Welkom in de wondere wereld van de wandelsok Zwinpark Overlast van sluisbouw verdient compensatie 28 ZEEUWS-VLAANDEREN 'Werk rotonde Sluis klantonvriendelijk' Vogel komt al acht jaar lang twee keer per dag stukjes kaas halen bij buurtbewoners in Retranchement. Windkracht 9 brengt eigen dvd uit Concert Domino Trouwplannen? axentnotarissen Hulst beloont speciale prestatie voortaan anders Ha die Sheila! Heb jij al eens van lijnpaddings gehoord? Ik tot vorige week nog nooit. Nu betwijfel ik trouwens of ik als het om lijnpaddings gaat tot een select gezelschap behoor, want tik het woord maar eens in op Google; ik kreeg maar twee 'hits'. En die waren allebei voorbe houden aan X-socks, het merk van de wandelsokken die ik sinds vorige week in mijn bezit heb. Nou, daar komt-ie: verticale lijn paddings geven steun aan het on derbeen en absorberen schokken. Meldt X-socks. Nou, dat verwacht ik eigenlijk ook wel van een paar sokken van twintig euro. Voor dat geld mag je ook best een zelfstellende boord, achillespeesbeschermer, wreefbe- schermer, hielbeschermer, teen beschermer, teentopbeschermer en anatomisch gevormd voetbed van een sok verwachten. En voor die twee tientjes vind ik het ook heel normaal dat-ie in doorweek te status binnen vijf minuten weer droog is. Welkom in de wondere wandel- sokwereld, Sheila. Omdat we over twee weken met de deelnemers van Koesterchallenge een dag gaan trainen in de Ardennen, ben ik vorige week op schoenen- en sokkenjacht geweest. Eerst dacht ik alleen aan schoenen, maar over al waar ik binnenstapte hoorde ik hetzelfde: je kunt nog zulke goe de schoenen kopen, maar zonder goede sokken ben je nergens. Veel verder kwamen de meeste verkopers overigens niet in hun adviezen. Dat viel me vies tegen. „Ja, meneer. Lowa is echt het aller beste van het allerbeste", hield een verkoopster mij voor. Maar op mijn vraag of ze dan ook nog meer merken in de aanbieding had, klonk vervolgens een aarze lend 'nee'. En in een andere zaak hoorde ik dat zij de beste hadden, omdat er 'Gore-Tex' op de schoen stond. Maar wat Gore-Tex was? Gelukkig bood Google uitkomst: duurzaam waterdicht en goed ge ventileerd. Uiteindelijk ben ik ge slaagd in Zaamslag. Ik ga eind mei op zwarte Lowa Renegades de Alpe d'Huez op. Ik heb in Zaamslag trouwens ook op een be paalde manier veters leren strik ken, zodat mijn voeten optimale ondersteuning krijgen tijdens de klim. Tjonge, en ik maar denken dat ik er met wat sporten wel zou geraken. Jij ook stappers gekocht? Raymond SLUIS - De aanleg van de rotonde in de Nieuwstraat in Sluis wordt niet erg klantvriendelijk uitge voerd. Daarover klaagde Sluise- naar Rinus Leenhouts donderdag tijdens een kernbezoek van B en W aan Sluis. De rotonde komt op het kruis punt vlakbij Toversluis, en daar om is de Nieuwstraat dicht. De parkeerplaats bij Toversluis is wel bereikbaar. „Maar de bebording is slecht, en wie geparkeerd heeft, Hoe het ooit begon, kan Riekje zich niet meer herinneren. „Hij was er ineens. Sindsdien landt hij regelmatig op het dak van ons huis. Als ik hem zie, haal ik een stukje kaas en daalt hij neer in het gras van de tuin. Hij komt tot minder dan twee meter van me vandaan. Maar alleen bij mij hoor. Bij mijn partner Erwin durft hij niet zo dichtbij." Zo'n trouwe vriend verdient na tuurlijk een naam. Riekje noem de het dier Kees. „Al weet ik niet moet maar zien hoe hij in hét cen trum geraakt", zei Leenhouts. Hij kreeg bijval van andere bezoekers. Wethouder Conny Almekinders beloofde de problemen zo snel mogelijk op te lossen. Op de druk bezochte bijeenkomst werd ook gevraagd naar de situa tie rond het Sint Janskerkhof. Die wordt voorlopig niet opgeknapt, zei Almekinders. De gemeente raad wil er geen geld voor beschik baar stellen. Buurman Kees is aan de lijn en heeft geen kaas meer. Ooievaar Kees slaat hem nu over of het een mannetje of vrouwtje is, hoor." Wat Riekje wél weet, is dat Kees uit Arnhem afkomstig is. „Dat hebben ze uitgezocht door middel van zijn ringnummer." Kees woont inmiddels al jaren in het Zwinpark bij Knokke, en slaat zijn retourtje Retranchement zel den over. „Alleen als het heel hard waait, komt Kees niet", weet Riekje. Eén keer liet Kees zich da genlang achter elkaar niet zien. „We begonnen ons serieuze zor gen te maken. Maar opeens was-ie er weer. Ik sliep meteen een stuk beter." Op z'n vaste plekje op het dak bij Riekje is Kees inmiddels uitge groeid tot een toeristische attrac tie. „Er komen hier nogal wat fiet sers voorbij. Die stoppen regelma tig om Kees op de foto te zetten. Dan zeggen ze: mevrouw, weet u dat er een ooievaar op uw dak zit. 