Nederlanders helpen Chinezen de ruimte in KI NSA stopt met aftappen €1.889,- 44 Sowieso, als je deze reis kiest, dan gaat het niet om geld maar om dromen 44 Veel mensen zijn rijk en hebben al een aantal auto's en huizen, die willen avontuur 6 BUITENLAND €1.230,- €1.492,- €1.619,- cm ■fl ëf „China is ruimtegek", zegt mana ger Alex Tang, die de Aziatische verkopen van Space XC voor zijn rekening neemt. Staatskrant Chi na Daily bevestigde dat gisteren maar eens door het nieuws over het samenwerkingsverband op de voorpagina te plaatsen. 'Ground control to Major Tang', kopte de En gelse versie van de krant. Space XC is onder meer opgericht door ondernemer Michiel Mol van softwarebedrijf Lost Boys en voormalig luchtmachtbevelheb ber Ben Droste - ook wel 'Mr. JSF' genoemd vanwege zijn lobby voor het gevechtsvliegtuig. Als het goed is kunnen passagiers in speciale ruimtevliegtuigen van af 2014 zo'n 60 kilometer de lucht in en een, jaar later 103 kilometer. Vluchten vertrekken vanaf Cura sao en de Mojave-woestijn nabij Las Vegas. Tang verwacht veel Chinezen zo gek te krijgen om mi nimaal 76.000 euro neer te leggen voor een ruimtereis van vijf tot zes minuten. Tot trots van een groot deel van de natie landde vorige maand het Konijn van Jade op de maan: de ruimtesonde vernoemd naar een beest uit een Chinese legende. „Daardoor is het enthousiasme voor de ruimte alleen maar toege nomen", zegt Tang. Een zeker zo belangrijke reden die China tot 'de belangrijkste markt' voor Space XC maakt, is volgens Tang de toenemende rijk dom. Na de VS en Japan telt Chi na het grootste aantal miljonairs ter wereld. Volgens de Chinese rij- kenlijst Hurun waren er vorig jaar 1,05 miljoen Chinezen met een vermogen van zeker 10 miljoen yuan (1,2 miljoen euro): een groei van 3 procent ten opzichte van 2011. Daar komt bij dat rijke Chinezen, waarschijnlijk meer dan lotgeno ten elders, nogal van pochen hou den. Gucci en Louis Vuitton domi neren de chique straten in Peking en Shanghai en er schieten bedui dend meer Ferrari's, Porsche's en Maserati's voorbij dan in Europe se metropolen. In duurdere clubs is het dé standaard dat rijke Chi nezen tot duizenden euro's voor een eigen tafel neerleggen en die vervolgens volzetten met black la bel whisky's. „Nogal veel mensen zijn rijk en die hebben al een aan tal auto's en huizen", zegt Tang. „Nu willen ze uitdaging en avon tuur." Het exclusieve reisbureau waar mee Space XC samenwerkt zegt inmiddels een aanbetaling voor de vier eerste tickets te hebben. Zeker honderd serieuze kandida ten zouden zich gemeld hebben. Maar met Tangs idee dat de rei zen voor rijken zijn, is directeur Du Xiyong van Dexo Travel het helemaal niet eens. Hij blijft maar benadrukken dat de ruimtereizen van minimaal 66.000 euro niet duur zijn. „Voor dat geld kun je in Peking hooguit 10 of 20 vierkante meter flat kopen of een auto. Ik denk dat het bedrag ook voor veel Chine zen uit de middenklasse accepta bel is. En sowieso, als je deze reis kiest, dan gaat het niet om geld maar om dromen." i X' Aanbiedingen ALL-IN CamperTrip Vancouver AutoTrip Canadian Rockies Vancouver Island AutoTrip Langs de Natuurparken van West Canada Heerhugowaard voor: Het verzamelen van gegevens leid de onder meer tot ergenis en frus tratie bij de Duitse bondskanse lier Angela Merkel en de Brazili aanse president Dima Rousseff. De president had het over het 'herstellen van vertrouwen' bij tientallen bondgenoten die er af gelopen zomer achter kwamen dat hun leiders door de NSA in de gaten werden gehouden. Het be spioneren van de communicatie van leiders van niet-bevriende landen gaat wel door. Obama beloofde ook dat de Ame rikaanse inlichtingendiensten het massaal verzamelen van gegevens alleen zullen gebruiken voor het bestrijden van terrorisme, het be schermen van de eigen troepen en bondgenoten en het bestrijden van criminaliteit. Obama zei ver der beperkingen op te leggen voor de opslag van metadata, om dat vrijheden van burgers moeten worden gerespecteerd. De spionage- en surveillanceprak tijken door de VS kwamen de af gelopen maanden aan het licht door de Amerikaanse klokkenlui der Edward Snowden. Volgens Obama heeft de NSA aanslagen in door onze correspondent Camil Driessen SJANGHAI - Nadat China vorige maand als derde land ooit een ruimtesonde op de maan zette, is het binnenkort de beurt aan Chine se burgers om de ruimte in te gaan. Met dank aan het Nederland se bedrijf Space XC dat ruimterei zen aanbiedt en onlangs een sa menwerkingsverband sloot met een Chinees reisbureau voor rijken. Du Xiyong, Dexo Travel Alex Tang, Space XC Zie ook Spectrum: Voor de lol de ruimte in Inclusief 5 sterren camper. Vrijheid =blijheid. Bestseller! Vanuit Calgary. Inclusief 4 excursies. 17 dagen vanaf 24 dagen vanaf 20 dagen vanaf Compleet inclusief 8 must do excursies. Verblijf IN de parken. Informatieve Themapresentaties Ervaren reisspecialisten Car Camper village 2 campers ter bezichtiging f v Oranienplatz, Berlijn. Zo'n 130 vluchtelingen kamperen hier al maanden, ze worden door linkse Duitse actievoerders bijgestaan. De omgeving is hun aanwezigheid beu. foto Hermann Bredehorst/Polaris/HH 23 dagen vanaf Hij door onze redactie buitenland WASHINGTON - De VS stopt met met het bespioneren van tientallen bevriende buitenlandse leiders. Pre sident Obama heeft dat gistera vond aangekondigd in zijn toe spraak over hervormingen van de Amerikaanse spionagepraktijken. 112 L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6