Rijksoverheid maakt nieuwe percelen in Wad BEVELANDEN en THOLEN 29 Slachtoffer (83) van overval in huis Meliskerke liep botbreuk op Studenten helpen met de belastingen Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl Cursus koken voor senioren 6,&„j00n férsoonfyn WFM96 houdt evenement De Walcherse radiozender WFM96 houdt zaterdag 1 fe bruari op de Markt in Mid delburg een evenement. Die dag beginnen de uitzendin gen via FM96. Onder meer Marjon van Iwaarden treedt vanaf 14.00 uur op. Belang stellenden kunnen die dag ook optreden. Aanmelden: rick@wfia196.nl. Lezing over geweld in bijbelse verhalen Egbert Rooze houdt maan dag 20 januari een lezing over de betekenis van bijbel se verhalen waar geweld in voorkomt. Antwerpenaar Rooze is theoloog en schrij ver van onder meer 'Marcus als tegenevangelie'. De le zing begint om 14.00 uur in de Doopsgezinde kerk aan de Westwal in Goes. Cursus effectief communiceren De Volksuniversiteit houdt een cursus effectief commu niceren en assertief optre den in Goes. Bij genoeg aan meldingen is de eerste cur susavond op 21 januari. Er zijn in totaal acht bijeenkom sten. De cursus wordt gege ven in wijkgebouw De Spin- ne. Meer info: www.volks- universiteitzeeland.nl. YERSEKE - De rijksoverheid gaat nieuwe mosselkweekpercelen aan leggen voor de mosselvissers op de Waddenzee. „Dat is goed nieuws voor de mosselvissers", zei voorzitter Jos van Damme van de Visserijvereniging Yerseke tij dens de jaarvergadering. De ko mende drie jaar worden de nieu we percelen uitgetest Op de Wad denzee en in de Oosterschelde zijn veel mosselpercelen - zeg maar akkers onder water - waar de mosselkwekers de schelpdie ren opkweken tot consumptierij- pe exemplaren. De sector heeft in het verleden afspraken gemaakt met de Rijksoverheid en natuuror ganisaties over verduurzaming van de mosselsector. Naast het stapsgewijs stoppen met zaadvis- serij vanaf de bodem en over te gaan op mzi's, is de 'optimalisa tie' van de mosselpercelen onder deel van de afspraken. De aanleg van nieuwe locaties maakt daar deel van uit. Uiteindelijk worden de slechte kweekpercelen uitge ruild tegen nieuwe, goede. „Maar ik wil benadrukken dat we eerst wel met de garnalenvissers aan ta fel moeten", zei Van Damme. Want waar een mosselperceel ligt, kan een garnalenvisser niet vissen en de Waddenzee is ook belangrijk voor de garnalenvisse rij. Door gebieden tegen elkaar uit te ruilen, kunnen de garnalenvis sers dan op andere plekken te recht. Maandag 3 februari begint de cursus 'Koken met Adrie' voor senioren (mannen en vrouwen) met weinig kook- ervaring. Adrie van Eekelen, hoofd voedingsdienst van zorgcentrum Cederhof, geeft de lessen op zes maan dagen van 16.00 tot 20.00 uur, bij Cederhof in Kapelle. MELISKERKE - De 83-jarige vrouw die donderdagochtend werd over vallen in haar woning in Melisker ke heeft bij de mishandeling door de overvaller haar jukbeen gebro ken. De vrouw is nog in het zie kenhuis. Dok heeft ze bloeduit stortingen in haar gezicht en op haar bovenlichaam. Naar de dader wordt nog steeds gezocht. De overval gebeurde kort na tien uur toen de vrouw thuiskwam van boodschappen doen. Toen zij haar voordeur opende, werd zij door de overvaller naar binnen ge duwd en mishandeld. De man ver liet met nog onbekende buit de woning. De overvaller was ge kleed in een zwarte broek en rood vest met mogelijk een zwar te capuchon. De politie verzoekt getuigen te bellen: 0900-8844. www.joosse.nl GOES - Studenten van het Getijde College gaan de belastingaangifte verzorgen voor ouderen en voor mensen met een uitkering of la ger inkomen. Bij de opleiding accountancy kre gen de studenten de opdracht om iets met hun kennis te doen in een project. Nathalie van Stee en Jesper Maljers hebben een inter netsite en gaan onder begeleiding van hun docent, fiscaal juriste, aan de slag. Hun diensten zijn toegankelijk voor iedereen met een pensioen gerechtigde leeftijd en mensen met een inkomen tot 25.000 euro per jaar. Nathalie en Jesper bena deren ook tehuizen om ter plaatse mensen te helpen. helpbelastingaangifte.nl of via e-mail: helpbelastingaangifte@getijdecoll ege.nl Met kortinqen van 40 tot 80% Kom eens kijken in onze showroom ^rnpnR öopdkoner!!! ZATERDAG 18 JANUARI 2014 MIDDELBURG GOES GOES Een kotter uit Bruinisse is mosselen aan het opvissen op de Oosterschelde. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema KAPELLE iJOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Belastingadvies Belastingaangiften Bedrijfsadvies lJOOSSE PERSONEELSDIENST EN Salarisverwerking Loonadvies HR Diensten Detachering Online diénsten T 0118 612 774 E midöe!burg@joosse.ni T 0118 583 010 E oostkapeHe@ioosse.nt Kortingen J' ..V (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hébben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 121