l met een groot hart Vroeg uit de veren voor WK sprint KIJKTIP zaterdag 05.55 uur EP haar eigen praktijktafeltje openklapt. Ze kon er slechts van dromen, tot de dag waar op ze besloot het kappersvak te verruilen voor een dure rechtenstudie. De wat je noemt laagdrempelige kantoorlocatie werd gekozen omdat de blonde schone - inmid dels opgezadeld met een torenhoge studie schuld en een gehandicapte vader die bij haar is ingetrokken - nergens anders aan de bak komt. In ruil voor een paar euro's mag ze er de telefoon en het adres van de fietsenwinkel gebruiken om haar praktijk van de grond te tillen, hierbij geholpen door vriendin Lieke van de Koffiecorner. „Het volkse in de serie spreekt veel men- sen aan..Danni, oorspronkelijk opgeleid tot kapster, is een naïeve doorzetter, die in eer ste instantie nooit beren op de weg ziet. Dat ze bij tegenslag knokt tot haar doel is bereikt, maakt haar ook charmant." r Lowinski ziet er ook nog kek uit: geregeld moet ze haar te korte, strakke rokje even rechttrekken als ze op haar stiletto's haar liefde van vorig jaar, concurrent Olivier, een torenhoge hak probeert te zetten. In de nieuwe reeks, geregisseerd door ac teur Martin Schwab BaantjerOnderweg naar morgenkrijgt de wulpse Danni te ma ken met een nieuwe liefde. Cupido komt dus toch nog onverwacht uit de hoek, na dat vorig seizoen de strak in het pak gesto ken advocaat uit het kantoor boven het winkelcentrum, haar hart brak. „Er is dit jaar meer ruimte voor de andere karakters in de serie. Zo gaat ook vader Piotr van al les meemaken", weet Weerdenburg. „Dat maakt het allemaal net wat gelaagder. En dat er met de nieuwe fietsenman Jeroen ge noeg valt te bekvechten, maakt het ook leuk om naar te kijken." Weerdenburg deelt in de serie een woning met Jiskefet-acteur Michiel Romeijn, haar boerse, Poolse vader: „Michiel verrast me steeds weer, hij doet steeds iets anders dan we hadden afgesproken. Hij is een onge leid projectiel, doet zijn eigen ding en ik volg hem dan maar. Daardoor wordt het ei genlijk steeds leuker. Michiel is bovendien een man die je echt in je hart sluit." De Duitse editie is toe aan het vijfde sei zoen. De eerste uitzending van seizoen twee in Nederland werd gevolgd door dik een miljoen kijkers. Of de serie hier net zo lang standhoudt als bij de oosterburen, moet nog blijken. Weerdenburg staat ze ker open voor een derde reeks. „Ik ben er - nog niet klaar mee. Het is een leuke club en Danni is leuk om te spelen." Wat ze Danni nog gunt in haar tot nu toe weinig traditionele leven? „Misschien toch wel een liefde die blijft. En iets meer zeker- heid. Met een man erbij en drie kinderen. Dat lijkt me fantastisch", zegt Weerden- burg, die dit jaar ook met haar eigen mu- ziekduo Miss Molly Me door het land trekt. Bovendien is ze bezig een eigen tele- visieserie op te zetten. „Net als Danni ben ik wel een doelensteller. Dat hebben we in ieder geval gemeen." Marlijn Weerdenburg is niet alleen zelf dol op haar alter ego Danni Lowinski. Ook de kijkers hebben haar omarmd. „Het is makkelijk van haar te houden." Fietsenmaker Fuat heeft zijn toko in het winkelcentrum overge dragen aan snobby Jeroen. En met hem heeft Danni Lowinksi, die kantoor houdt in juist dat winkelcentrum, geregeld een ap peltje te schillen. Verder is de positie van de sexy advocate Danni Lo winski in het tweede televisieseizoen van de gelijknamige serie weinig veranderd, zo was al te zien. Vanachter haar houten klap tafeltje geeft ze opnieuw iedereen die het nodig heeft voor slechts 1 euro per minuut ongezouten, juridisch advies. Actrice en zangeres Marlijn Weerdenburg (30), die vorig jaar voor het eerst in de wei nig verhullende outfits van de eigenzin nige Danni stapte, begrijpt wel waarom het televisiepubliek haar alter ego heeft omarmd. „Danni is klunzig en pakt de din gen soms verre van handig aan. Maar on dertussen komt ze wel als een vrouwelijke Robin Hood op voor de zwakkeren in de samenleving. Dat ze een antiheldin met een groot hart is, maakt het makkelijk van haar te houden", zegt Weerdenburg. In de van oorsprong Duitse serie beleeft ad vocate Lowinski de gekste avonturen in het winkelcentrum waar ze elke ochtend I Danni Lowinski. SBS 6, elke woensdag, 20.30 uur. door Evelien Baks Antiheldin reageren? media@depersdienst.nl Marlijn Weerdenburg in haar rol als Danni Lowinski: „Dat ze bij tegenslag knokt tot haar doel is bereikt, maakt haar charmant." foto SBS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75