. Ze gaf aan dat onder voorwaarden steun uit het Deltafonds mogelijk is. MIDDELBURG - Uitkeringsinstantie UWV moet cliënten beter infor meren, moet beter bereikbaar zijn en intern zaken beter afstemmen, bij het opleggen van boetes en maatregelen. Dat is de uitkomst van een onder zoek van Klaverblad Zeeland en ZUS (belangenvereniging van Zeeuwse Uitkeringsgerechtig den), die in december 2013 gehou den is onder uitkeringsgerechtig de Zeeuwen die te maken kregen met de Wet Boeten en Maatrege len. Het UWV is - onder meer - verplicht deze wet uit te voeren als een uitkeringsgerechtigde zich naar het oordeel van het UWV niet genoeg inspant om aan werk te komen of niet meewerkt aan een tegenprestatie voor de uitke-' ring. Vorig jaar is het UWV veel strenger geworden met boetes en maatregelen. Veel partijen, waar onder ZUS, hebben vraagtekens bij de uitvoering van de wet. Zo zou er meer ruimte moeten zijn om fouten en vergissingen laag drempelig en zonder automati sche strafmaatregelen te herstel len. Ook moet de uitkeringsin stantie niet vergeten dat het gaat om inkomsten die onmisbaar zijn voor het levensonderhoud. In Zee land kwamen bij het meldpunt ze ventien reacties binnen. MAANDAG 20 JANUARI 2014 W - J Jos van Hees, Marien Boonman en Ans van Nieuwenhuize. Adri van Oosten en Jo Vanhomme- rig, 's-Heer Hendrikskinderen. Nel Klap, Ben Lap en Gerrie Brou wer van het Wandelommetje. Lize de Jonge en Uco Sonnenberg van waterproject Join the Pipe. Claudia Teerenstra en Ellen Ver- straate van Schaatsbaan Clinge. N Ron de Graaf en Marcel Bentvel- sen van Jeugdland. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Onderzoeksinstituut Deltares en het Franse bedrijf Ima- Geau zoeken samen naar een oplos sing voor het tekort aan zoet water in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55