Nederlander wil weer luxe tijdens vakantie Kras Kortingsdagen Meteoor vastgelegd op Zeeuwse camera 28/29 Accijnsverhogingen zetten pomphouders en slijters in de grensstreek klem. Nu kunnen zij terecht bij een meldpunt. De wereld is Kras korting p.p Editie: Walcheren De camera, in Jobses eigen obser vatorium in Oostkapelle, is onder deel van het Dutch Meteor Socie ty Netwerk. Die organisatie heeft over Nederland een fijnmazig net van deze speciale camera's opge zet. Zo'n zes keer per jaar wordt een meteoor van dit formaat op de gevoelige plaat vastgelegd, weet Jobse. Vanuit het noorden van Nederland was de meteoor het beste te zien. Vermoedelijk had het gesteente dat de dampkring binnenviel, de grootte van een voetbal, liet ster renwacht Philippus Lansbergen in Middelburg weten. Om niet te verbranden tijdens zijn val door de atmosfeer moet het gesteente een stuk groter zijn. Jobse: „Je spreekt hier van meteoor: als het brok steen de aarde weet te berei ken, noem je het een meteoriet. Op dit moment is niet zeker of dat met deze meteoor het geval is. We kunnen nog wel proberen het traject nauwkeurig te berekenen om uit te vogelen waar deze ge land is; waarschijnlijk ergens voor de kust van Schotland. Maar daar hebben we meer gegevens voor nodig dan we nu hebben." UTRECHT - Op de Vakantiebeurs in de Jaarbeurs in Utrecht zijn ruim 117.000 bezoekers afgekomen, 13 procent meer dan vorig jaar. Dat meldde de organisatie zondaga vond. Op een oppervlakte van 16 voetbalvelden toonden zo'n 160 landen sinds woensdag hun toe ristische bestemmingen aan het publiek. Nederlanders blijken weer op DE STELLING UW MENING 360 zoek te gaan naar luxe tijdens de vakantie. De bezoekers van de Va kantiebeurs gaven aan dit jaar per persoon 3300 euro aan vakanties te willen besteden. Dat is drie keer zo veel als de ruim 1100 euro die Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld hebben uitgegeven. Fa voriete accommodatie is een ho tel, gevolgd door camping) pen sion en appartement. 555530 Mulder verdedigt titel WK sprint succesvol DEN HAAG - De in januari ingevoer de taksverhogingen op alcohol, diesel en lpg zijn fnuikend voor ondernemers in de grensstreek en leveren minder op dan het ka binet denkt. Dat stelt het CDA in de Tweede Kamer. De partij lanceert vandaag op haar website het Meldpunt Grens streek, waar ondernemers en be woners hun klachten kwijt kun nen. Volgens partijleider Sybrand Buma moet snel duidelijk worden hoe groot de problemen precies zijn. „Er wordt nu niets gemeten. Het kabinet wil pas na een half jaar evalueren, dan is het voor sommige ondernemers al te laat." Veel Nederlanders tanken en shoppen over de grens omdat brandstof, alcohol en tabak goed koper zijn in België en Duitsland. De omzetten aan deze kant van de grens zouden al met tientallen procenten zijn teruggelopen. Bu ma: „Ik sprak onlangs een pomp houder uit 's Heerenberg. Die zegt de helft van zijn twintig me dewerkers te moeten ontslaan. En zelfs grote Nederlandse transport bedrijven tanken diesel in Duits land." Het probleem is tweeledig, zegt Buma: „Grensondernemers lopen omzet mis en het kabinet krijgt hierdoor minder inkomsten bin nen dan begroot. Dat is bij vorige verhogingen ook gebleken." MAANDAG 20 januari 2014 'is Iets kouder, 7 0 256e jaargang nr. 16 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 OOSTKAPELLE - De all-sky-camera van Klaas Jobse uit Oostkapelle was zaterdagavond één van de drie in Nederland die erin slaagden de zeer heldere meteoor (inzet) vast te leggen, die ook in Zeeland om streeks kwart over negen aan de sterrenhemel verscheen. Landelijke politici moeten zich niet mengen in raadsverkiezingen Reageer op pzc.nl reacties Gaswinning in Groningen is onverantwoord EENS 64% ONEENS 36% Grensklacht in kaart door Niels Klaassen pagina 4 en 5 Speuren naar de allochtone stem Ti.pJ n 1/ '1 r\j -pi Cf DE PUNT - Molukkers herdenken zaterdag in De Punt de ming van mariniers eindigde. Acht lege stoelen symboli- IClllKtipillg Zes Molukse treinkapers en de twee Nederlandse passa- seerden de overledenen, foto Kees van de Veen/HH T"\/a "Pi -m +- giers die in 1977 de dood vonden. Zij deden dat op de CC i UlIL plek waar in juni 37 jaar geleden de kaping na een bestor- pagina 2 en 3: Ex-treinkaper: Waarom? Korting op alle reizen met vertrek t/m okt. 2014 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1