44 Als iedereen een 9 had, had ik een 3. En andersom. Pas als het moeilijk was, ging ik ervoor zitten ZEELAND 33 9 zat samen met mij in het team waarmee we in 1991 de One Ton Cup wonnen." Je was zelf anders ook wel een snelle jongen. „Jaaah...vooral in mijn Biox-tijd. Lekker hard rijden in dikke BMW's waarmee je 250 en wel meer kon. Ik heb een paar keer een tijdje moe ten fietsen van de rechter. De laatste keer dat ik moest voorkomen, zei ik tegen de rechter: één groot voordeel, ik heb nu een oude station car die niet harder dan 120 kan. Rijden op trek kers vind ik trouwens ook heerlijk. De eerste twee jaar van 't Hof, toen we net begonnen waren en alles aanpakten om te overleven, heb ik in de winter 's nachts op een sneeuwschuiver gereden. Pure ontspanning, in die hectische jaren. Vooral het begin was zwaar. We maken werkweken van tachtig uur. Zondag is onze vrije dag, maar dan ga ik nog met pen en papier zitten nadenken over nieuwe plannen. Een privéleven hebben we nog steeds niet, alles loopt door elkaar heen. Tegenwoordig is er wel een wc in de schuur, maar tot voor kort liepen de medewerkers en klanten ons huis in en uit als ze naar de wc moesten, of werd er bij ons in de keuken eten klaargemaakt. Dat is een flinke belasting voor het gezin. Mijn vrouw Esther leerde me ken nen toen ik nog een zakenman was; zij koos ervoor thuis te blijven voor de kinderen. Nu werkt ze hele dagen mee - ze doet de admini stratie, de abonnementen en de financiën, helpt in de winkel en met de bediening bij di ners. En daarnaast het huishouden en de kin deren. We kennen elkaar nu bijna zestien jaar. De laatste paar jaar waren niet echt vrolijk, maar het heeft ons eerder dichter bij elkaar ge bracht dan van elkaar verwijderd. Crisistijd, gezelligheid, zeg ik altijd!" ZATERDAG 18 JANUARI 2014 Ard van de Kreeke, stadshoer Ard van de Kreeke: „Ik kies voor duurzaam ondernemen uit overtui ging. Maar ik ben nuchter genoeg om te snappen dat het ook econo misch haalbaar moet zijn. Anders eindig je als visionair in een lucht kasteel. Dan liever iets dat reali seerbaar is en misschien net een beetje minder idealistisch." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33