Nieuwbouw Coese Lyceum nadert voltooiing SCHOUWEN-DUIVELAND 17 De golfslag kent een eigen maat Ze dringt haar deinen aan ons door Wie om een stem de zee op gaat breekt golven of verbreekt zijn spoor De wind steekt op, we steken nu van wal De zeilen vangen kracht voor op het water Wat ons op zee nog overvallen zal, wij vissen tot de morgen, want hij staat er: die ons met brood en vis heeft opgewacht Het is volbracht Daar zorgen de vuistdikke dubbe le deuren en dito glas wel voor. In het lokaal zelf bevinden zich ook nog eens een aantal geluiddichte oefencabines waar je straks naar hartelust op een drumstel kunt meppen zonder dat andere leerlin gen daar last van hebben. Het is één van de vele aardigheid jes die het gebouw herbergt. De bouw bevindt zich in de afwerkfa- se en het begint al aardig op een school te lijken. De lockers - uitge voerd in limegroen, een kleur die in verschillende schakeringen in de hele school prominent aanwe zig is - en de kapstokken zijn al geplaatst. In dik een jaar tijd is het opvallen de gebouw, een ontwerp van ar chitect en oud-leerling Jaap Nies- kens neergezet. Ondanks de natte start - er moesten extra voorzie ningen voor waterafvoer worden getroffen - is de bouw zeer voor spoedig verlopen, zegt directeur bedrijfsvoering Paula de Nooijer van de Pontes-scholengroep. De ruim 1600 leerlingen van de lo catie Van Dusseldorpstraat die de nieuwe school zullen inwijden, komen in een hypermodern en door de ovale vorm erg overzichte lijk gebouw, waarbij de nadruk op duurzaamheid ligt: 'groene wanden' met planten die automa tisch worden bewaterd, zonnepa nelen op dak, louter gebruik van ledlampen en waterloze urinoirs. Enig minpuntje is dat de bodem gesteldheid onvoldoende bleek voor een warmtekrachtkoppeling, zodat restwarmte weer kan wor den gebruikt om te koelen. Naast de centrale hal is er nog een gigan tische aula, die door middel van Nieuwbouw van het Goese Lyceum wordt na zomer in gebruik genomen. Dit voor jaar begint de verhuizing. een schuifwand ook kan worden omgetoverd tot een collegezaal. De gymzalen zijn voorzien van ge luiddempend materiaal en hout op de wanden, zodat het daar ook een stuk aangenamer toeven is tij dens de gymlessen. Het techna- sium, voor de bèta-vakken, is met zijn laboratoriumachtige opzet volgens De Nooijer het visitekaart je van de school. Het schoolplein is al klaar: leerlin gen komen straks langs de achter kant het gebouw binnen. De ge meente Goes moet de fïetsverbin- ding vanaf de nieuwe fietstunnel nog afmaken. Het is de bedoeling dat het schoolgebouw na de zo mer in gebruik wordt genomen. Dit voorjaar wordt gefaseerd met de verhuizing begonnen. Zuidhoek maakt gebouwen schoon Medewerker s van De Zuid hoek maken al een tijdje de openbare gebouwen op Schouwen-Duiveland schoon. Vanmorgen wordt in het gemeentehuis het con tract hiervoor ondertekend. In dit project 'Loopi3' wordt geprobeerd mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aan een baan te helpen. Beursvloer verhuist naar Nieuwe Kerk De Beursvloer, de jaarlijkse uitwisseling van diensten tussen bedrijfsleven en so ciale en/of culturele organi saties wordt dit jaar in de Nieuwe Kerk gehouden. Het evenement, georgani seerd door SMWO, maat schappelijk werk in Zierik zee, vindt plaats op woens dagmiddag 16 april. juniorburgemeester leest voor in de bieb Kyra Droppers, de kinder burgemeester van Schou wen-Duiveland, leest woens dagmorgen voor in de biblio theek, gevestigd in de Cam pus Cultura. Van 22 januari tot en met 1 februari houden de bibliotheken de Nationa le Voorleesdagen. Die zijn bedoeld om bij jonge kinde ren het lezen te stimuleren. Zieke zeehond op Banjaardstrand Op het Banjaardstrand bij Kamperland is zaterdag een zieke zeehond aangetroffen. Het beestje heeft longwor men. Medewerkers van de EHBZ, die kort daarvoor bij Renesse drie herstelde zee honden hadden vrijgelaten, hebben het zieke exemplaar meegegeven met de auto van de crèche Pieterburen. Militair slaat en schopt vrouw Een 22-jarige vrouw uit Vlis- singen is zondag in Middel burg rond 02.15 uur ge schopt en geslagen door een voor haar bekende man. Dat gebeurde op de Ramsburger- weg. De oorzaak ligt in de re lationele sfeer. De man, een militair, is aangehouden. De vrouw raakte gewond en korte tijd bewusteloos. Vakopleiding food houdt open dag SVO, de mbo-opleider voor de foodbranche, houdt woensdag een open dag op haar opleidingslocatie aan Stationspark 39 in Goes. Ie dereen die geïnteresseerd is in de brede wereld van food is welkom om zelf te bele ven wat werken en leren in de foodbranche inhoudt tus sen 14-17.00 en 19-21.00 uur. MAANDAG 20 JANUARI 2014 ■mi—li» III li I Zangers en muzikanten bij vertrek uit Zierikzee. Links componist Mar van der Veer. De liederenbundel 'In een land dichter bij Zee' werd zaterdag door middel van een eilandtournee gepresenteerd, foto Dirk-Jan Gjeltema De golfslag, lied over de kerk De wind steekt op, lied over de kerk door Luc Oggel GOES - In het centrale atrium van het nieuwe Pontes Goese Lyceum aan de Oranjeweg wordt dezer da gen nog druk gewerkt, maar in het muzieklokaal hoor je daar helemaal niets van. ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE KAMPERLAND MIDDELBURG GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47