Welkom in de wondere wereld van de wandelsok A Dit team is echt honderd 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Bestuurders blijken bijna allemaal fris Kans vertraging rond Antwerpen GROENE STER OPTEGEN 12 mensen per uur krijgen de diagnose kanker Ik was er 1 van KNRM Zeeland minder in actie door koude voorjaar van 2013 Ha die Sheila! Heb jij al eens van lijnpaddings gehoord? Ik tot vorige week nog nooit. Nu betwijfel ik trouwens of ik als het om lijnpaddings gaat tot een select gezelschap behoor, want tik het woord maar eens in op Google; ik kreeg maar twee 'hits'. En die waren allebei voorbe houden aan X-socks, het merk van de wandelsokken die ik sinds vorige week in mijn bezit heb. Nou, daar komt-ie: verticale lijn paddings geven steun aan het on derbeen en absorberen schokken. Meldt X-socks. Nou, dat verwacht ik eigenlijk ook wel van een paar sokken van twintig euro. Voor dat geld mag je ook best een zelfstellende boord, achillespeesbeschermer, wreefbe- schermer, hielbeschermer, teenbe schermer, teentopbeschermer en anatomisch gevormd voetbed van een sok verwachten. En voor die twee tientjes vind ik het ook heel normaal dat-ie in doorweekte sta tus binnen vijf minuten weer droog is. Welkom in de wondere wandel- sokwereld, Sheila. Omdat we over twee weken met de deelnemers van Koesterchallen- ge een dag gaan trainen in de Ar dennen, ben ik vorige week op schoenen- en sokkenjacht ge weest. Eerst dacht ik alleen aan schoenen, maar overal waar ik bin nenstapte hoorde ik hetzelfde: je kunt nog zulke goede schoenen kopen, maar zonder goede sokken ben je nergens. Veel verder kwamen de meeste verkopers overigens niet in hun adviezen. Dat viel me vies tegen. „Ja, meneer. Lowa is echt het aller beste van het allerbeste", hield een verkoopster mij voor. Maar op mijn vraag of ze dan ook nog meer merken in de aanbieding had, klonk vervolgens een aarze lend 'nee'. En in een andere zaak hoorde ik dat zij de beste hadden, omdat er 'Gore-Tex' op de schoen stond. Maar wat Gore-Tex was? Gelukkig bood Google uitkomst: duurzaam waterdicht en goed ge ventileerd. Uiteindelijk ben ik ge slaagd in Zaamslag. Ik ga eind mei op zwarte Lowa Renegades de Alpe d'Huez op. Ik heb in Zaamslag trouwens ook op een be paalde manier veters leren strik ken, zodat mijn voeten optimale ondersteuning krijgen tijdens de klim. Tjonge, en ik maar denken dat ik er met wat sporten wel zou gera ken. Jij ook stappers gekocht? Raymond ZIERIKZEE - Vijftig bestuurders in Zierikzee zijn donderdagavond ge controleerd op alcoholgebruik. Geen van hen bleek zich aan te overmatig drankgebruik te heb ben schuldig gemaakt. De controle werd gehouden van 21.30 tot 23.00 uur. Eerst werd ge controleerd op de kruising van de Trambaan met de Kleine Zelk- jeweg. Er werden op dertig blaas- testen geen overtredingen gecon stateerd. Daarna controleerde de politie twintig bestuurders op de roton de van de Laan van Sint Hilaire en het Eerste Weegje. Een be stuurder moest voor ademanalyse naar het bureau; dat leidde tot een rijverbod van een uur. Het is verboden om een voertuig te besturen als het alcoholgehalte in het bloed meer dan 220 Ugl be draagt (circa 2 glazen). CENT - Onderhoudswerk zorgt ko mende week voor vertraging bij twee Antwerpse verkeerstunnels: in de nacht van maandag 20 janua ri op dinsdag 21 januari in de Ken- nedytunnel richting Gent; van dinsdag 21 januari op woensdag 22 januari in de tunnelkoker rich ting Antwerpen. Verkeer wordt omgeleid. In de nacht van woens dag 22 op donderdag 23 januari gaat de Bevrijdingstunnel (A12) een nacht helemaal dicht voor on derhoud en wordt het verkeer bo vengronds omgeleid. 1 mjfÊÊÊfit Dan wil je maan ding horen, je kunt dit overleven. Om er voor te zorgen dat niemand méér hoeft te sterven aan kanker, staat Nederland opnieuw op. Kijk naar Sta op tegen kanker 22 januari 21:25 our op Ned 1 VLISSINGEN - „Ik denk dat negen tig procent van de spelers in ons team hier op school heeft geze ten", zegt Salim Ben Sellam. „Hon derd procent wel", denkt Khalid el Hattach. En dat is niet toevallig: Schelde- mond is een school die (top)sport aanmoedigt. Bovendien werkt de school samen met de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ). En dat het voornamelijk een Marok kaans team is, vindt docent Edward Oranje ook helemaal niet toevallig. „Ik heb nog nooit een Marokkaan gezien die niet kan voetballen", zegt hij. „Echt waar. Ik liep zelf vroeger ook altijd met De daling wordt veroorzaakt door het koude voorjaar, waardoor er minder werd gevaren en dus min der hulpverzoeken kwamen. In to taal vonden langs de Zeeuwse kust 262 uitrukken plaats. Door het hele land werd minder vaak een beroep gedaan op de KN RM. Dat gebeurde 1993 keer; 109 keer minder dan in 2012. Het eer ste half jaar vertoont een scherpe daling van 154. Bij de acties vorig jaar werden 3333 mensen en 96 dieren gered of geholpen. Jaarlijks gaat het in 75 procent van de gevallen om recreatievaart. De overige incidenten variëren van zinkende binnenvaartschepen tot het bergen van een stoffelijk over schot. De drukste maanden voor de redders liggen dan ook in het watersportseizoen. Vorig jaar kwam de drukte pas in juli op gang. Drukste dag was zaterdag 3 augus tus. Door de stevige wind kwa men vooral watersporters in pro blemen, waardoor 37 keer de hulp nodig was. Het aantal verzoeken aan de Radio Medische Dienst nam toe. Ruim 700 keer werd door zeevarenden assistentie van een arts op afstand ingeroepen. De twee Zeeuwse stations die stij gingen vertonen, zijn Hansweert en Veere, met respectievelijk 23 uitrukken (11 in 2012) en 61 uitruk ken (42 keer in 2012). Neeltje Jans kwam 77 keer in actie. De Zuid-Hollandse stations in de Del ta turfden 198 acties. In Stellen dam (Noordzee) gebeurde dat 77 keer en in Ouddorp (Grevelin- gen) 121 maal. Ook Ouddorp wijkt door een stijging af van de trend. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. v, Willeke van Ammelrooy iedereen verdient een morgen i r' V llir ■ïiii Shaima Ettahami serveert de Groene-Ster-verrassing aan Salim Ben Sellam en door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Reddingsteams van de KNRM in Zeeland zijn vorig jaar vijftien keer minder in actie geko men dan in 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 112