m procent Scheldemond Nostalgische tour broers Anthem sse slaat aan OM beschuldigt Duitse chirurg nu van poging tot moord SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Leerlingen van Scheldemond kookten vrijdag voor de voetballers van Groene Ster. (mm een bal onder mijn arm op straat, maar ik werd altijd gedold door de Marokkaanse jongens." Dat ze in de watten worden ge legd door hun oud-medeleerlin gen was toch wel een verrassing, zegt Khalid Saiboua. „Het was ge weldig." „Het was echt uit de Ma rokkaanse keuken", zegt El Hat- tach. „De leerlingen zijn creatief met kruiden geweest." Dat ze de helden zijn van de leerlingen van nu vinden de voetballers moeilijk te geloven. „Helden is misschien wat overdreven", zegt Ben Sellam. „Maar het is leuk dat die jongens ergens naar uit kunnen kijken op vrijdagavond als we spelen." VLISSINCEN - Hier zat ik vaak, wijst Khalid el Hattach in de gang van het Scheldemondcollege naar het lokaal verderop. „Ik deed VM- BO-kader." De voetballers van het succesvolle zaalteam Groene Ster waren vrijdag even terug op hun oude school Vierdeklas-leerlingen kookten speciaal voor hun voetbalhelden een driegangenmenu: Marokkaan se tomatensoep, gehakballetjes in saus met Marokkaans brood en een Groene-Ster-verrassing: het toetje bestond uit plakjes groene ster - de vrucht carambola - met ijs en slagroom. „Dit is de grande finale van het VMBO Dienstverlening en com mercie", zegt kookdocent Edward Oranje. Op deze dag komen alle vaardigheden die de leerlingen op school hebben geleerd bij elkaar: koken, inrichting van het restau rant, een brief schrijven om de spelers uit te nodigen voor het eten en een kostenberekening. Het grappige is dat de voetballers van Groene Ster allemaal op Schel demond hebben gezeten; het zaal voetbalteam is ontstaan uit het streetsoccer schoolteam dat Ne derlands Kampioen verd. „In 2006 was dat", zegt Salim Ben Sel lam. Leerlingen zien nu waar ze al die vakken voor krijgen, zegt Oranje. „Het is net echt. Er is een bedrijfs leider, een chef-kok, een maïtre voor de gastvrouwen en gasthe ren en coördinatoren voor het sportgedeelte van de dag." „Het is hartstikke leuk dat Groe ne Ster er vandaag is", zegt Sebas- tiaan Spaeter, terwijl hij de soep kommen afspoelt in de keuken. „Zelf voetbal ik ook en ik ga elke thuiswedstrijd naar ze kijken. Twee spelers van mijn club RCS zitten ook in het team," Sebasti- aan wil na zijn examen naar het CIOS. „Als ik word aangenomen, ik moet nog door de medische keuring." Voor chef-kok hobby Meesen is het de eerste keer dat hij een me nu kookt voor zo veel gasten. „Lei ding geven viel wel mee, het zijn allemaal klasgenoten, die luiste ren wel. Maar het koken is niet echt een roeping", zegt hij la chend. „Eerst wilde ik wel kok worden, maar ik heb een tijdje sta ge gelopen in de horeca. Je moet altijd werken als andere mensen vrij zijn. Nee hoor, ik ga bij de Koopvaardij." Shaima Ettahami is de bedrijfs leidster vandaag. Ze blaast even uit als het nagerecht op tafel staat. „Nee, ik heb geen last van stress. Maar ja. Het is wél Groene Ster hè. Ja, ik ga wel eens kijken als ze moeten spelen." HOE COEO IS GROENE STER? De broers treden al jaren op, op zomeravonden. Varend over Mid delburgse wateren vertellen ze over hun jeugd en herinneringen uit die tijd. Nu gaan ze aan wal en geven ze de komende weken vijf voorstellingen (waarvan er twee zijn uitverkocht) die vooral de oudere Middelburger zal doen herinneren aan vroeger. En dat dat aanslaat, blijkt wel uit het feit dat ze maar foto's en verhalen blij ven krijgen. „Wanneer is je ver haal dan af?", stelt Jan-Willem? Omdat de broers nooit alles kun nen verwerken in hun twee uur durende voorstelling, publiceren