Zure nederlaag is een mokerslag voor PSV Manchester United zakt steeds verder weg 2 SPORT EREDIVISIE Rotterdammers tonen bij herstart vertrouwen en durf. Ze benutten in Utrecht 'slechts' vijf kansen: 2-5. rt Woensdag, voor de beker bij Ajax, wil ik dat we net zoveel durf hebben. PSV pakt na de teleurstellende af gelopen seizoenen ook in 2014 geen enkele officiële prijs. Extra zuur was dat de ploeg in Amster dam zeker een punt verdiend had. De Eindhovense ploeg speelde een puike eerste helft in de Are na, maar liet zoveel kansen onbe nut dat de overwinning wel in het Amsterdamse kamp moest be landen. Met drie punten in Amsterdam zou PSV de laatste strohalm heb ben gegrepen om in de eredivisie nog een wonder te kunnen ver richten. De realiteit is dat de club zich moet richten op de play-offs voor Europees voetbal. Een achter stand van veertien punten op de nummer twee in de competitie (Vitesse) is door dit wisselvallige team niet meer in te halen, zelfs de nummer vier (Feyenoord) staat maar liefst tien punten voor op PSV. Op huurling Bryan Ruiz rustte de zware druk om het voortouw te nemen en de gewenste inhaalrace van PSV gestalte te geven. In de eerste helft leek PSV op weg om Ajax een pijnlijke middag te be zorgen. Onder meer Jürgen Loca- dia (twee keer), Memphis Depay en ook Ruiz kregen behoorlijke kansen. Locadia mocht zich de 'nul' van PSV na 45 minuten het meeste aanrekenen. Hij kreeg twee keer de gelegenheid om uit te halen, de bal ging even zo vaak langs de verkeerde kant van de lin- kerpaal. Hoe kan het toch dat PSV zo moei- Gisteren verspeelde het team van David Moyes de laatste kans op de titel Chelsea was thuis veel te sterk en won met 3-1. Het was Sa muel Eto'o die alle drie de doel punten maakte. De geweldenaar uit Kameroen leek verloren voor de echt grote internationale voet balpodia, want hij vulde zijn zak ken rijkelijk bij de 'spookclub' FC Anzhi. Maar toen de eigenaar al daar de stekker uit het vage voet balproject trok en de grote uitver koop begon, sloeg Chelsea op ver zoek van Jose Mourinho meteen toe. Eto'o werd naar Londen gé- lijk scoort? „We proberen wed strijdsituaties na te bootsen in de trainingen", aldus Cocu. „We zijn te wild voor de goal. Dat is een kwestie van ervaring en leren, maar in trainingen is de wedstrijd- druk er niet." Ruiz speelde aan de voor hem ver trouwde rechterkant. Eén keer liet hij zijn klasse zien. Met een fraai lobje bediende hij Jürgen Lo cadia, die rakelings naast schoot. Cocu: „Ik vond het belangrijk dat hij de eerste wedstrijd op een po sitie zou spelen waarop hij zich het meeste thuisvoelt. Bovendien hadden we met Ruiz en Santiago Arias een rechterkant met twee Spaanstalige spelers, in de com municatie is dat een voordeel. In de tweede helft kreeg Bryan het moeilijker, daarom is hij gewis seld. Ik verwacht dat hij de ko mende weken in het elftal groeit." Door de komst van Ruiz begon- haald en herenigd met zijn oude trainer. Het kost wat, maar je hebt er ook iets voor. Het was typisch zo'n transfer die Manchester United maar niet meer weet af te sluiten. Deze zo mer zocht United eindeloos naar echte versterkingen, maar op de Belg Marouane Fellaini (Everton) na kwam er niemand. In het hui dige transferwindow is het tot nu toe ook weer stil. Naar verluidt heeft David Moyes van de Ameri kaanse clubeigenaren een zak met een kleine 200 miljoen euro gekregen om spelers te halen, maar de een na de andere topvoet balier haakt af. Welbeschouwd kan United het geld nu maar be- Manchester United kan na de FA Cup ook de landstitel vergeten. De ploeg verliest met 3-1 van Chelsea. nen de internationals Luciano Narsingh en Zakaria Bakkali giste ren op de bank. Ruiz is na Ji-Sung Park, Bakkali, Narsingh en Florian Jozefzoon al de vijfde rechtsbui ten van het seizoen. Voormalig jeugdinternational Jozefzoon lijkt niet meer voor te komen in de plannen van Cocu, Bakkali speel de al vijftien duels in PSV 1 en mag daarom niet meer in het be- loftenteam uitkomen. Voor hem kan het seizoen wel eens heel lang gaan duren. PSV speelt dit seizoen nog maar vijftien officiële duels en wellicht play-offs voor Europees voetbal. PSV maakte gisteren overigens al leen in de eerste helft echt aan spraak op een goal. Na de fraaie treffer van Sightórsson was de ploeg opnieuw de draad kwijt. De Scandinaviër en een aantal ande re Ajacieden hadden de 2-0 op hun schoen, maar dat leed bleef PSV deze keer bespaard. ter op zak houden. De achter stand op koploper Arsenal is in middels opgelopen tot veertien punten. Ook Manchester City en Chelsea (op dertien en twaalf punten) lijken niet meer te achter halen. United kan alleen nog gaan voor de vierde plaats die meestal nog recht geeft op deelname aan de Champions League. Omdat Swansea City eerder deze maand te sterk bleek in de FA Cup rest Manchester United al leen nog een kans op een prijs in de zwaarste competitie van Euro pa: de Champions League. Daarin plaatste het elftal zich dankzij een makkelijke