Technische bedrijven ontdekken afzetgebied 12 Netwerken ontbijt Nieuw hoofdstuk Amerikaans Netwerken met een eitj e erbij Elke vrijdagmorgen tikken Zeeuws-Vlaamse ondernemers gezamenlijk een hardgekookt ei tje in het Terneuzense Hampshi re hotel Churchill. Met het net- werkontbijt knoopt Business Net work Internationaal (BNI) de af gebroken eindjes van afdeling De Vliegende Hollander in Terneu- zen weer aan elkaar. Een door start dus. De Ondernemer prikt een vorkje mee. Tekst: Peter Oggel Foto: Mark Neelemans TERNEUZEN - Iedere week om ze ven uur in de ochtend volgens een strak programma ontbijten met colle ga-ondernemers, heeft dat zin? Wel zeker, zegt Johan Maliepaard. Busi ness Network International (BNI) is een bewezen concept, legt hij monter uit, waar ondernemers elkaar aan aan bevelingen, contacten, opdrachten en omzet helpen. Maliepaard is director-consultant re gio Zuid-West van het ondernemers netwerk BNI. Deze vroege morgen verwelkomt hij in het Terneuzense Churchillhotel precies negen gasten. Vijf aspirant-leden en vier genodig den schuiven aan, een mix van mana gers en personeelsleden van regionale bedrijven in uiteenlopende branches, waaronder communicatie, accountan cy, arbeidsbemiddeling, schoonmaak, opleidingen, handel en installatietech niek. De stemming is geanimeerd, de koffie is net gezet. Ons kent ons in Zeeuws-Vlaanderen, niettemin wor den visitekaartjes uitgewisseld als vast onderdeel van het ritueel. De voor de hand liggende vraag is waarom-onder nemers nog voor werktijd hun bed verruilen voor een netwerkontbijt in een hotel. Het antwoord op de vraag is even evident, samen te vatten in een slagzin waannee BNI zich pro moot: ondernemen terwijl de concur rentie slaapt. Er is nog een reden: ie dereen kan, 's morgens om zeven uur. En tegen half negen fris naar kan toor -doorgaans het tijdstip waarop de rest van Nederland aan het werk gaat. In Terneuzen begint BNI in de laat ste maand van het jaar voorzichtig aan een nieuw hoofdstuk. Even terug in de tijd. In januari 2012 klinkt in het evenementencentrum De Brouw- zaele voor een kleine tweehondei d bezoekers het startschot voor BNI De Vliegende Hollander. Hvi eerste Zeeuws-Vlaamse 'chapter' -Ameri kaans voor afdeling- is aanvankelijk een succes met deelname van enkele tientallen regionale ondernemers en managers. Maar nauwelijks twee jaar verder is De Vliegende Hollander weer min of meer terug bij af. In Ter- neuzen werkt BNI Zuid-West nu aan een nieuw begin, nadat eerder ruim twintig leden het chapter en bloc de rug toekeerden, f Over de reden(en) daarvan wil Johan Maliepaard niet veel kwijt. Hij wil vooral vooruitkijken, zegt hij, terug blikken heeft zo weinig zin. Aan de ontbijttafel is George van Lieshout (Arbeidsbemiddeling) wel bereid een oorzaak aan te geven. Organisatie en functioneren van een chapter heeft vooral te maken met de juiste balans in de samenstelling en in Terneuzen heeft het geschort aan een goed even wicht, analyseert hij, reden waarom leden zijn opgestapt. "In Terneuzen was er aanvankelijk te weinig variatie in de groep. Landelijk is de verhou ding in een chapter dertig procent zzp; zeventig procent bedrijf. Dat was in Terneuzen vrijwel andersom. Met respect natuurlijk, maar zzp'ers vra gen veel, maar kunnen minder geven. Dat blijkt dan niet optimaal te wer ken. Met zoveel eenmansbedrijven ontbreekt bij de gintere bedrijven de prikkel om aan te sluiten." BNI is geschoeid op Amerikaanse leest. Het netwerk is gelanceerd in 1985 en inmiddels actiefin ruim vijf tig landen. Een wereldwijd netwerk dus, maar in uitwerking plaatselijk ge organiseerd met lokale ondernemers in afdelingen van hooguit 40, 45 le den, legt Johan Maliepaard uit. Die le den, voegt hij onmiddellijk toe, zijn geselecteerd op branche. Want BNI mikt in een chapter op één vertegen woordiger per beroepsgroep om con currentie binnen de afdeling te voor komen. Die regel, zegt Maliepaard, is 'heilig, maar wel rekbaar'. 