ze ook verhalen op hun website. Aan de hand van foto's verhalen de Antheunisses over hun jeugd in de Eigenhaardstraat. Over bak ker Van Galen, of was het Van Ha len? Over de Belgen die daar met bussen tegelijk bolussen wilden kopen. Over rijwielhandel Schout, die naar Canada wilde emigreren, zijn zaak verkocht maar het land niet binnenkwam. „Als kind kende je alle pliesies", verhaalt Johan. Tollenaars was een chagrijn, bijvoorbeeld. „Die stuurde je weg als we weer eens aan het kastanjeknuppelen waren of hij pakte onze voetbal af." Vanwege die overtuiging wil het Openbaar Ministerie (OM) de man nu zes jaar in de gevangenis hebben. Die straf eiste advo caat-generaal Peter van Hagen vrijdag bij het Bossche gerechts hof. De rechtbank in Middelburg sprak de man drie jaar geleden vrij. De officier van justitie had toen een gevangenisstraf voor de duur van vier jaar geëist voor aan randing en pogipg tot doodslag. Het OM schetst nu een scenario waarbij de Duitser zijn landgeno te aanrandde, dat zijn seksueel ge richte toenadering niet lukte en dat hij haar daarom in een opwel ling bewusteloos wurgde. Dat hij haar vervolgens in de sloot legde is dan een poging tot moord; op dat moment was volgens Van Ha gen de opwelling wel over. De vrijspraak gebeurde echter op basis van aannames die niet vol doende bewezen werden. Van Ha gen gaat echter nog steeds van de- Zes jaar geëist tegen Duitse chirurg die ervan verdacht wordt een 17-jarig meisje achter te hebben gelaten in een sloot te Renesse ze aannames uit. Het is nog maar de vraag of hij voldoende aanne melijk maakt dat de verdachte de persoon is die op videobeelden te zien is. De beelden die gemaakt zijn op de rotonde van de Vroon- weg, de Roelandsweg en de Hoge- zoom zijn zo onduidelijk dat niet zeker is of degene waarvan Van Hagen zegt dat het de Duitser is, de verdachte is. De verdediging wijst op afwijkende kleuren van de kleding. En wat deed de auto die vlak voor het incident vijf rondjes reed over de rotonde en daarna mogelijk de Hogezoom in reed? Er zijn tal van scenario's mo gelijk waarin de rol van de chi rurg enkel die van te hulp schie tende arts was. Advocate Bénédic- te Ficq houdt op 29 januari haar pleidooi. Het gerechtshof doet op 12 februa ri uitspraak in deze zaak. ZATERDAG 18 JANUARI 2014 sraB •■yp-'ué Weer even terug naar de oude school Khalid el Hattach (rechts van hem), foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder Het zaalvoetbalteam speelt dit jaar in de landelijke eredivisie. Vorig jaar werd de ploeg kam pioen in de eerste divisie B. Het team won ook al twee keer de be ker. Groene Ster is onlangs voor de derde keer uitgeroepen tot Vlis- singse sportploeg van het jaar. De ploeg is ontstaan in 2007, uit een groep voetbaienthousiaste vrienden die ook al op Schelde mond samen speelden. Groene Ster heeft nu 45 leden en vier teams: twee volwassen ploe gen, een jeugdploeg en een vrou- wenploeg. De thuiswedstrijden trekken steeds een volle zaal: 900 mensen op een vrijdagavond. door Michiel Bouwman MIDDELBURG - Een 'tour nostalgi- que' noemen ze het zelf. De serie voorstellingen waarmee de broers Johan en jan-Willem Antheunisse de komende tijd optreden in de 'Middelburgse grachtengordel'. 26 januari is de première in de Kloven iersdoelen. www.middelburgse- grachtengordel.nl door Pieter van Klinken DEN BOSCH - De 32-jarige Duitse neurochirurg probeerde in augus tus 2010 zijn 17-jarige slachtoffer wel degelijk bewust te doden toen hij haar in de sloot aan de Hoge- zoom in Renesse achterliet. Er is dus sprake van een poging tot moord, stelt de advocaat-generaal van het gerechtshof in Den Bosch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 113