jllAA^ó omiki V 34 MENINGEN cor de jonge brieven Bram's bühne? Thermphos Parkeren Sotsji Sport en spel Vervuiling Grace Kelly N6l Buurtbus Columnisten 0118-434005 Als ondertekenaar van de actie voor behoud van Havenpark en Kraanplein in de huidige staat, ben ik blij dat Jacques Geschiere niet namens mij in de door de ge meente ingestelde werkgroep is blijven zitten. De voorgestelde Spaanse trappen aan het Kraan plein in de Oude Haven zullen niet alleen het historisch erfgoed van Zierikzee ernstig aantasten maar zullen, bij betreden, gevaar opleveren voor mensen met fysie ke beperkingen en senioren. Op mijn brief hierover aan de leden van de door het gemeentebestuur ingestelde werkgroep, waarin ik de bereidheid aangaf een toelich ting te willen geven, heb ik on langs vernomen dat deze als 'ter kennisgeving aangenomen' door het college zal worden afgehan deld. Omdat ik van voorzitter Bram Bierens nog geen uitnodi ging heb ontvangen, trek ik voor lopig de conclusie dat hij mijn in breng niet de moeite waard vindt om mij voor zijn bühne uit nodi gen. In verband met stankklachten van omwonenden en onderzoek door de U.A. bleek dat de vergun ningseisen niet juist waren. Door de vernieuwde vergunningseisen was Thermphos verplicht het pro ductieproces te wijzigen waar mee tijd en geld gemoeid was om ten slotte failliet te gaan. Er werd ook nog een gezondheidsonder zoek gedaan naar de eventuele ge volgen van de giftige gassen on der de omwonenden. Daar de on gerustheid nog steeds aanwezig is werd het provinciaal bestuur ver zocht voor opgave van het ver schil tussen de Thermphos gepro duceerde gassen en de tegenwoor dige (zonder Thermphos) gassen. Het verzoek werd geweigerd om dat daarmee een half miljoen eu ro gemoeid is voor snuffelpalen. De conclusie is, dat er geen con trole is op verstrekte vergunnin gen met de daarin genoemde uit stoot eisen. Waarom is er verschil met gratis parkeren rondom de kerst tussen Middelburg en Vlissingen? Op 3 januari schrokken de mensen op een verjaardag in Vlissingen toen we vertelden dat we net een bon hadden gekregen met parkeren. Het is toch nog gratis, was de reac tie. Voor we naar de verjaardag gingen, zijn we nog even om oud brood gegaan bij de bakker aan de Noordweg in Middelburg. Daar is een blauwe zone. Voor 5 minuten laden 90 euro boete. En dan staat er op de bon dat ik op de Noord- weg stond, terwijl ik op de Noord singel stond, recht tegenover de bakker. De ongure figuren die mijn vrouw rond de auto zag scharre len hebben ons vast naar de bak ker zien gaan aan de Noordweg en dit opgeschreven. Van alle lezers die hun mening ui ten geeft 93 procent aan dat ons kabinet de aansluiting heeft verlo ren met de samenleving. 30 lezers geloven er nog in, maar 420 lezers van 450 meningen maken een ding wel heel duidelijk: dit elke vorm van democratie ondermij nend minderheidskabinet met wijzigingen die ons democratisch stelsel uithollen en verder vernie tigen is zowel letterlijk als figuur lijk bankroet. Zij streven willens en wetens een andere regeervorm na die helaas bij weinigen bekend staat als de 'Nieuwe Wereld Or de'. Laat ons daarom een volledi ge kabinetsdelegatie sturen met een 'enkeltje' Sotsji. Zij kunnen daar de dialoog oppakken en opko men voor hen die een afwijkende seksuele voorkeur hebben in de Russische samenleving, want ja, onze samenleving is perfect. Of gaat het toch om de belangen van het grote geld. Sport en spel goed voor lichaam en geest, leren omgaan met ande ren die hetzelfde leuk vinden, ac cepteren van winst of verlies, heel wat plezier aan te beleven. Be staat nog wel gelukkig, maar het leeuwendeel van de sport is ver worden tot een machtig schouw spel. Waar geld, aanzien en poli tiek steeds meer van belang wor den. Zie het gedoe wie er naar So tsji moet gaan. Olympische spe len met sportprestaties die met de menselijke maat niet veel van doen hebben, bereikt door einde loze trainingen, medische begelei ding en een levenswijze die uit niets anders meer bestaat. De ver leiding te doen wat God en mens verboden heeft, is ook wel erg aan lokkelijk. De recente geschiedenis bewijst dit wel. Hoort er allemaal bij, wel jammer natuurlijk. Ballonnen oplaten bij een uit vaart of crematie, er is zelfs een gespecialiseerd