Luider dan ooit laten de Groningers van zich horen. Ze zijn de negatieve gevolgen van de gaswinning beu. Tot hun eigen verbazing krijgen ze nu wel aandacht in Den Haag. AARDBEVINGEN 8 VERDIEPING Een Groninger gaat niet snel op-zijn strepen staan, dat zit in de aard van het beestje", zegt Dik Stukkien in zijn wo ning in Kantens. „Maar als hij het wel doet, kan je hem maar beter serieus nemen. Dat ad vies zou ik minister Henk Kamp en de rest in Den Haag willen geven. Anders kan het hier wel eens echt grimmig worden." Stukkiens woorden zouden als een bedrei ging opgevat kunnen worden, ware het niet dat ze gepaard gaan met een vriendelij ke glimlach. Het dorpje Kantens, gelegen op zo'n twintig kilometer van Gronin- gen-stad, ligt midden in het gebied dat het meest te lijden heeft van de aardgaswin ning. „Ik ben hier in de jaren '70 komen te wonen. Ik ben toen begonnen met verbou wen, en nooit meer opgehouden." Zijn huis heeft hij in twee aparte wooneen heden opgedeeld. „Ik heb dit hele huis op nieuw opgebouwd met de gedachte om één van de twee delen te verkopen." Het achterste deel van de oude boerderij heeft echter flink te lijden gehad door de beven de en verzakkende grond. Stukkien schat dat hij 40.000 euro tegemoet kan zien als hij een schadeclaim indient om de scheu ren in zijn huis te repareren. „Dat is bij lange na niet genoeg om het huis weer verkoopbaar te maken. En het is weggegooid geld, want die scheuren ko men vanzelf weer terug." Nu moet Stuk kien, die de pensioengerechtigde leeftijd al is gepasseerd, klussen aannemen om zijn oude dag comfortabel door te brengen. Wie bin't üS. JSS zat!!! -*1 •loat grunrten nait zakken" WmÊm w8m Is Groningen wordt eindelij k gehoord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8