I 7 Resultaten NIEUWE REGELGEVING VOOR CONSUMENTEN-WEBSHOPS HAANS Perspectief ondernemend Zeeland ZATERDAG 18 JANUARI 2014 Investeren in nieuwe economie Weer zo'n geweldig evenement in Zeeland. De ideale plek om te wonen en te werken. Op deze pagina bent u gewend de visie op de bedrijvigheid in Zeeland te lezen van de Kamer van Koophandel. De rubriek is ge stopt. Vanaf nu vindt u op deze pagina het Zeeland perspectief van de belangrijkste bedrijfssecto ren. Gedeputeerde Ben de Reu trapt af met een uitgebreide visie op de toekomst. (vervolg van pagina 5) MIDDELBURG - De economische kracht van Zeeland heeft alles te ma ken met de kwaliteit van leven hier. De lage bevolkingsdichtheid en de be perkte bevolkingsomvang is nogal eens aanleiding voor economen om te stellen dat Zeeland geen urbanisatie voordelen heeft. Daar wil ik graag wat over zeggen: dat klopt. Juist het ontbreken van die urbanisa tievoordelen is een enorme kracht van de Zeeuwse economie. Immers, al die urbanisatiebevooroordeelden gaan in hun vakanties graag naar Zee land. Om even niet omringd te zijn door beton en stenen. Om weer te weten hoe water, natuur, weilanden en duinen er uitzien, om lekker uit te waaien op de fiets of over het strand te wandelen. Wat sommigen zien als een econo misch nadeel is voor Zeeland een be wezen economisch voordeel. Behalve de grijze economie die vaak centraal staat, heeft Zeeland een krachtige groen/blauwe vrijetijdseconomie. Juist die economie is van belang voor Zeeland, .voor het toerisme en voor Zeeland als aantrekkelijke vestigings regio. Immers, voor bedrijven die be lang hechten aan een prettig leefkli maat voor hun werknemers, is Zee land een prima optie. Misschien dat Zeeland mede daarom de laagste werkloosheid van Nederland heeft. Als provincie willen we dus onze kracht nog beter benutten door nieu we energie te genereren. Door aan te jagen. En projecten te initiëren en aan te trekken die passen bij ons ge bied. Op het gebied van wonen, wer ken, recreëren en ondernemen. Neem een gebiedsontwikkeling als Waterdunen, die zorgt voor een enor me kwaliteitsimpuls in West-Zeeuws Vlaanderen, veel werkgelegenheid en een enorme aantrekkingskracht op toeristen. Ook de komst van de man nierskazerne, waarvan de bouw Wel licht al (eind) volgend jaar kan star ten, heeft een grote invloed op onze economie. In 2017-2018 levert dat Zeeland ruim 2000 banen op. Nieu we ontwikkelingen die passen bij Zee- Nergens anders dan in Zeeland vind je zoveel verbindingen tus sen de agrarische sector en de chemie. Onder de noemer Bio- based Delta bouwen we mee aan een positie van Zuid- west-Nederland als koploper in de biobased economy. Daar voor werken we met groene grondstoffen die helemaal pas sen in ons LAND IN ZEE! en die commerciële kansen bieden en zorgen voor werkgelegen heid, ook in het MKB. Een mooi voorbeeld is de teelt van algen en wieren. Zeewier is een product met tal van mogelijkheden. Zeewieren kunnen een grondstof vormen voor bic brandstof maar ook voor chocola de, tandpasta en margarine. Zee wier is rijk aan eiwitten en is daar mee ook een goede vleesvervanger. Voor Nederland is zeewierteelt een land, bij ons land in zee. Ondanks de bezuinigingen blijven we als Provincie dus op allerlei manie ren investeren in de Zeeuwse econo mie en samenleving. Zoals met de provinciale impuls wonen, de aanleg van de sluiskiltunnel, het mogelijk ma ken van de marinierskazerne en de ontwikkeling van kansrijke gebieden zoals Waterdunen dat nu gerealiseerd wordt. We investeren ook recht streeks in de economie en bedrijvig heid door allerlei acties om onze eco nomisch sterke sectoren verder te ver sterken. Sectoren, die hun oorsprong en voorsprong veelal te danken heb ben aan de geografische ligging en structuur van Zeeland. Met het water rondom. In een dynamische Delta. Omringd door de Randstad, de Bra bantse stedenrij en de Vlaamse Ruit. Die sterke sectoren zijn logisch: Havens en industrie (met name biobasedeconomy en containerisatie) Recreatie en toerisme innovatie. Sinds 2011 hebben we een kleine proeflocatie in de Ooster- schelde. Daar is ervaring opgedaan met telen, verwerken en vermark ten van zeewier op duurzame wij ze. De eerste ervaringen zijn posi tief: vanaf 2014 vindt er dan