'Ik had al zo'n vermoeden', ant woord ik dan." Riekje is overigens niet de enige buurtbewoner die voor Kees zorgt. Wie kaas heeft, is al snel een goede vriend van Kees. Dat merkte ook zijn naamgenoot, buurman Kees. Daar ging de ooie vaar ook regelmatig langs om een lekkernijtje te halen. „Maar buur man Kees is aan de lijn en heeft geen kaas meer in huis", vertelt Riekje. „Sindsdien zien Kees en Kees elkaar een stuk minder." KNOKKE-HEIST - Ooievaar Kees, die tweemaal daags een retourtje Knokke-Retranchement vliegt, is niet de enige 'Zwinooievaar' die regelmatig op avontuur gaat. De provincie West-Vlaanderen wil daarom graag weten wat de vier entwintig ooievaars die 'wonen' in Het Zwin, in hun vrije tijd alle maal doen. De provincie wil die informatie delen met bezoekers van het Zwin Natuurpark, dat een grondi ge renovatie ondergaat en medio volgend jaar heropend wordt. Het park wil bezoekers straks zoveel mogelijk informatie geven over de ooievaars, die al tientallen ja ren een belangrijk onderdeel vor men van het park. Sinds het Zwinpark een paar we ken geleden de oproep deed, heb ben al tientallen mensen gerea- KLOOSTERZANDE - Dweilkapel Windkracht 9 uit Kloosterzande neemt een dvd op. De muziek wordt vandaag opgenomen in de Eddy Wallystudio in Ertvelde, en de beelden worden morgen ge schoten in Kloosterzande. Er TERNEUZEN - De driekoppige Bel gische band Domino treedt mor gen, zondag, op in café Du Com merce aan de Markt in Terneu- zen. De groep (twee heren, één da me) brengt covers, overgoten met een eigen vrolijk sausje. Het con cert begint om 16.00 uur. wordt onder meer gefilmd bij de molen op Groenendijk (12.30 uur), die in één van de nummers voorkomt, en daarna op het Hof te Zandeplein. Bewoners mogen komen figureren. Vanaf 15.00 uur is er in Lodge 45 een afterparty. meer breedte, meer diepte axentnotarissen.nl Claushof 2, Temeuzen T 0115 6179 77 Het Terneuzense raadslid Ellen de Neef (eigen lijst) vindt dat met name de oude binnenstad recht heeft op een 'redelijke' compensa tie. Immers, het stadsdeel dat grenst aan het sluizencomplex heeft in het verleden al zóveel cul tureel en maritiem erfgoed (straks ook de huidige midden- sluis) moeten inleveren voor de economische vooruitgang. Van het compensatiebedrag zou de oude binnenstad 'vriendelijker en attractiever' kunnen worden ge maakt, meent De Neef Een be drag van 10 tot 15 miljoen is, verge leken met de totale kosten van de sluisbouw (930 miljoen), 'een zak cent'. De Neef wil weten of B en W haar mening delen en of ze hun best willen doen de finan ciële compensatie binnen te ha len. In nauw overleg met de bewo ners zou dan een bestemming kunnen worden gezocht. v HULST - Onder de noemer 'Daar zijn we trots op' heeft de gemeen te Hulst een nieuwe manier om mensen of clubs die iets bijzon ders doen, in het zonnetje te zet ten. De actie komt in plaats van de sportverkiezingen, culturele prijs en pelgrimstassen die in Hulst regelmatig worden uitge reikt. Wie iemand kent die iets bijzonders heeft gedaan, bijvoor beeld op het gebied van sport, mantelzorg, cultuur of vrijwilli gerswerk, kan dat melden via info@gemeentehulst.nl. Als de ge meente de prestatie bijzonder ge noeg vindt, krijgt de persoon of club een verrassing. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. ML i«P- Ooievaar Kees kind aan huis door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - 's Ochtends rond half elf komt-ie kaas eten. En aan het eind van de middag volgt steevast een tweede bezoekje. Bij Riekje Toorenaar uit Retranche ment is ooievaar Kees al acht jaar lang kind aan huis. Riekje Toorenaar door Wout Bareman TERNEUZEN - De overlast en hinder die de bouw van de nieuwe zee sluis Terneuzen bezorgt, moet wor den gecompenseerd. De opdracht gevers voor de bouw, de Vlaamse en Nederlandse regering, kunnen best met een bedrag van 10 tot 15 miljoen euro over de brug komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 132