146.000 leden wereldwijd, 3300 in Nederland, te verdelen over 138 groe pen in veertien regio's. Dat zijn cij fers over 2012. Geven loont, is de mis sie van BNI. Doe ik wat voor jou met een goeie tip of een lucratief con tact bij een bedrijf, dan doe jij dat ook voor nni En dat werkt, zegt Ma liepaard. Als onbezoldigde ambassa deurs leggen ondernemers voor el kaar via aanbevelingsbriefjes bij bedrij ven spreekwoordelijk de rode loper uit, stellen ook hun netwerk ter be schikking -gemiddels 200 contacten in omvang. Wie zoekt zal vinden, en in de wekelijkse, sessies geeft elk lid in precies zestig seconden aan wie of wat hij zoekt. Dat loont, volgens BNI, te vertalen in meer opdrachten, meer werk. Maliepaard noemt een be drag van 81 miljoen euro omzet op jaarbasis. De negen aan tatvl moeten deze en komende maanden uitgroeien tot een volwaardige afdeling met zo'n veertig leden. En dat gaat lukken, is Malie paard overtuigd. De acquisitie voor potentiële leden komt vanuit de groep zelf: na het ontbijt kruipt een groepje bij elkaar om mogelijke kandi daten uit te wisselen. Netwerken, zegt Maliepaard, is in de huidige maat schappij voor bedrijven en onderne mingen van groot belang en BNI biedt daarvoor een platform. Het lid maatschap is niet goedkoop: instap 150 euro, jaarlijkse contributie 870 euro plus de kosten van het wekelijk se ontbijt (15 euro). Wat de deelne mer terugkrijgt? Maliepaard: "Nieuw opdrachten, omzet, trainingen en een netwerk." Yvonne Penneman-van Doom (Schoonmaak) put ook inspiratie uit de wekelijkse ontmoetingen. "Ik zit in meer netwerken, maar dit geeft energie. Je benadeelt je bedrijf niet met afwezigheid tijdens werkuren. En als ik na het ontbijt naar kantoor ga heb i f nieuwe ideeén opgedaan. Het is prettig ervaringen te kunnen uitwisselen. Bovendien groeit een chapter uit tot een vriendengroep. Je leert elkaar door en.door kennen. De tijd is zeker niet verspild." Dat vindt ook Carlo de Kraker (Communica tie). "De winst van netwerkontbijten is datje zo vroeg al aan de slag bent. Je hebt al iets gedaan, waardoor je met een boost op kantoor komt." Eerst even kennismaken en onder het eten vertellen over je bedrijf. En dan later, met een lege mond, netwerken. De Technische Vakbeurs groeit in kwaliteit! Meerdere bedrijven ontdekken via dit evenement kansen en mogelijkheden om bedrijven en professionals te ontmoeten op het gebied van industrieeel onderhoud. De Technische Vakbeurs 2014 wordt gehouden op 11, 12 en 13 februari in de Zeelandhallen in Goes. GOES- De Technische Vakbeurs is het precisieplatform voor professio nals in de techniek, industrieel onder houd, metaalbewerking, haveninrich ting, installatie- en elektrotechniek en Met meer dan 10.000 vakgerichte be zoekers tijdens de afgelopen edities is de behoefte aan een gespecialiseerde technische vakbeurs voor Zuid-West Nederland een feit. ea upuvYuijycthcid. Op de. beurs dn jaar staan vertrouwde exposanten als. Koninklijke Hollestel- le Groep, Brammer, Overlasko, v.d. Peijl, P. van Eijzeren, Ove'rveld Tech niek en VDS. Daarnaast verwacahat de organisatie nog ruim 160 namen te noteren voor een standplaats.. Op dinsdag 11 februari wordt de beurs gehouden van 18.00 tot 22.00 uur. Op woensdag 12 en donderdag 13 februari gaan de deuren van de Zeelandjiallen open om 14.00 uur. en sluiten ze om 22.00 uur. Een greep uit de vele exposanten: Multiweld BV en Laspartners BV. De ze bedrijven zijn per 1 januari gefu seerd. Beide lastechnische groothan dels willen met de fusie hun slag kracht in de regio Zuidwest-Neder land en Vlaanderen vergroten om van daaruit verder te groeien. Hydrosan is een andere exposant. Dit bedrijf heeft onlangs nieuwe huis ves ting in gebruik genomen met meer voorraad, grotere moderne werk plaats. Recentelijk verhuisde Hy drosan naar een nieuw bedrijfspand in Halsteren. De nieuwe locatie (1.500 m2) op bedrijventerrein Oude Molen is twee maal zo groot als het voormali ge bedrijfspand in Bergen op Zoom. Hydrosan is gespecialiseerd in advise ring en levering van een breed en kwalitatief pakket hydraulische com ponenten, slangen, en appendages.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 96