loting vrij probleem loos voor de volgende ronde, waar in het ook niet bijster sterke Olympiakos Piraeus uit Grieken land de volgende tegenstander is. Dat geeft uitzicht op meer, als Wayne Rooney en Robin van Per- sie tenminste weer eens fit wor den. Vooral het blessureleed van de Nederlander doet zich voelen. UTRECHT - Durf en vertrouwen, het zijn misschien nog wel belang rijkere componenten voor een goede prestatie dan talent. In de laatste weken voor de winterstop toonde Feyenoord bravoure en gretigheid, bij de hervatting van de competitie was het niet an ders. De Rotterdammers creëer den gistermiddag ontstellend veel kansen en lieten FC Utrecht kans loos: 2-5. „Dit is zoals ik ons wil zien spelen", glunderde Ronald Koeman na de galavoorstelling in Galgenwaard. Feyenoord komt op stoom. Er is weliswaar nog een kleine achter stand op Ajax, Vitesse en FC Twente, maar de titelambities zijn uitgesproken. En Koeman heeft zijn team ervan weten te doordringen wat daarvoor nodig is. Het was, vooraf aan de confron tatie met FC Utrecht, heel erg stil geweest in de Feyenoord-kleedka- mer. „Ik merkte dat iedereen zich het belang van deze wedstrijd be sefte. Er zat druk op." Feyenoord voetbalde direct in hoog tempo, combineerde makke lijk, zat er bovenop en gaf FC Utrecht zodoende amper de kans om adem te halen. Koeman: „We hebben geen elftal om maar wat af te wachten. Feitelijk moeten wij gewoon vanaf de eerste mi Vorig seizoen speelde hij 38 duels, maakte 26 treffers en verzorgde dertien assists. Dit seizoen deed hij precies de helft van de wed strijden mee, toch is hij nog bijna topscorer. De geruchten zijn hardnekkig dat Nederlands beste speler niet door één deur kan met Moyes, feit is dat hij zich al eens heeft beklaagd over de in zijn ogen veel te zware trainingen. Ook Wayne Rooney heeft het de laatste maanden niet bepaald naar zijn zin. Het duo wordt ook doorlopend in verband gebracht met andere clubs. Manchester United oogt zonder de twee als een tandeloze tijger. Geen wonder, want van alle overi ge spelers in de selectie scoorde al leen Danny Weiback meer dan twee treffers. Toch was Manches ter United gisteren helemaal niet zo slecht als de cijfers doen ver moeden. Vooral 'Adnan Januzaj speelde goed. Maar echte kansen creëerde Man- nuut gaan en zien waar het ein digt. Durf en vertrouwen gaan daarbij hand in hand. De jongens beseffen steeds beter dat daar on ze kracht ligt. Woensdag, voor de beker bij Ajax, wil ik dat we net zoveel durf hebben. Al is dat na tuurlijk wel een betere tegenstan der." Fitheid is een derde onontbeerlijk ingrediënt voor succes. De Rotter dammers zijn scherp uit de win ter gekomen. Ruben Schaken voel de „de vorm al komen." Koeman zei vooraf'te hopen dat Ruben dat nu dan eens liet zien' en werd daarin niet teleurgesteld. Schaken stichtte veel gevaar vanaf de flan ken - net als Jean-Paul Boëtius aan de andere kant - en scoorde tweemaal. „Het is wel fijn dat ik weer topfit ben. Ik heb de afgelopen maan den veel kritiek gehad, maar ben in mezelf blijven geloven. We heb ben trouwens allemaal stappen ge maakt, dit is een mooie opsteker richting de bekerwedstrijd tegen Ajax." Schaken erkende wel dat Feye noord secuurder met de kansen om had moeten springen én in de achterste linie daadkrachtiger had moeten beginnen. Jordy Clasie was in de twaalfde minuut te lichtzinnig, Jens Toornstra profi teerde: 1-0. Tien minuten later had Toornstra zelfs al zijn tweede erin liggen, de 2-2. Joris Mathijsen dacht dat Feyenoord een ingooi mocht nemen en werd verrast. „Je mag", wist Koeman nog uit zijn ja ren als slot op de deur, „nooit blind vertrouwen dat het jouw bal is, je moet altijd klaar staan om te verdedigen." chester United niet of nauwelijks. Pas in de slotfase, toen de wed strijd al lang gespeelde was, scoor de Javier Hernandez tegen. In bles suretijd kreeg aanvoerder Vidic nog direct rood voor een waanzin nige actie op Hazard. Dat kon er ook nog wel bij. door Rik Elfrink WBÊUe ÉSH «N Feyenoord door Edward Swier Bryan Ruiz, de laatste aanwinst van PSV, schermt de bal af met Ajacied Thulani Serero in zijn rug. foto Karei Delvoye/VI Images AMSTERDAM - Het seizoen voor PSV is definitief mislukt. Uitgere kend de man die niet zou spelen, velde al in januari het vonnis over het jonge team van Phillip Cocu. Kolbeinn Sightórsson verving bij Ajax de geblesseerde Siem de Jong en deed wat de meeste PSV'ers na lieten: scoren. De goal van de IJslan der was de beslissing in een wed strijd die naadloos past in het grilli ge seizoen van PSV. De consequen ties zijn hard. door Jaap van Essen LONDEN - Ook in Engeland is de winter eigenlijk nog niet eens be gonnen, maar welbeschouwd heeft Manchester United dit seizoen al leen nog kans om de Champions League te winnen. Op alle andere fronten zijn de Noord-Engelsen uit geschakeld. Ronald Koeman De druk op David Moyes nam ver der toe door het verlies bij Chel sea. foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26