Welkom in de wondere wereld van de wandelsok 12 mensen per uur krijgen de diagnose kanker Ik was eri van Kans op vertragingen door onderhoud Antwerpse tunnels KNRM Zeeland minder in actie door koude voorjaar van 2013 30 WALCHEREN Studenten helpen met de belastingen Introductie tot de kantkloskunst OM gaat in zaak 'Renesse' nu uit van poging tot moord. Kijk naar Sta op tegen kanker 22 januari 21:25 uur op Ned i Over de top Dan wil je maar i ding horen, je kunt dit overleven. Om er voor te zorgen dat niemand meer hoeft te sterven aan kanker, staat Nederland opnieuw op. CENT - Onderhoudswerk zorgt ko mende week voor vertraging bij twee Antwerpse verkeerstunnels: in de nacht van maandag 20 janua ri op dinsdag 21 januari in de Ken- nedytunnel richting Gent; van dinsdag 21 januari op woensdag 22 januari in de tunnelkoker rich ting Antwerpen. De werken du ren van 21.00 tot 5.30 uur. Tijdens het werk wordt het verkeer omge leid door de andere tunnelbuis. In de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 januari gaat de Be vrijdingstunnel (A12) een nacht helemaal dicht voor onderhoud. Tussen 19.00 en 6.00 uur wordt het verkeer in beide richtingen bo vengronds omgeleid naast de tun nel. ZIERIKZEE - Reddingsteams van de KNRM in Zeeland zijn vorig jaar vijftien keer minder in actie geko men dan in 2012. De daling wordt veroorzaakt door het koude voor jaar, waardoor er minder werd ge varen en dus minder hulpverzoe ken kwamen. In totaal vonden langs de Zeeuwse kust 262 uitruk ken plaats. Door het hele land werd minder vaak een beroep gedaan op de KN RM. Dat gebeurde 1993 keer; 109 keer minder dan in 2012. Het het eerste halfjaar vertoont een scher pe daling van 154. Jaarlijks gaat het in 75 procent van de gevallen om recreatievaart. De overige inci denten variëren van zinkende bin nenvaartschepen tot het bergen van een stoffelijk overschot De drukste maanden voor de redders liggen dan ook in het watersport seizoen. Vorig jaar kwam de druk te pas in juli op gang. Drukste dag was zaterdag 3 augustus. Door de stevige wind kwamen vooral wa tersporters in problemen, waar door 37 keer de hulp nodig was. Het twee Zeeuwse stations die stijgingen vertonen, zijn Hans- weert en Veere, met respectieve lijk 23 uitrukkingen (tegenover 11 in 2012) 61 (tegenover 42 keer in 2012). De cijfers van de overige sta tions: Cadzand 18 keer, Breskens 41 maal, Westkapelle 42 en Neel- tje lans 77 keer. De Ztiid-Holland- se stations in de Delta kwamen 198 maal in actie. GOES - Studenten van het Getijde College gaan de belastingaangifte verzorgen voor ouderen en voor mensen met een uitkering of la ger inkomen. Bij de opleiding accountancy kre gen de studenten de opdracht om iets met hun kennis te doen in een project. Nathalie van Stee en Jesper Maljers hebben een inter netsite en gaan onder begeleiding van hun docent, fiscaal juriste, aan de slag. Hun diensten zijn toegankelijk voor iedereen met een pensioen gerechtigde leeftijd en mensen met een inkomen tot 25.000 euro per jaar. Nathalie en Jesper bena deren ook tehuizen om ter plaatse mensen te helpen. helpbelastingaangifte.nl of via e-mail: helpbelastingaangifte@getijdecoll ege.nl VEERE - In het handwerkt" afé van Museum De Schotse Huizen in Veere begint in februari de cursus 'Kant klos je zó'. Ter introductie houdt Yvonne Krijgsman, oud-voorzitter van de Landelijke Organisatie voor Kant Kunst (LOKK), dinsdag 28 januari om 13.30 uur een lezing over de ge schiedenis van kant met demon stratie. De introductie kost 5 euro. De cursus is 4 tot en met 24 fe bruari iedere dinsdag van 13.30-16.00 uur. Opgeven bij conservator@schotseh uizen.nl. Vanwege die overtuiging wil het Openbaar Ministerie (OM) de man nu zes jaar in de gevangenis hebben. Die straf eiste advo caat-generaal Peter van Hagen vrijdag. De rechtbank in Middel burg sprak de man drie jaar gele den vrij. De officier van justitie had toen