De Bruijn in kwartfinale NK SPORT 43 Marco Minnaard behoudt bergtrui in Ronde Gabon ocafSa yeïieaütela Over het programma van Androni Giocatto li Venezuela is nog weinig bekend. Een pro-continentale ploeg die aan de World Tour wil meedoen, is afhankelijk van wildcards. Savio heeft de wildcard voor de Giro d'Italia binnen en sinds donderdag ook die voor Milaan-Sanremo (23 maart) en de Ronde van Lombardije (5 oktober). Maar voor veel andere belangrijke wedstrij den zit hij in de wachtkamer. De Tirreno Adriatico gaat in elk geval niet door. „Er zijn alleen in Italië al acht teams die voor een wildcard in de Tirreno in aanmerking komen", weet hij. „Dat wij er al een heb ben voor de Giro, werkt niet in ons voor deel. Andere organisaties willen dan juist andere ploegen aan het vertrek. Omdat ze concurrent zijn van de Giro. Het is een beetje een politieke zaak." Hoogerlands seizoen begint op 2 februari in de GP Costa degli Etruschi, waarna in elk geval op 21 februari de Trofeo Lai- gueglia en op 26 maart de Settimana Inter- nazionale Coppi e Bartali op de agenda staan. Maar Androni rijdt niet alleen in Ita lië. „Door de ontwikkelingen in het inter nationale wielrennen moeten we ook in an dere landen dan Italië en die in Zuid-Ame rika rijden. Als we hogerop willen dan moe ten we punten halen voor de World Tour en de Europe Tour. Die haal je ook in Bel gië en Nederland." Savio loopt vooruit over de herstructure ring van het profwielrennen, die in 2017 zijn beslag moet krijgen. Voor ploegen die dan niet tot de World Tour behoren, wordt de spoeling qua wildcards nog dunner dan die nu al is. Met hulp van John van den Ak ker kreeg Androni dit jaar al een startplaats in de Ronde van Zeeland Seaports. Van den Akker werkt voor Cyclingservice, een bureau dat onder meer ploegen contrac teert voor wielerwedstrijden in Nederland, België en Duitsland. In 1993 reed de Bra bander voor ZG Mobili, de ploeg waarvan Savio toen manager was. „Savio is een flam boyante, aardige en correcte man", herin nert Van den Akker zich. Eind vorig jaar had hij nog uitgebreid contact met de Itali aan toen na Hoogerland Kenny van Hum mel als tweede Nederlander naar Androni overstapte. Van den Akker legde de contac ten. Met twee Nederlanders in je ploeg krijg je in Noord-Europa sneller een wild card dan met één, was de gedachte van Savio om Van Hummel naar Androni te ha len. Van den Akker: „Die jongens komen in een ploeg waarin ze zeker zijn van een goede organisatie. Ze hoeven niet bang te zijn voor een rommeltje. Savio heeft dertig jaar ervaring. Hij weet wel hoe je dingen moet regelen." Hoogerland en Savio zullen er op 7 juni in de Ronde van Zeeland Seaports zeker bij zijn. Maar de ambities zijn hoger. De ploeg wil ook meedoen aan de voorjaarsklassie kers die meetellen voor de World Tour, zo als de Ronde van Vlaanderen, Gent-Wevel- gem en niet te vergeten de Amstel Goldra- ce. De eerste wildcard voor een Vlaamse World Tour-klassieker is binnen. Op vrij dag 28 maart mag Androni starten in de E3 Prijs Harelbeke. Ook de Brabantse Pijl is binnen, maar die telt voor Europe Tour. Savio wacht gespannen afin zijn hoofd kwartier in Ttirijn. Dat hij dit voorjaar met Johnny Hoogerland deze kant opkomt, is zeker. Hij weet alleen nog niet hoe vaak. „Ik kom graag in België en Nederland", zegt hij. „Ik heb er nog veel vrienden. En speciaal in 2014 kom ik er extra graag. Hoe vaker hoe beter." Koen de Vries MIDDELBURG - Ook na de vijfde etappe van de ronde van Gabon is Marco Minnaard koploper in het bergklassement. De profwielrenner uit Wemeldin- ge veroverde donderdag de berg trui in de etappe van Lambarene naar Mouila. Gisteren finishte Minnaard in de 143 kilometer lange etappe van Lambarene naar Kango in het pe loton. Hij werd zeventigste. De etappe werd gewonnen door de Rouandees Bonaventure Uwizeyi- mana. Luis Leon Sanchez