bedrijf voor. Door dit soort acties verspreid je afval in de natuur, met alle gevolgen van dien. Heliumballonnen zwe ven door de lucht overal naar toe en komen op deze manier op aller lei plekken in de natuur terecht. De lintjes die aan de ballonnen zitten en de ballonventielen zijn zeer schadelijk voor zeedieren en vogels. Stichting de Noordzee rap porteerde in 2012 dat het aantal ge vonden ballontouwtjes aan de kust snel is toegenomen. Het gaat dan vooral om de plastic sierlin- ten die nauwelijks afbreekbaar zijn. Dieren kunnen erin stikken. Ze zien stukjes touw aan voor voedsel, kunnen met hun pootjes of hals verstrikt raken zodat het onmogelijk wordt om voedsel te zoeken. Zij sterven een vreselijke dood. Het kan toch nooit de be doeling zijn van een feestje of af scheid van een dierbaar persoon, dat het meest kwetsbare, dieren en natuur, daar de dupe van wordt. Leuk, die oude foto's van het ver- rassingsbezoek van het Monegas kische prinselijke paar op 1 juli 1958 aan Zeeland. Helemaal 'incog nito' en onaangekondigd was dat bezoek blijkbaar toch niet, getui ge de foto's van de auto's. Op de linkerfoto komen Prins Rainier en Grace Kelly uit de ingang van de Campveersche Toren gelopen. Naast die ingang staat een Sunbe am Talbot cabriolet. Dat was de privéauto van de toenmalige Com missaris van de Koningin, Jhr. Mr. A.F.C. De Casembroot. Het gezelschap deed blijkbaar ook Gapinge aan, waar de commissa ris een woning bezat. De auto waarmee het prinselijk paar reed, is een Chevrolet Nomad, een sta tioncar uit 1956. De heer Bensink spreekt over een barrière, de nieuwe N61. Kanaal, Westerschelde, zijn ook barrières. De Tractaatweg was er veertig jaar geleden ook niet, als we met de auto naar Graauw reden vanaf Sas van Gent, reden we altijd via Sluiskil of bij Westdorpe over de Middenweg. En bij Axel verder op de Langeweg-Absdaalseweg naar Hulst. Allemaal (ex)polderwegen of later nieuw aangelegd. Waarom moeten wegen op dezelf de hoogte liggen? We hadden het er in de Braakman ook nog over dat een weg in het midden op een punt staat, om het hemelwater naar de sloten af te voeren. De kruising aan Westdorpe (Molen verkorting) ligt ten zuiden ook la ger, vraag eens aan een fietser hoe veel kracht ie moet zetten om daar de weg fietsend over te ste ken. De fietstunnel moet qua veilig heid en stijgingsniveau niet te diep liggen. Alle rotondes op N61 komen hoger te liggen. Met de lijnbus reizen met je OV-chipkaart lukt prima. Negen van de tien keer. Op de buurtbus Schouwen-Duiveland is dat al tien maanden hommeles. Die mo biele scanners werken niet. Nou ja, twee er van wel. Connexxion krijgt ze na tien maanden nog niet goed werkend. Gewerkt hebbend in de gezond heidszorg kan ik zeggen dat we dan de leverancier van de met software uitgeruste apparatuur contractueel verplichten storin gen binnen 36 uur te verhelpen of gelijkwaardige apparatuur in te zetten. Het is nu zo dat de één z'n rittenkaartje betaalt en de OV- chipkaarthouder vaak gratis reist. Aan de chauffeur (vrijwilliger) de taak dit voor de zoveelste keer uit te leggen. Ik, één van die chauffeurs, lach om zoveel onkunde en m'n passa giers ook dikwijls. Gaten in het OV-vervoer worden straks opge vuld met buurtbussen. Zorg er dan minstens voor dat de mobiele telefoon werkt, Con nexxion Een nieuwe columniste, leuk! Maan Leo zou er goed aan doen niet alleen dagelijks de twitter-pa- gina van de krant te bekijken, maar tevens dagelijks de krant PZC door te nemen. Dan kan ze leren dat de genoemde tweets in haar column niet verwarrend en onbegrijpelijk zijn en zeker geen verdwazing oproepen. Haar inte resse in de Zeeuwse en algemene samenleving kan er alleen maar beter van worden. M. Toesseint mm Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg lezersredacteur@pzc.nl Dick Doeswijk Touwbaan 10 Zierikzee L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Abko Paauwe s-Hendrikskinderenstraat 63, Goes N. van de Wekken Middenstraat 1Kats Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse Rob Strating Koningin Wilhelminastraat 4, Kloetinge Marina Govaert de Groene Graafjansdijk A 135, Westdorpe. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Segeerssingel 88, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34