Welkom in de wondere wereld van de wandelsok De ene zaak Applicatie Buiten Beter OPTECEN 12 mensen per uur krijgen de diagnose kanker Ik was er 1 van Kans op vertragingen door onderhoud Antwerpse tunnels 30 BEVELANDEN en THOLEN Over Marco Visser opent binnenkort weer een nieuwe speelgoedwinkel op fraaie plek aan Goese stadshaven. Ha die Sheila! Heb jij al eens van lijnpaddings gehoord? Ik tot vorige week nog nooit. Nu betwijfel ik trouwens of ik als het om lijnpaddings gaat tot een select gezelschap behoor, want tik het woord maar eens in op Google; ik kreeg maar twee 'hits'. En die waren allebei voorbe houden aan X-socks, het merk van de wandelsokken die ik sinds vorige week in mijn bezit heb. Nou, daar komt-ie: verticale lijn paddings geven steun aan het on derbeen en absorberen schokken. Meldt X-socks. Nou, dat verwacht ik eigenlijk ook wel van een paar sokken van twintig euro. Voor dat geld mag je ook best een zelfstellende boord, achillespeesbeschermer, wreefbe- schermer, hielbeschermer, teen beschermer, teentopbeschermer en anatomisch gevormd voetbed van een sok verwachten. En voor die twee tientjes vind ik het ook heel normaal dat-ie in doorweek te status binnen vijf minuten weer droog is. Welkom in de wondere wandel- sokwereld, Sheila. Omdat we over twee weken met de deelnemers van Koesterchallen- ge een dag gaan trainen in de Ar dennen, ben ik vorige week op schoenen- en sokkenjacht ge weest. Eerst dacht ik alleen aan schoenen, maar overal waar ik bin nenstapte hoorde ik hetzelfde: je kunt nog zulke goede schoenen kopen, maar zonder goede sokken ben je nergens. Veel verder kwamen de meeste verkopers overigens niet in hun adviezen. Dat viel me vies tegen. „Ja, meneer. Lowa is echt het aller beste van het allerbeste", hield een verkoopster mij voor. Maar op mijn vraag of ze dan ook nog meer merken in de aanbieding had, klonk vervolgens een aarze lend 'nee'. En in een andere zaak hoorde ik dat zij de beste hadden, omdat er 'Gore-Tex' op de schoen stond. Maar wat Gore-Tex was? Gelukkig bood Google uitkomst: duurzaam waterdicht en goed ge ventileerd. Uiteindelijk ben ik ge slaagd in Zaamslag. Ik ga eind mei op zwarte Lowa Renegades de Alpe d'Huez op. Ik heb in Zaamslag trouwens ook op een be paalde manier veters leren strik ken, zodat mijn voeten optimale ondersteuning krijgen tijdens de klim. Tjonge, en ik maar denken dat ik er met wat sporten wel zou gera ken. Jij ook stappers gekocht? Raymond GOES - De 'gaper' hangt nog aan de gevel, evenals het bordje met de tekst 'Drogisterij Den Herder'. Ze herinneren aan de vorige uitba ter van het fraaie monumenten- pand aan de Goese stadshaven, de markante Goesenaar Willem den Herder die vorig jaar overleed. Den Herder was een vriend én klant van Marco Visser, die tot juli 2012 speelgoedwinkel Visser toys aan de Papegaaistraat dreef. Vanwege onder meer toenemen de internetconcurrentie nam hij destijds het besluit om de zaak - één van de oudste van Goes - te sluiten en verder te gaan als web shop. Het bloed van de onderne mer kruipt echter waar het niet gaan kan en vorig jaar ontstond het plan om toch weer een win kel te beginnen. „Ik zei wel eens gekscherend tegen Willem: 'als we oud en grijs zijn, wil ik nog wel een echte, leuke speelgoed- Dan wil je maart ding horen, je kunt dit overleven. Om er voor te zorgen dat niemand meer hoeft te sterven aan kanker, staat Nederland opnieuw op. Kijk naar Sta op tegen kanker 22 januari,21:25 uur op Ned i winkel in dit pand beginnen", zegt Visser. Oud en grijs is hij nog niet, maar door het overlij den van Den Herder diende de mogelijkheid