een gevangenisstraf voor de duur van vier jaar geëist voor aanranding en poging tot doodslag. Het Openbaar Ministerie schetst nu een scenario waarbij de Duit ser zijn landgenote aanrandde, dat zijn seksueel gerichte toenade ring niet lukte en dat hij haar daarom in een opwelling bewuste loos wurgde. Dat hij haar vervol gens in de sloot legde is dan een poging tot moord; op dat mo ment was volgens Van Hagen de opwelling wel over. De vrijspraak gebeurde echter op basis van aannames die niet vol doende bewezen werden. Van Ha gen gaat echter nog steeds van de ze aannames uit. Het is nog maar de vraag of hij voldoende aanne melijk maakt dat de verdachte de persoon is die op videobeelden te zien is. De beelden die gemaakt zijn op de rotonde van de Vroon- weg, de Roelandsweg en de Hoge- zoom zijn zo onduidelijk dat niet zeker is of degene waarvan Van Hagen zegt dat het de Duitser is, ook daadwerkelijk de verdachte is. De verdediging wijst op de kleuren van de kleding, die zou af wijken. En wat deed de auto die vlak voor het incident vijf rondjes reed over de rotonde en daarna mogelijk de Hogezoom inreed? Er zijn tal van scenario's mogelijk waarin de chirurg enkel de rol van te hulp schietende arts speelt. Advocate Bénédicte Ficq houdt op 29 januari haar pleidooi. Uit spraak op 12 februari. Ha die Sheila! Heb jij al eens van lijnpaddings gehoord? Ik tot vorige week nog nooit. Nu betwijfel ik trouwens of ik als het om lijnpaddings gaat tot een select gezelschap behoor, want tik het woord maar eens in op Google; ik kreeg maar twee 'hits'. En die waren allebei voorbe houden aan X-socks, het merk van de wandelsokken die ik sinds vorige week in mijn bezit heb. Nou, daar komt-ie: verticale lijn paddings geven steun aan het on derbeen en absorberen schokken. Meldt X-socks. Nou, dat verwacht ik eigenlijk ook wel van een paar sokken van twintig euro. Voor dat geld mag je ook best een zelfstellende boord, achillespeesbeschermer, wreefbe- schermer, hielbeschermer, teenbe schermer, teentopbeschermer en anatomisch gevormd voetbed van een sok verwachten. En voor die twee tientjes vind ik het ook heel normaal dat-ie in doorweekte sta tus binnen vijf minuten weer droog is. Welkom in de wondere wandel- sokwereld, Sheila. Omdat we over twee weken met de deelnemers van Koesterchallen- ge een dag gaan trainen in de Ar dennen, ben ik vorige week op schoenen- en sokkenjacht ge weest. Eerst dacht ik alleen aan schoenen, maar overal waar ik bin nenstapte hoorde ik hetzelfde: je kunt nog zulke goede schoenen kopen, maar zonder goede sokken ben je nergens. Veel verder kwamen de meeste verkopers overigens niet in hun adviezen. Dat viel me vies tegen. „Ja, meneer. Lowa is echt het aller beste van het allerbeste", hield een verkoopster mij voor. Maar op mijn vraag of ze dan ook nog meer merken in de aanbieding had, klonk vervolgens een aarze lend 'nee'. En in een andere zaak hoorde ik dat zij de beste hadden, omdat er 'Gore-Tex' op de schoen stond. Maar wat Gore-Tex was? Gelukkig bood Google uitkomst: duurzaam waterdicht en goed ge ventileerd. Uiteindelijk ben ik ge slaagd in Zaamslag. Ik ga eind mei op zwarte Lowa Renegades de Alpe d'Huez op. Ik heb in Zaamslag trouwens ook op een be paalde manier veters leren strik ken, zodat mijn voeten optimale ondersteuning krijgen tijdens de klim. Tjonge, en ik maar denken dat ik er met wat sporten wel zou gera ken. Jij ook stappers gekocht? Raymond 7Mmm Willeke van Ammelrooy iedereen verdient een morgen Hogere eis tegen Duitse arts door Pieter van Klinken DEN BOSCH - De 32-jarige Duitse neurochirurg probeerde in augus tus 2010 zijn 17-jarige slachtoffer wel degelijk bewust te doden toen hij haar in de sloot aan de Hoge- zoom in Renesse achterliet. Er is dus sprake van een poging tot moord, stelt de advocaat-generaal van het gerechtshof in Den Bosch PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30