Partij voor Zeeland op campagne in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Sint Jansteen bijbaan? Bestuurder ramt terrasmeubilair café Sint Jansteen OPZOEK NAAR EEN Ontwikkelaar Compagnie Het Zoute wil op de plek van restau rant De Branding en het naastge legen Strandhotel, aan de noord kant van het Duinplein, 116 nieu we appartementen in meerdere gebouwen realiseren. Met name de bouw van complex De Branding met 54 appartemen ten stuit bewoners van het naast gelegen Deurloo tegen de borst. Ze vinden het gebouw te groot. Bovendien komt De Branding op 15 meter afstand te staan, waar door privacy en uitzicht in het ge ding icomen. De vereniging stapte naar de Raad van State, maar zet die proce dure nu niet door. Dat komt on der meer door het afhaken van 'bondgenoot' 't Duumpje, vertelt voorzitter Joost Luykx van de Ver eniging van Eigenaren (VvE). „Die heeft op eigen kracht een overeenkomst gesloten met de ge meente Sluis en Compagnie Het Zoute over het aanpakken van de gevolgen voor de natuur rond Cadzand-Bad. Daarmee wordt het voor ons een stuk lastiger om, in ons eentje, zo'n procedure te doorlopen." Philippe Muylle van initiatiefne mer Compagnie Het Zoute zegt uiterst blij te zijn. „We hopen ko mend najaar met de bouw te kun nen beginnen." De VvE van Deurloo diende on langs bij de Raad van State ook be zwaar in tegen de vaststelling van het bestemmingsplan voor de aan leg van een jachthaven in het kust dorp. Die zaak maakt bij de bewo ners minder emoties los dan de bouw van het naastgelegen com plex De Branding. „Over de aanleg van de jachtha ven zijn de meningen meer ver deeld", geeft Luykx aan. „We zijn ook helemaal niet tegen de komst ervan: we willen allemaal het bes te voor Cadzand. We vragen ons wel af of een haven met 125 plaat sen exploitabel is, en we zijn er nog niet van overtuigd dat het par keren goed geregeld is." De VvE wil daarover in overleg met de initiatiefnemers en de ge meente Sluis. SINT JANSTEEN - Een dronken auto mobilist (28) uit Hulst is vrijdag ochtend rond 4.40 uur door de po litie aangehouden na een zoek tocht van twee uur. Om 2.45 uur kwam bij de politie de melding dat iemand terrasmeu bilair kapot had gereden van een café aan de Wilhelminastraat in Sint Jansteen. Hij was mogelijk ook op de gevel van het café ge botst. De betrokken auto is al snel zwaar beschadigd ontdekt in een bos bij De Schommeling in Sint Jansteen. De automobilist Was 'ge vlogen'. Hij is later toch opgepakt in zijn woning in Hulst. Zijn rijbe wijs is ingetrokken. Centrale thema's in de plannen die lijsttrekker Ellen de Neef (ge wezen raadslid TOP/Gemeentebe- langen, nu onafhankelijk) ont vouwde, zijn: versterking van de relatie Terneuzen-provinciaal be stuur in Middelburg, een meer be trokken bestuur, goed wonen en leven in alle kernen en aandacht voor de grote veranderingen waar mee de groeiende groep ouderen te maken krijgt. Vooral in de band met Middel burg denkt de PvZ Terneuzen het verschil te maken met andere lo kale partijen. De partij wil de kan sen grijpen die de positie van de PvZ - met Statenlid Johan Robe sin uit Hoek - op provinciaal ni veau biedt. In Terneuzen mikt de PvZ op twee a drie zetels. Na De Neef staan Hans Vlottes, Jos Ver aart, Marjolein Windrich en Ge rard van de Langkruis op de lijst. Op Windrich na (Philippine) ko men ze allen uit Terneuzen. veel beter in het straatbeeld en ook de tuinen sluiten goed aan bij het middeleeuwse patroon van Aardenburg." Huigh is het met hen eens. Door het advies van de Welstandscommissie heeft hij ook nog een logischer indeling kunnen maken, waardoor er plaats is voor vijf in plaats van drie woningen. Huigh verwacht de ook voor starters geschikte hui zen in de nabije toekomst voor concurrerende prijzen (iets bene den de twee ton) in de markt te kunnen zetten. Lijst Babijn lanceert eind deze maand een motie in de gemeente raad van Sluis om de Welstands commissie op te heffen. Wel- standsvrij bouwen is fijn voor in woners, in het bestemmingsplan zijn zaken goed te regelen en af schaffing van de commissie levert Sluis geld op, aldus Francois Ba bijn. Hij geeft wat voorbeelden van in zijn ogen lelijke en niet- passende gebouwen in het buiten gebied. Een blauwe en gele 'schuurwoning' en een woning met pannendak tot op de grond zijn huizen, waarvan de Wel standscommissie de bouwplan nen goedkeurde. Leest en Van den Meiracker kun nen het niet laten om Babijn, en andere tegenstanders van de com missie, op een aantal 'denkfouten' te wijzen. Zo werkt de commissie niet op basis van willekeur, maar toetst ze ontwerpen aan door de gemeenteraad vastgestelde uit gangspunten. Pimpelpaars, knalgeel of vuur rood krijgen een negatief advies mee. Maar een pasteltint kunnen de commissieleden lelijk vinden, maar is volgens de regels altijd toegestaan. Ook tegen dakpannen tot op de bodem is geen bezwaar, hoewel het huis na advies van Leest en Van den Meiracker wel kleuren meekreeg die beter in de omgeving passen. „De commissie is een soort archi tectenwinkel. Ze geeft alleen ad vies, waar B en W mee kunnen doen wat ze willen. De kosten van de Welstandscommissie wor den bovendien verrekend in de le ges. Die zijn kostendekkend en gaan omlaag, als de Welstands commissie wordt afgeschaft. Het levert de gemeente dus niets op", stellen de twee 'architéctenwin- keliers' onder instemmend ge- knik van Verhage. ZATERDAG 18 JANUARI 2014 Het Zoute kan bouwen door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De Vereniging van Eigenaren van appartementencom plex Deurloo staakt de juridische strijd tegen de bouw van complex De Branding in Cadzand-Bad. De zaak die voor gisteren bij de Raad van State in Den Haag stond ge pland, ging daarom niet door. door Ben Jansen TERNEUZEN - De Partij van Zeeland is aan haar aanloop naar de ge meenteraad van Terneuzen begon nen. De PvZ presenteerde gisteren het programma en de kandidaten waarmee de partij voor het eerst aan raadsverkiezingen meedoet. vaak waardering' Meer bereiken. Met Wegener Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Een huis met dakpannen tot aan de grond in Scherpbier. „Geen gezicht", vindt raadslid Babijn. „Vrije keus", oor deelt welstand. Inzetje: De welstandscommissie (van links naar rechts Frans van den Meiracker, Anton Leest en Henk Verhage) aan het werk. foto's Mark Neelemans WGGGNGR Media Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800 0222710 De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 135