ook commerciële teelt plaats. Boven dien wordt de kennis gedeeld over de productie van zeewier, zodat kansen voor veredeling, milieutech niek, energie en chemie worden er kend en benut. Ook bij Arkema in Vlissingen kwe ken ze zeewier. De partners in het project onderzoeken of hét tech nisch en economisch haalbaar is om zeewier te benutten als duurzame bron van eiwitten en chemicaliën. Arkema onderzoekt samen met Wa- geningen Universiteit en bedrijfsle ven, waaronder ook Impuls, of het wier als grondstof voor bijvoor beeld bioplastics kan worden ge bruikt. Landbouw en visserij (inclusief aquacultuur) Het verder versterken van die Zeeuw se krachten en het benutten van de kansen die zich specifiek hier voor doen, blijft ons streven. In onze Eco nomische Agenda staat hoe we dat doen. Ook in 2014 zetten we on danks alle bezuinigingen geld en menskracht in op de ontwikkeling van deze in Zeeland sterke"sectoren. Het jaarplan 2014 geeft aan hoe. In de aanpak werken we intensief samen met ondernemers en onderwijs. Daar bij zetten we in op innovatie, onder nemerschap en een excellent vesti gingsklimaat. Met als doel een goed functionerende arbeidsmarkt, onder wijs dat aansluit bij de vraag van het bedrijfsleven, en voldoende hoog waardige fysieke ruimte. Dat doen we per sector anders, afhankelijk wat er specifiek voor die sector nodig is. Wat het oplevert is belangrijker dan de aanpak. Niet alleen zeewier laat zich prima kweken. Dat geldt ook voor algen. Dat weten ze inmiddels bij YARA. De kunstmestfabrikant kwèekt al gen in een open bassin. De algen worden ingezet om proceswater te zuiveren. Dat proces genereert in komsten voor het MKB. Maar het proces leidt ook tot innovatie. De plantjes halen stikstof uit het water. In een twee jaar durende proef moet een groot aantal vragen wor den beantwoord die de aanzet kun nen geven tot een grootschalige commerciële teelt van algen. Door het natuurlijke kapitaal van Zeeland hebben we een enorme voorsprong in deze nieuwe econo mie. Die kansen moeten we echter wel pakken. Ook andere regio's zijn actief en ambitieus. Dat vergt ondernemerschap, een sti mulerende en faciliterende over heid en heel veel energie en krach tenbundeling van andere Zeeuwse partijen. Mr. S.H.M. van den Eisen (Sander) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Webwinkels voor consumenten zullen halverwege 2014 te maken krijgen met nieuwe regelgeving, die is opgesteld om de in verschillende Europese landen geldende regels te harmoniseren. Enkele in het oog springende te verwachten wijzigingen zijn de navolgende. De bedenktijd voor consumenten om de overeenkomst bij een aankoop op af stand zonder opgave van reden te ontbinden zal worden verdubbeld van 7 naar 14 dagen. Volgens de nieuwe regels dient de terugzending van de afgeleverde zaak vervolgens te geschieden binnen 14 dagen nadat de consument de ontbin dingsverklaring heeft uitgebracht. De kosten voor het terugzenden van de zaak zullen, tenzij anders is overeengekomen, door de consument dienen te worden gedragen. Hierop bestaat onder meer een uitzondering indien de zaak naar zijn aard niet met de gewone post kan worden teruggezonden. De webshop dient in dat geval de afgeleverde zaak op zijn kosten af te halen. Reeds gedane betalingen dienen, met inbegrip van de leveringskosten, binnen 14 dagen na ontvangst van de ontbindingsverklaring door de ondernemer terug te worden betaald. Nieuw is ook de regel dat de zaak bij consumentenkoop direct of uiterlijk bin nen 30 dagen dient te worden afgeleverd, tenzij partijen een andere termijn zijn overeengekomen. De afronding van het bestelproces dient in de toekomst zo te worden ingericht, dat de bestelling pas kan geschieden nadat duidelijk is gemaakt dat de bestelling een betalingsplicht inhoudt. Volgens de wetstekst is hiervan imieder geval sprake als een knop met de vermelding "bestelling met betalingsverplichting" wordt gebruikt. ADVOCATEN BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL WWW.HAANSADVOCATENjNL Om problemen te voorkomen is het voor ondernemers met webshops voor consumenten raadzaam om tijdig te laten controleren of de ge bruikte algemene voorwaarden vol doen aan de nieuwe regelgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 91