10 en Marjolein van de Vijver Judith Koole Het Uitzendbureau.n Ronald Reu nis Philips Eric de Ruijsscher Bouwend Zeeland Roeland Adriaansen BZW Zeeland De barometer cijfer: Ruud de Baar Marsaki Jaap van der Wal ZeeBra Businessclub VERLOOP BAROMETER Petra de Braai Kasus.nu O fSI O INI Gemiddeld per jaar 2008 2009 2010 2013 5.6 6.3 6.3 6.5 5.9 6.0 Zeeland krijgt weer volop vertrouwen Het optimisme en het vertrouwen in de toekomst blijft maar stijgen bij de Zeeuwse ondernemers. Het nieuwe jaar wordt goed ingezet, positivisme alom en zelfs een 8. Van Scarlett Kwekkeboom. Een van haar goede voornemens is het brengen van goed nieuws. De overige experts blijven iets achter, maar de barometer stijgt weer, naar 6,6. Kansen genoeg in ons mooie Zeeuwse land, geeft Scarlett Kwekkeboom (Janse&Janse) ons mee. Een investering van 100 miljoen door provinciale en Rijkswaterstaat, de komst van de marinierskazerne in Vlissingen, Middelburg dat op weg is energieneutraal te worden, maintenance va lue park in Terneuzen. Wie zegt er dat er in Zeeland niets gebeurt? Hugo Camps, memoreert Arie de Bode (Heros Sluiskil) bijvoorbeeld. De columnist van Elsevier die op uitnodi ging en dus waarschijnlijk ook nog gratis zijn 'galgenmaal' at bn Oud- Sluis schreef over 'een merkwaardig naar bin nengekeerd v<>lkje'. Kennelijk weten mensen uit de Rand stad nog steeds niet hoe het er in Zeeland aan toe gaat. We moeten dus altijd proberen om de Zeeuwse havens, maar ook de andere economische krachten van Zeeland op de kaart te zetten, is zijn boodschap. Ook nu blijft de bouw wat achter. Ondanks het feit dat het wat beter gaat met de woningmarkt, blijven de make laars, bouwondernemingen en andere bouwgerelateerde bedrijven voorzichtig. Geen dikke 4 meer, maar een voor zichtig vijfje. Er wordt nog steeds veel te weinig geïnves teerd in de. bouwsector, kijken de experts de kat uit de boom. 'De bouwnijverheid zit in de economische cyclus altijd achteraan', stelt Corina Schoonen. Zij verwacht dat pas in 2015 er een hoop werk in de bouw zal zijn. Maar dan zijn de bedrijven die nu in nood verkeren zodanig uit gekleed, dat er geen personeel genoeg is. Een beetje heim wee naar de toekomst. Jan f" Feb Mrt April Mei Juni Aug Sept Okt Nov Dec Jan (J f®» Feb Mrt April Mei Juni f Juli p Sept Okt Nov j| Dec 'jf 6.6 2011 2012 De mogelijkheden en verwach tingen voor economische ont wikkelingen worden vaak uitge drukt in cijfers. Ook in de zorg sector. Deze sector staat voor gro te uitdagingen. 2013 kenmerkte zich door doorbraken op het ge bied van innovatie in de zorg. We zien bijvoorbeeld dat tech niek een vorm van volwassen heid heeft bereikt waardoor op- schaling in zicht komt. Ook ont staat er steeds meer zicht op de manier waarop de implementatie van innovatiev aangepakt kan worden. Maar de echte door braak zou zijn dat ook consumen ten en de zorgverlener zelf de mogelijkheden van innovaties ontdekken en ervaren. Het is ont zettend belangrijk om deze ont wikkelingen vanuit hun perspec tief te benaderen. En dan niet al leen vanuit cijfers maar ook van uit verhaallijnen en persoonlijke ervaringen. Een mooie uitdaging voor 2014!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 94