Team Hoondert nog slechts twee dagen verwijderd van eindstreep Groene Ster oefent vrijdag tegen nieuwe club van Said Bouzambou 44 SPORT Geëmotioneerde Anthony Lurling weigert plaats te nemen op de tribune en stuurt aan op vertrek bij NAC Breda. pharosreizen QD het hele stadion. Een held voor het leven, een clubicoon ook. Hij maakte deel uit van het team dat in 2008 derde werd. Dit seizoen startte hij vijftien van de achttien competitieduels in de basis. Tweemaal viel hij in en al leen tegen FC Twente moest hij vanwege een lichte blessure ver stek laten gaan. „Bij de eerste wed strijd tegen Cambuur moest ik op de bank zitten. De trainer had me nodig. Hij vond het belangrijk dat ik erbij was, terwijl ik pas drie da gen in training was na een opera tie. Dat deed ik voor het team." De laatste wedstrijd voor de win terstop, zaterdag 21 december te gen Cambuur, behoorde Lurling, zoals altijd eigenlijk, tot de basis elf. Het was zijn 250e wedstrijd in dienst van NAC. „Toen kreeg ik van de trainers te horen hoe goed ik wel niet gespeeld had." Volgen de week zaterdag, voorafgaand aan de ontmoeting met PEC Zwol le, zou hij gehuldigd worden in het eigen Rat Verleghstadion. „Die huldiging hoeft voor mij niet meer en het bijbehorende ca deau moeten ze niet meer geven. Hoe jammer ik het ook vind voor de supporters. Al die jaren bij NAC ben ik belangrijk geweest. Blijkbaar wordt dat allemaal verge ten en telt dat niet meer. Dat is vreemd. Ik wilde door de voor deur vertrekken. Met de kop om hoog en de borst vooruit. Dat wordt me nu ontnomen." BREDA - „Ik ben er he-le-maal klaar mee." Lang heeft Lurling (36) zijn mond gehouden. Nu niet meer. Hij heeft veel meegemaakt, maar nooit een verbanning naar de tribune. Dat gaat net even een stap te ver vindt hij. „Van binnen voel ik verschrikkelijk veel pijn. De kans is aanwezig dat ik mijn laatste wedstrijd heb gespeeld voor NAC. Ik pik dit gewoon niet. Als het zo blijft wil ik per direct vertrekken." De clash tussen Lurling en zijn trainer Nebojsa Gudelj komt niet uit de lucht vallen. Het zat er al een tijdje aan te komen. Lurling kan zijn trainer niet doorgronden, krijgt geen hoogte van hem en voelt zich gepiepeld. Zeker als hij te horen krijgt dat hij niet tot de selectie behoort voor de wedstrijd tegen AZ vandaag. Voor het eerst in zijn carrière is hij tribuneklant. „Een keer op de bank kan gebeu ren. Dat hoort erbij. Maar dit heeft niets met mijn kwaliteiten te maken, het gaat om andere za ken. Ik ben echt niet minder dan de spelers die er nu staan. Ik heb de trainer gevraagd of het iets per soonlijks is. Hij zegt van niet. 'Vol gende week kan het weer anders zijn', krijg ik dan te horen. Maar ik kom niet uit een ei hè. Ik speel al twintig jaar betaald voetbal en acht jaar voor NAC. Ik verzaak nooit. Zo'n behandeling heb ik niet verdiend. Ik vinei dat je dit niet kunt maken." Lurling heeft zijn zaakwaarnemer inmiddels aan het werk gezet. Als de situatie niet verandert, wil hij voor 1 februari, als de winterse transfermarkt sluit, weg zijn. Bij eerstedivisionist FC Den Bosch wordt hij met open armen ont vangen. De club waar hij zijn loopbaan begon was al een serieu ze optie om volgend seizoen zijn carrière bij af te sluiten. Daar naast sluimert de interesse van RKC, hoewel die optie minder in teressant en reëel lijkt. De vraag is alleen of NAC hem zomaar laat gaan, want Lurling heeft een con tract tot het einde van dit sei zoen. De Bredase club zal geld wil len zien van een geïnteresseerde club, maar dat heeft FC Den Bosch niet. „Als de club niet meewerkt, ga ik aan een andere oplossing denken. Dit is mijn hobby, hetgeen ik het liefste doe. Dat laat ik me echt niet afpakken. Ik ga niet vier maanden op de tribune zitten. Wat zeg ik: nog geen twee weken. Als ik klaar ben met voetballen, dan pas ga ik op de tribune zitten. Daar ga je vrijwillig zitten, niet omdat het moet. Ik heb mijn trots, zoals iedereen die heeft. Dit is een belediging. Ik snap en ac cepteer het niet. Als je mij aan het begin van dit seizoen had gezegd dat ik op de tribune zou belan den, had ik je gevraagd of je wel goed bij je hoofd was en je door verwezen naar de psycholoog." Dat niets zo vergankelijk is als roem ondervindt Lurling aan den lijve. Bijna in zijn eentje hield hij NAC en zijn trainer vorig seizoen in de eredivisie. Hij was van grote waarde in wedstrijden tegen direc te concurrenten als VW, PEC Zwolle en NEC. De wervelende show tegen Roda IC op 5 mei maakte hem onsterfelijk. Twee wonderschone treffers en twee as sists leidden een fraaie revival in na een 1-3-achterstand. NAC won met 5-3, ontliep de nacompetitie en Lurling ging op de schouders. „Hij is de Messi ja ja, hij is de Mes- si ja ja, de Messi van Breda!", zong i- of 