Koeman hoopt dat selectie nu snapt wat profvoetbal is Twente begint 2014 met zege auping 40 SPORT 'Keuze Seedorf verrassend' FC Dordrecht verspeelt punten plaza openingstijden: di-do: 10.00 - 17.30 uur vrijdag: 10.00 - 21.00 uur zaterdag: 10.00 - 17.0 FC Dordrecht heeft bij de her vatting van de competitie in de Jupiler League een deel van zijn voorsprong op Eindhoven ingeleverd. De koploper speel de op eigen veld gelijk tegen Excelsior: 1-1. Eindhoven daar entegen won, bij MW: 4-0. VW-Venlo was te sterk voor Helmond Sport (2-1). FC Em- men versloeg Jong Ajax: 4-0. Ter Mors wint 1500 meter op EK Shorttrackster Jorien ter Mors heeft gisteren de 1500 meter ge wonnen op het Europees kam pioenschap in Dresden. Yara van Kerkhof kwam als tweede over de meet, maar werd gedis kwalificeerd. Al tijdens de hal ve finales liet Ter Mors zien in vorm te zijn. Met groot gemak plaatste ze zich voor de finale, waarin ze de sterkste was. Manolev per direct weg bij PSV Stanislav Manolev is niet lan ger speler van PSV. Het con tract van de Bulgaar is ontbon den, meldde technisch mana ger Marcel Brands gisteren. De verdediger keert terug naar zijn vaderland om bij zijn oude club Litex Lovech zijn conditie op peil te houden, in afwach ting van een volgende stap. Hockeyers naar finale van de World League De Nederlandse hockeyers heb ben in India op spectaculaire wijze de finale bereikt van de Hockey World League (HWL). Oranje versloeg Australië in New Delhi in de halve eind strijd met 4-3, na tussenstan den van 2-0 en 2-3. De treffers kwamen van Mink van der Weerden (2x), Constantijn Jon ker en een eigen treffer. HSV rondt komst van Ola John af Ola John speelt de rest van het seizoen definitief voor Ham burger SV. De Duitse club van trainer Bert van Marwijk heeft de tijdelijke overgang van de aanvaller van Benfica gisteren bevestigd. De 21-jarige John wordt voor de rest van het sei zoen gehuurd van de Portuge se club. Bij Benfica kwam John amper aan spelen toe. Etappezege De Rooy, winst minimaal Gerard de Rooy heeft de voor laatste etappe van de Dakar Ral ly gewonnen. De voorsprong van de trucker op klassement sleider Andrej Karginov was - echter slechts 31 seconden. Op de slotdag op weg naar het Chi leense eindstation Valparaiso moet De Rooy nog 7.25 minu ten zien goed te maken. ENSCHEDE - FC Twente is het nieuwe jaar met een zege begonnen. De Tukkers waren gisteren in de eerste wedstrijd na de winterstop te sterk voor Heracles Almelo (3-1), dat ruim een halfuur met een man minder speelde na een rode kaart voor Veldmate. Voor Twente scoorde Quincy Promes (foto) de openings treffer na 22 minuten. Castaignos werkte de bal in de 55e minuut achter Pas veer. Dankzij Uth kwam Heracles een klein kwartier voor tijd op fraaie wijze op 2-1. Pas in de slotfase besliste Dusan Tadic het duel uit een benutte straf schop, na een overtreding op Luka Djordjevic. foto Eric Brinkhorst/VI-lmages ROTTERDAM - Nog te vaak moest Ronald Koeman het laatste jaar bij Feyenoord doceren dat voetballer zijn een vak is. Op het trainings kamp in Marbella, voorafgaand aan de hervatting van de competitie, zag Koeman dat het echter de goe de kant op gaat. De trainer heeft vertrouwen. In de tweede seizoens helft en om te beginnen in de uit wedstrijd bij FC Utrecht. „Garan ties worden er niet gegeven in het voetbal. Maar de voortekenen zijn zeer positief." Het is voor Koeman niet meer dan logisch. Als voetballer moet je iedere dag bezig zijn om beter te worden, als