Rijksoverheid maakt nieuwe percelen in Wad SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Studenten Getijde College helpen ouderen en minima met belastingen Slachtoffer (83) overval liep botbreuk op Verbouwingsuitverkoo Kortingen tot Alpaca's bezoeken Vrouwen van Nu De Vrouwen van Nu hou den dinsdag 21 januari een ledenavond in Oosterland. Op het programma staat een modeshow met 'alpaca' als thema. Er is niet alleen kle ding van alpacawol, als het meezit zijn de alpaca's zelf er ook. De bijeenkomst is in het dorpshuis van Ooster land en begint om 19.30 uur. Boete van 200 euro voor stelen drank Een 6o-jarige man uit Zierik- zee is donderdagmiddag aan gehouden door de politie in een winkel in de Lange No- belstraat in Zierikzee. Hij had een fles Martini niet af gerekend en werd betrapt door winkelpersoneel. Na een verklaring op het po litiebureau kon de man weg met een boete van 200 euro. Stormloop op tickets Beachboom De voorverkoop voor dan- ce-evenement Beachboom, op 9 augustus op de Brou- wersdam is binnen minder dan een week door de kaar- ten heen. Nog voordat één DJ bekend was, waren extra tickets nodig om aan de vraag te voldoen. Medio april wordt het programma en de thematiek bekend. YERSEKE - De rijksoverheid gaat nieuwe mosselkweekpercelen aan leggen voor de mosselvissers op de Waddenzee. „Dat is goed nieuws voor de mosselvissers", zei voorzitter Jos van Damme van de Visserijvereniging Yerseke tij dens de jaarvergadering. De ko mende drie jaar worden de nieu we percelen uitgetest. Op de Wad denzee en in de Oosterschelde zijn veel mosselpercelen - zeg maar akkers onder water - waar de mosselkwekers de schelpdie ren opkweken tot consumptierij- pe exemplaren. De sector heeft in het verleden afspraken gemaakt met de Rijksoverheid en natuuror ganisaties over verduurzaming van de mosselsector. Naast het stapsgewijs stoppen met zaadvis serij vanaf de bodem en over te gaan op mzi's, is de 'optimalisa tie' van de mosselpercelen onder deel van de afspraken. De aanleg van nieuwe locaties maakt daar deel van uit. Uiteindelijk worden de slechte kweekpercelen uitge ruild tegen nieuwe, goede. „Maar ik wil benadrukken dat we eerst wel met de garnalenvissers aan ta fel moeten", zei Van Damme. Want waar een mosselperceel ligt, kan een garnalenvisser niet vissen en de Waddenzee is ook belangrijk voor de garnalenvisse rij. Door gebieden tegen elkaar uit te ruilen, kunnen de garnalenvis sers dan op andere plekken te recht. WFM96 houdt radio-evenement De Walcherse radiozender WFM96 houdt zaterdag 1 fe bruari op de Markt in Mid delburg een evenement. Die dag begint de zender met uitzendingen via FM96. Mar- jon van Iwaarden treedt van af 14 uur op en er zijn dans en muziekoptredens. Belang stellenden kunnen die dag ook optreden. Aanmelden: rick@wfm96.nl. óeujoon fersoonfyfr www.joosse.nl GOES - Studenten van het Getijde College gaan de belastingaangifte verzorgen voor ouderen en voor mensen met een uitkering of la ger inkomen. Bij de opleiding ac countancy kregen de studenten de opdracht om iets met hun ken nis te doen. Nathalie van Stee en Jesper Maljers hebben een inter netsite en gaan onder begeleiding van. hun docent, fiscaal juriste, aan de slag. Hun diensten zijn toe gankelijk voor iedereen met een pensioengerechtigde leeftijd en mensen met een inkomen tot 25.000 euro per jaar. Nathalie en Jesper benaderen ook tehuizen om ter plaatse mensen te helpen. MELISKERKE - De 83-jarige vrouw die donderdagochtend werd over vallen in haar woning in Melisker- ke heeft bij de mishandeling door de overvaller haar jukbeen gebro ken. Zij is nog in het ziekenhuis opgenomen. De vrouw heeft ook bloeduitstor tingen in haar gezicht en op haar bovenlichaam. Naar de dader wordt nog steeds gezocht. De overval gebeurde kort na tien uur toen de vrouw thuis kwam van boodschappen doen. Toen zij haar voordeur opende, werd zij door de overvaller naar binnen geduwd en mishandeld. De man verliet met nog onbeken de buit de woning. De overvaller was gekleed in een zwarte broek en rood vest met mogelijk een zwarte capuchon. De politie verzoekt getuigen te bellen naar 0900-8844. Kom eens kijken In onze showroom Nergens goedkoper?!! ZATERDAG 18 JANUARI 2014 OOSTERLAND ZIERIKZEE BROUWERSDAM Een kotter uit Bruinisse is mosselen aan het opvissen op de Oosterschelde. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Beiastingadvies Belastingaangiften Bednjfsadvies lJOOSSE Pm&ÖUZZX SO 1ENSTE N Salarisverwerking Loonadvies HR Diensten Detachering Online diensten T 0118 612 774 t rr,idcieiburq®joosse.nl T 0118 583 010 E oostK3pe!le®joo5se.nl helpbelastingaangifte.nl (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Ftiethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx. Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. pok hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 111