7-daa^S euro p.p. zoek boekcode 80100 rrav^ Onderuit in zijn stoel in het bivak van El Salvador was Hoondert een en al lof over wat op papier de langste en zwaarste etappe was. Met 605 kilometer was het zeker lang, maar de zwaarte viel eigenlijk wel mee wat Hoondert betrof. „We zijn op een beschaaf de tijd binnen, we hebben op twee gescheurde velgen na geen problemen gehad. Integendeel: het was een superdag. Mijn navi gator Peter van Stee was weer honderd procent bij de les, mijn monteur lacco op 't Hof was in topvorm en ik ben ook weer hele maal fit. Ik sta echt op scherp." Dat was wel nodig in deze etappe waar van alles in zat maar waarin je wel goed geconcentreerd moest zijn. „Eindeloos veel stenen in het begin", vertelde Hoondert. „Daar moest ik voorzichtig rijden, want ik heb geen reservewielen meer. Ik mag niet lek rijden, geen bocht missen. Maar dat ging allemaal goed en uiteindelijk ben ik toch zeker vijftig keer met de wielen los in de lucht geweest." Team Hoondert moet nog twee dagen zien door te komen en dan wachten de eer en de eeuwige roem in Valparaiso. Etappe 12 lijkt nog wel een serieuze te worden, met 350 kilometer zand en dui nen. „Het moet wel heel gek gaan wil het nu nog mislopen, maar al moet ik de auto over de duinen duwen: ik ga naar de finish." De aanvaller nam vorige week tij dens het duel met LZV Kuypers (5-4-zege) afscheid van Groene Ster. Eerder deze maand tekende hij een contract tot het einde van het seizoen bij Gelko Hasselt, de nummer vijf in de Belgische com petitie. Met zijn nieuwe ploeg zal hij nu meteen oefenen tegen de ploeg waarmee hij jarenlang suc cessen vierde. Bij Groene Ster komt hij onder andere zijn vier jaar oudere broer Hoessein tegen als tegenstander. De competities in Nederland en België liggen stil vanwege het na derende EK in Antwerpen. Gelko Hasselt grijpt deze periode aan om de nieuwe spelers (naast Bou zambou ook de Braziliaan L.uiz Aranha) in te passen. Maandag oe fent het tegen ZGL Leuven en na het duel in Vlissingen volgen nog wedstrijden tegen FL Zutendaal en de Nederlandse topclub CFE. Het duel tussen Groene Ster Vlis singen en Gelko Hasselt in sport hal Baskensburg begint volgende week vrijdag om 21.30 uur. 'Messi van Breda' is woedend door Yadran Blanco Het zou zomaar kunnen dat Anthony Lurling zijn laatste wedstrijd voor NAC Breda heeft gespeeld, foto Maurice van Steen/VI-lmages AUTOVAKANTIES VAN ANWB ^ahwb Ontdek de heerlijkheden van de Elzas! U verblijft vrijwel langs de 'Elzasser Wijnroute'. Binnen een half uur rijden vindt u vijf van de mooiste wijndorpjes van de EJzas: Turckheim, Equisheim, Ribeauvillé, Riquevvihr en Kavsersberg. Ook Colmar, een van de mooiste provin ciesteden van frankrijk, ligt om tie hoek! Eet u graag een stukje kaas bij de wijn? U verblijft bij de Munstervallei, beroemd om z'n 'fromages'! Of maakt u een mooi autoritje over de cols van de Vogezen, beroemd uit de Togr de France? U logeer! in Hotel Alexain in het dorpje Trou» Epix, bekend om z'n gezonde lucht. Oud-koningin Wilhelmina kwam hier zelfs kuren, Het hotel opende in juli 2013 opnieuw zijn deuren na een volle dige renovatie. Het heeft een gezellige bar en uitstekend restaurant met tertas. Uw kamer heeft een balkon. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.ni/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met roek boekcocle 80100 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. inbegrepen 3 of 6x overnachting 3 of 6 ontbijthuffet met glaasje 'Crémant d'Alsace' 3 of 6x driegangendiner lx wijnproeverij 1x wandelkaart met routes met Nederlandse vertaling routekaart Elzasser wijnroute gratis wifi-internet gratis parkeren Prijzen 4-d 7-d 14/02-15/03 119 219 16/03-04/11 159 298 05/11-20/11 119 219 21/11-30/12 159 298 Prijzen in p.p. Niet Inbegrepen: reser- veringskosten (€20,-) en kosten Cala miteitenfonds t,50). rendezmisGntrancficom LtUM-1 ytowiwnojS tQurisme-alsace.CQfTi/nl/ EL SALVADOR - Nog twee dagen en dan zit de Dakar rally erop voor Ad- win Hoondert. Alles wijst erop dat de inwoner van Hoedekenskerke de finish in het Chileense Valparai so gaat bereiken. Donderdag be reikte hij bijna moeiteloos de finish van de elfde etappe. Op papier was het de zwaarste van allemaal, maar niet voor Hoondert. „Het was echt een prachtige dag. Het is bijna jam mer dat het over twee dagen afge lopen is. Ik begin er net lekker in te komen." Hoondert kwam met zijn DAF-truck als 28e over de streep en staat 33e in het alge meen klassement. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen volgende week vrijdag (24 januari) een oefenwedstrijd tegen Gelko Hasselt. Saïd Bouzambou keert daardoor sneller dan verwacht te rug in sporthal Baskensburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44