Dagbladbezorger Recht op vergoeding is beperkt slaat aan in de gemeente Borsele Hogere eis tegen Duitse chirurg opent, de andere winkel sluit weer mm Poortvliet naar een bijbaan? BEVELANDEN en THOLEN 31 OPZOEK Sandra van Weyenberg van het ministerie van Economische Za ken zei dat donderdagavond tij dens de informatieve vergadering van de gemeenteraad. Van Weyen berg legde de stand van zaken uit rondom de nieuwe 380 kv leiding van Borssele naar Geertruiden- berg. Het 'dakraampje' heeft ech ter betrekking op inwoners die on der de bestaande 150 kv hoogspan ningsleiding wonen en nog niet wisten dat die leiding er kwam toen ze de woning kochten. „Alleen mensen die recht onder de bestaande leiding wonen, ko men voor een uitkoopregeling in aanmerking. Er is geen bewijs dat de mensen die in de buurt van die leiding wonen gezondheidsri sico's kunnen lopen als gevolg van magnetische straling. Maar er is inderdaad ook geen bewijs dat die risico's er niet zijn." Andere gemeenten hebben een ei gen app ontwikkeld. „Het voordeel -van de landelijke app is dat een inwoner van Eind hoven die bij ons op vakantie is, een losse stoeptegel ook aan ons via de app kan melden. Omdat de foto direct de gps-coördinaten be rekent, komt de melding bij ons terecht en dus niet bij zijn eigen gemeente. En wij weten weer waar die scheve stoeptegel ligt." Het systeem werkt ook een stuk efficiënter. „Vroeger werd een klacht eerst op onze afdeling in behandeling genomen. Vervol gens ging een medewerker naar buiten om te kijken waar het was en dat mondde weer uit in een werkbon voor de buitendienst. Nu zijn onze voormannen ook uit gerust met een smartphone. Als een bewoner Buiten Beter ge bruikt ziet de voorman dat ook en kan hij direct actie onderne men. We streven er naar meldin gen binnen vier werkdagen op te lossen." Wethouder Zandee vindt de in breng van de inwoners belangrijk om de eigen woonomgeving aan trekkelijker te maken en te hou den. „Onze inwoners zijn de ogen en oren van onze organisatie." Hij hoopt daarom dat nog meer mensen de app Buiten Beter gaan gebruiken. „Wij beseffen natuur lijk wel dat er nog steeds mensen zijn die geen smartphone hebben. Die kunnen een ongemak op straat nog gewoon via de gebrui kelijke kanalen melden. TOP 5 KLEINE ERGENISSEN weGeNeR Media Uit onlangs gepubliceerde cij fers van marktonderzoeker Lo- catus blijkt dat op dit moment een recordaantal winkels in Ne derland leeg staat, ruim 15.000. Goes staat op plek 192 van de 403 gemeenten met de meeste leegstand en is daarmee mid denmoter. Het is in elk geval la ger dan Middelburg (plek 155), Terneuzen (plek 44) en Vlis- singen (plek 30). Die laatste twee gemeenten hebben volgens het onderzoek te kampen met bovenge middelde leegstand. Oorzaak is het feit dat klanten al jaren minder uitge ven en hun euro's bovendien vaker online besteden. De toenemende leegstand is al lan ger een zorg van Ondernemers Orga nisatie Goes (OOG), die vorig jaar nog de noodklok luidde en een actie plan opstelde. Openingstijden, sfeer/kwaliteit en parkeren waren daarin aandachtspunten, even als de reclamebelasting die wat OOG betreft moet worden aangepast. Ook samenwerking is een sleutelwoord. Gemeente en ondernemers doen er overi gens alles aan om het tij te ke ren, onder meer met citymar ketingcampagnes en het pro ject Het Nieuwe Winkelen; een combinatie van online en fysiek shoppen. Vanwege die overtuiging wil het Openbaar Ministerie (OM) de man nu zes jaar in de gevangenis hebben. Die straf eiste advocaat-generaal Peter van Hagen vrijdag bij het Bossche gerechtshof. De rechtbank in Middelburg sprak de man drie jaar geleden vrij. De officier van justitie had toen een gevangenisstraf voor de dur van vier jaar jaar geëist voor aanranding en poging tot dood slag. Het Openbaar Ministerie schetst nu een scenario waarbij de Duit ser zijn landgenote aanrandde, dat zijn seksueel gerichte toenade ring niet lukte en dat hij haar daarom in een opwelling bewuste loos wurgde. Dat hij haar vervol gens in de sloot legde is dan een poging tot moord; op dat mo ment was volgens Van Hagen de opwelling wel over. De vrijspraak gebeurde echter op basis van aannames die niet vol doende bewezen werden. Van Ha gen gaat echter nog steeds van de ze aannames uit. Het is nog maar de vraag of hij voldoende aanne melijk maakt dat de verdachte de persoon is die op videobeelden te zien is. De beelden die gemaakt zijn op de rotonde van de Vroonweg, de Roelandsweg en de Hogezoom zijn zo onduidelijk dat niet zeker is of degene waarvan Van Hagen zegt dat het de Duitser is, ook daadwerkelijk de verdachte is. De verdediging wijst op de kleuren van de kleding, die zou afwijken. En wat deed de auto die vlak voor het incident vijf rondjes reed over de rotonde en daarna mogelijk de Hogezoom inreed? Er zijn tal van scenario's mogelijk waarin de chi rurg enkel de rol van te hulp schietende arts speelt. Advocate Bénédicte Ficq houdt op 29 januari haar pleidooi. Het gerechtshof doet op 12 februari uitspraak in deze zaak. Zes jaar geëist tegen Duitse chirurg die er verdacht van wordt een 17-jarig meisje achter te hebben gelaten in een sloot te Renesse. ZATERDAG 18 JANUARI 2014 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Alleen mensen die bij wijze van spreken vanuit het dakraampje van hun woning de hoogspanningsleiding kunnen ra ken, komen voor een vergoeding in aanmerking. Via de applicatie Buiten Beter op de smartphone zijn sinds de intro ductie in het najaar van 2012 in to taal 211 meldingen binnen geko men van ergenissen op straat. De gemeente Borsele streeft er naar deze ergenissen binnen vier werkdagen op te lossen. Een top 5 van meest gemelde on gemakken. 1. Met stip nog altijd hondenpoep op straat. 2. De scheve lantaarnpaal. 3. Slechte bestrating door kapotte tegels of wortelopdruk. 4. Verkeersonveilige situaties. 5. Zwerfafval in buitengebied. Meer bereiken. Met Wegener Marco Visser voor zijn 'nieuwe' speelgoedwinkel Vissertoys, die momenteel wordt geschilderd, foto Marcelle Davidse door Pieter van Klinken DEN BOSCH - De 32-jarige Duitse neurochirurg probeerde in augus tus 2010 zijn 17-jarige slachtoffer wel degelijk bewust te doden toen hij haar in de sloot aan de Hoge- zoom in Renesse achterliet. Er is dus sprake van een poging tot moord, stelt de advocaat-generaal van het gerechtshof in Den Bosch De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.ni Telefonisch: 0800-0222710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 123