zich nu wel aan. Binnen wordt inmiddels druk ge schilderd en zelfs leeg ademt het pand al sfeer. Visser huurt het van de Stichting Maatschappelij ke Belangen, waar Den Herder voorzitter van was en die het nu in eigendom heeft. Dat het weer begon te kriebelen, komt volgens Visser omdat hij het sociale contact mist. „De web shop loopt goed, maar ik ben het niet gewend om hele dagen ach ter mijn computer te zitten. Bo vendien, ik heb echt heel mooi speelgoed, het is zonde als dat in een magazijn staat. Hier kan ik het heel goed presenteren en ik vind het ook belangrijk dat kinde ren in aanraking blijven komen met speelgoed." De 'oude' Vissertoys wordt het niet meer, zegt Visser. „Ik had toch een vrij algemeen en ruim as sortiment en dat is bij uitstek inte- netgevoelig. Ik ga me nu meer op specifiek speelgoed richten. En met een website kun je door de verzendkosten geen klein speel goed verkopen, zoals bijvoorbeeld smurfen, dus die kan ik nu ook weer presenteren." Visser wil in maart de deuren ope nen, het is op termijn ook de be doeling om in de kelder van het pand een speelgoedexpositie in te richten. GOES - Met de terugkeer van Vis sertoys komt er én een winkel bij én wordt een leegstaand pand her- ingevuld, maar voor de Goese de tailhandel blijven het moeilijke tij den. Met enige regelmaat sluit een winkel de deuren, zoals re cent bijvoorbeeld Kookmagazijn Passieux en kledingwinkel Dou- bleFace. STA GENT - Onderhoudswerk zorgt ko mende week voor vertraging bij twee Antwerpse verkeerstunnels: in de nacht van maandag 20 janua ri op dinsdag 21 januari in de Ken- nedytunnel richting Gent; van dinsdag 21 januari op woensdag 22 januari in de tunnelkoker rich ting Antwerpen. De werken du ren van 21.00 tot 530 uur. Tijdens het werk wordt het verkeer omge leid door de andere tunnelbuis. In de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 januari gaat de Be vrijdingstunnel (A12) een nacht helemaal dicht voor onderhoud. Tussen 19.00 en 6.00 uur wordt het verkeer in beide richtingen bo vengronds omgeleid naast de tun nel. Van de ruim vierhonderd meldin gen in 2013 kwamen er 211 binnen via deze applicatie. De overige werden nog gewoon via de tele foon en/of mail kenbaar gemaakt aan de gemeente. Dit overtreft de verwachtingen van zowel wethouder Jan Zandee als Martijn Priem, afdelingshoofd Woonomgeving. „Wij gingen bij de start uit van een percentage van twintig procent. Dat vond de leverancier van de applicatie wat ambitieus. In de praktijk blijkt het percentage echter nog veel ho ger te zijn", zegt Martijn Priem. Er zijn volgens wethouder Zan dee meer gemeenten die dit mid del gebruiken, maar in Borsele krijgt de melder van het ongemak direct een terugkoppeling. „Hij of zij weet of er direct iets met de melding wordt gedaan of dat het ongemak later opgelost gaat worden. Een kapotte lan taarnpaal moet bijvoorbeeld wor den besteld." Daarnaast koos Borsele bewust voor de landelijke applicatie Bui ten Beter. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frei hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Vissertoys keert terug door Luc Oggel door Luc Oggel Willeke van Ammelrooy door Frank van Cooten iedereen verdient een morgen KWF <t KANKER ikpe BESTRIJDING T HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele introduceerde ruim een jaar geleden de applicatie 'Buiten Beter' voor de smartphone. Inwoners ma ken via deze app een foto van een ongemak op straat zoals een sche ve lantaarnpaal of een kapotte stoeptegel en sturen die via de app direct door naar de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 122