blijft de leider in het algemeen klasse ment. De Bruijn, die voor Dallinga/Frans Bevers speelt in de eredivisie, versloeg in zijn derde en laatste poulewedstrijd Thérèse Klompenhouwer van Garage Ver- brugge Hyundai met vernietigen de cijfers, 40-17 in 25 beurten. Eerder won hij al van Martien van der Spoel en Raimond Burg man. Met een algemeen gemiddel de van 1,445 staat De Bruijn voor lopig op een derde plaats in de ranking na de ook ongeslagen Dick Jaspers (2.142) en Barry van Beers (1.690). De Bruijn: „Ik ben dik tevreden tot nu toe. De eerste winstpartij tegen Martien van der Spoel was heel belangrijk. Tegen Burgman mocht ik nog verliezen, om het te gen Klompenhouwer recht te zet ten, maar gelukkig won ik ook van Burgman. Vandaag moet ik weer goed spelen en alles in eigen hand houden, want dan kan ik een eind komen. Ik heb vertrou wen, want ik speel goed. Mijn te genstander wordt Jean van Erp, Martien van der Spoel of Harrie van der Ven. Dit is afhankelijk van de resultaten van de laatste partijen." Verrassend was de uit schakeling van verliezend finalist van vorig jaar Dave Christiani en Raimond Burgman, de nummer drie van Nederland. Vandaag moet ik weer goed spelen en alles in eigen hand houden Djokovic rekent afmetlstomin Tennisser Novak Djokovic heeft zich gisteren naar de vierde ronde van de Australi an Open geslagen. De Servi sche titelverdediger rekende in drie sets af met de Oez beek Denis Istomin. Djoko vic won de partij met 6-3 6-37-5- Djokovic kan de Australian Open dit jaar voor de vierde keer op rij winnen. „Nu we verder komen in het toer nooi, ga ik mij steeds beter voelen op de baan." Golfer Derksen stopt na dit seizoen Golfer Robert-Jan Derksen speelt nog een jaar op de Eu ropese Tour en beëindigt dan zijn professionele loop baan. Dat heeft de veertigja rige Blaricummer gisteren bekendgemaakt. Derksen speelt vanaf 2002 onafgebroken op het hoog ste niveau. Hij won twee keer, in 2003 de Dubai De sert Classic en in 2005 het Madeira Open. „Het leven vanuit de koffer is me steeds meer tegen gaan staan. Ik ben inmiddels ze ventien jaar onderweg." Schaker Ducarmon weer aan kop Quinten Ducarmon heeft de leiding heroverd in het inter nationale schaaktoernooi van Sevilla. De 20-jarige Ter- neuzenaar deed dat dankzij een zege in de zevende ron de op de Italiaan Giuseppe Valenti. Internationaal mees ter Ducarmon deelt de lei ding nu met vijf grootmees ters. Het toernooi in Sevilla telt negen ronden. Van de Ven tekent contract bij Yamaha Motorcrossster Nancy van de Ven heeft een tweejarig contract getekend bij Ya maha. Komend jaar zal ze op een 125CC 2-takt haar wed strijden rijden, in 2015 stapt ze over naar de 250 4-takt. Volgend weekend doet de Vlissingse mee aan de In- doorcross in de Zeelandhal len in Goes. Die wedstrijd geldt voor haar als training voor de eerste WK-wed- strijd in Qatar eind februari. Van den Broecke nieuwe trainer Clinge Gino van den Broecke wordt vanaf volgend seizoen de nieuwe trainer van Clinge 1. Dat meldt de voetbalclub op hun website. Van den Broecke neemt bij de zon dag-vierdeklasser de taak over van Marco van Vlier- berghe die twee jaar voor de eerste selectie heeft gestaan. Vanaf 2009 was Van den Broecke vier seizoenen hoofdtrainer van SDO'63 uit Lamswaarde. ZATERDAG 18 JANUARI 2014 I Kenny van Hummel, Gianni Savio en Johnny Hoogerland afgelopen maandag tijdens de presentatie van de wielerploeg Androni Giocattoli Venezu ela in Arona, Noord-ltalië. foto Roberto Bettini door Joop van den Oudenhoven KAATSHEUVEL - Jean Paul de Bruijn is tijdens het officiële Nederlands kampioenschap driebanden in Kaatsheuvel moeiteloos doorge drongen tot de kwartfinales. Wie daarin zijn tegenstander wordt was gisteravond nog niet bekend. Jean Paul de Bruijn MELBOURNE SCHIPHOL SEVILLA MIDDELBURG CLINGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43