individu, maar ook als groep. Wie de lat niet telkens iets hoger legt, zal nooit over de maximale hoogte springen. „Zo moet je het benaderen, zo moet je het beleven." Tegelijkertijd vindt Koeman het niet verstandig dat enkele spelers vlak voor de winter stop te nadrukkelijk over de kam pioenskansen van Feyenoord spra ken. Zij zagen zich al op de Cool- singel, met de schaal in handen. „Ik vond dat onnodig. Het heeft geen zin om jezelf extra druk op te leggen. Het is misschien wel te recht om te stellen dat we voor niemand onder hoeven te doen. Maar ik zou zeggen: dan is het daar nu de tijd voor om het eerst te laten zien. En er dan pas over te praten." En zelfs dan, weet Koe man, zal Feyenoord nog wel eens verliezen. „Ook Ajax en Vitesse zullen niet /onder puntverlies blijven. Maar ik vind wel dat we niet meer, zoals uit bij RKC, door de ondergrens mogen zakken." Feyenoord staat vierde en heeft vier punten achterstand op de koplopers Ajax en Vitesse. Koeman start zondag tegen FC Utrecht met een vrijwel fitte selectie. Alleen Ruud Vormer kampt nog met liesklachten. Thuis won Feyenoord eind september met 1-0. Het was in de fase dat Feyenoord én Utrecht nog niet echt super draaiden. „FC Utrecht is daarna van systeem veranderd, het speelt nu weer 4-3-3. Bovendien heeft het een team dat zich thuis altijd sterker voelt dan uit, ze zullen ons onder druk willen zetten. Maar ik vind wel dat Feyenoord beter is. Ik ver wacht veel van mijn elftal", aldus Koeman, die voorafgaand aan de persconferentie het eerste boek van Graziano Pellè in ontvangst nam. De Italiaan beantwoordde meer dan duizend voetbalgerelateerde én privé-gevoelige vragen van VI-lezers. Martijn Krabbendam maakte er een boek van. Het is het zoveelste bewijs dat Pellè bij Feyenoord op dit moment zoveel meer aandacht krijgt dan zijn ploeggenoten. „Zolang ik zie dat alles in goede banen is, en dat zijn functioneren als voetballer of aanvoerder er niet onder lijden, heb ik er helemaal geen proble men mee. Pellè is er gewend aan geraakt, al die aandacht rond zijn persoon." Ronald Koeman vindt de keuze van AC Milan voor de als trainer nog volledig onervaren Clarence Seedorf „verrassend." Hij is be nieuwd hoe het Seedorf in Milaan zal vergaan. „Ik ben er inmiddels achter dat je als trainer ervaring nodig hebt Het beste is dat je een langere aanloop neemt. Er zijn uit zonderingen hoor. Guardiola be gon ook bij Barcelona, na slechts een jaartje bij het tweede elftal. De toekomst zal uitwijzen of Clarence ook een uitzondering op de regel is. Maar, er komt heel wat bij kij ken, daar komt hij nog wel achter." Jij een bed, zij een bed Poortvliet De consumentenbond bekroont de matrassen Adagio, Cresto en Vivo van Auping opnieuw met het predicam'Beste uit de test' DORDRECHT DRESDEN EINDHOVEN NEW DELHI HAMBURG LA SERENA door Edward Swier Auping zorgt voor een warm gevoel deze winter: nu 15% voordeel op het Auping assortiment. £n bij aankoop van een compleet bed geeft Auping kinderen in een SOS kinderdorp in Guatemala een slaapplek om in te dromen. Zoek dus snel de warmte op bij een Auping winkel bij jou in de buurt. Auping nights, Better days iui Geldt in de actieperiode von 14 december 2013 t/m Z februari 2014. Kijk op www.auping. nl/warmewinter voor de actievoorwaarden en de samenwerking met SOS Kinderdorpen. CiyPlViy Paasdijkweg 33 T. 0166 - 61 93 50 www.aupingplaza-poortvliet.nl u vindt Auping Plaza op Woonboulevard PooTtvliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 128