66 Ik werd wakker met de muziek van Hank Williams in mijn hoofd ZEELAND 35 DAGBOEK Onderwijzer Sjef Hermans organiseerde in Middelburg een avond waarop Zeeuwen Maandag liedjes van Hank Williams speelden. de andere vrijwilligers in De Spot kan overla ten. Zaterdag tl januari De dag begon met mooi nieuws van Tonnie Dieleman van De Spot. Mijn 'oproep' in het PZC-artikel over 'Songs From The Heart' van twee weken geleden heeft resultaat gehad. De Hamernoot in Middelburg biedt spontaan aan om een piano te sponsoren. Een mooi gebaar dat helemaal past bij de visie achter de the ma-avonden: iedereen levert een belangeloze bijdrage. En het geeft toetsenisten de kans om deel te nemen. Het Hank Williams-program- ma is rond. 26 Zeeuwen hebben zich aange meld en ze gaan samen 25 songs spelen. Tot mijn genoegen staat er ook weer een aantal jongeren in de lijst. Vanavond zag ik een documentaire over Dou- we Bob. Een talentvolle, jonge muzikant, die naar mijn gevoel teveel dweept met 'zijn des tructieve kant'. Een erfenis van zijn vader, een kunstenaar 'omdat het moet'. Ik ben van me ning dat je als ouder je kinderen ook een pas sie voor muziek (of kunst in het algemeen) kunt meegeven zonder dit negatieve aspect op hen te projecteren. In De Spot zie ik daar regelmatig positieve voorbeelden van. Zondag Het programma is toch weer iets aangepast. In middels gaat het om 27 muzikanten: country- zanger Ruud Hermans heeft spontaan aange boden om mee te doen. Vanavond telefonisch overleg gehad met Razzmatazz-geluidsman Kees Reinhoud - ook een vrijwilliger - over de technische kant van de zaak. Ik ben enorm blij dat ik dat gedeelte helemaal aan hem en Vandaag op school met mijn groep 1/2 een heel ander repertoire geoefend. Volgende week dinsdag hebben we weer ons maande lijkse Vossenburch-kleuterconcert voor de ouders. Het thema is 'Sprookjes' en we zingen over Roodkapje, tovenaars en heksen in plaats van over ronddolende cowboys met liefdesver driet. Het enthousiasme was er niet minder om. Wat is muziek toch een prachtig bindmid del, ook in de klas! Vanavond mijn Hank Williams-songs doorge nomen met Geert de Heer. Zijn dobrospel blijkt erg in trek te zijn. Dinsdag gaat hij met verschillende muzikale samenwerkingsverban den repeteren. Geweldig om steeds weer te ho ren dat mensen hier met elkaar ook thuis mee bezig zijn. 'Songs From The Heart' bouwt mu zikale bruggen. Dinsdag Vandaag leuke artikelen met foto's in de huis-aan-huisbladen, over pr hoeven we niet te klagen. De mensen van de Spot zijn ook heel actief via de sociale media en alles wordt volop gedeeld en de 'vind-ik-leuks' zijn niet van de lucht! Ik zag op Facebook regelmatig fo to's langskomen van thuisrepetities. Vanavond met mijn onderbouwcollega's naar een werkbijeenkomst geweest bij het RPCZ. Samen met medewerkers van KOW spraken we over de doorgaande ontwikkelingslijn van peuters en kleuters. Ook hier werden bruggen gebouwd. Woensdag Dit is om de week mijn 'opadag'. Vandaag was dat slechts deels het geval. Vanochtend ging ik samen met mijn jongste dochter en klein zoons naar de kinderarts. De tweeling doet het geweldig! Vanmiddag had ik met Champagne Charlie een bijzonder optreden. Een leerkracht nam afscheid en had ons gevraagd om een aantal liedjes van onze kinder-cd 'Tkanookanders' te spelen. Die had hij tijdens zijn lessen vaak ge bruikt. Ook ons veerbootproject 'Laatste Af vaart' moest aan bod komen. Allemaal ver weggezakt, dus we hebben wel even geoe fend. Het was een sfeervolle, ongedwongen bijeenkomst. Mooi om te zien hoe iemand die afscheid moest nemen van het prachtige on derwijzersvak zijn collega's nog zoveel (muzi kale) inspiratie kon meegeven. Donderdag Mondharmonicaspeler Gait Klein Kromhof kan bij nader inzien toch meespelen. Num mer 28! Vanavond bleek dat het optreden van Roos Dobson met Lonneke en J.P. de Klerk we gens ziekte niet door kon gaan. Jammer, maar met 25 deelnemers werd het toch een geweldi ge avond. Een volle zaal! Voor, op en achter het podium genoot men van muziek. Mooi om te zien hoe muzikanten 'backstage' nog even oefenen, jammen, eikaars instrumenten bewonderen en plannen maken voor volgen de keren. En hoe de vrijwilligers van De Spot zich steeds weer bijzonder gastvrij en behulp zaam opstellen. Ik ben benieuwd naar de film opnamen van Jaap van Visvliet, hij zorgt er voor dat we op zijn Youtube-kanaal kunnen nagenieten. Op naar het februari thema 'Dave van Ronk'. In De Spot zijn daarvoor in ieder geval alweer de nodige muzikale plannen ge smeed. Vrijdag Ik werd vanochtend wakker met de muziek van Hank Williams in mijn hoofd. Die werd pas verdrongen toen twee uur later mijn eer ste leerlingen de klas binnenkwamen. Hey good lookin'! Goeiemorgen meester Sjef!!! ZATERDAG 18 JANUARI 2014 ugrmans Volgens Sjef Hermans bouwt zijn project 'Songs From The Heart' muzikale bruggen. foto Lex de Meester vjoonPlaat ber° Charlie en S Song^theHCart Muziek als bindmiddel Sjef Hermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35