Special: Vereniging voor industrie- en haven SÉ Ondernemer DNA Klanttevredenheid Auto Poppe blijft groeien De Zeeuwse automarkt is de laatste jaren flink door elkaar geschud. Veel merken werden geclusterd op één locatie, gedwongen door de hoge eisen van fabrikant en importeur. Kleine dealers werden opgeslokt door grote broer en moesten de deuren sluiten. Ook familiebe- r drijf Auto Poppe ontkwam niet aan die herschikking van de markt, maar dan in positieve zin. Na wat overnames is Poppe dè VW, VW-bedrijfswagens en Audi dealer voor Zeeland. Tekst: Annet van de Ree Foto: Ruben Oreel Poppe nam enkele jaren geleden de nieuwe vestiging van Van Strien in Goes over. In Terneuzen opende Pop pe onlangs een fraaie vestiging. Dit vooijaar veranderde er ook het e.e.a. achter de schennen. Jan Jaap Hiet- kamp en Bram Lokers namen het be drijf over van Gillis I'oppe en mogen zich sinds maart 2013 directeur/ eige naar van Auto Poppe noemen! Hietkamp en Lokers zijn geen telgen uit de Poppe familie, maar wel zeer lo yale medewerkers van het autobe drijf. Hietkamp begon er zijn carrière in 1987 en was sinds 2003 sales mana ger; Lokers startte er in 1996 en was tot voor kort after- vlies manager. Geen familie maar wel voldoende uit gerust met het Auto Poppe DNA, zo kunnen we aannemen. "We zijn uiteraard overtuigd van de kracht van het bedrijf, anders hadden we deze stap niet gezet," vertelt Hiet kamp. "En wij denken dat onze marktbenadering de juiste is voor on ze klanten. We vinden het belangrijk om op een acceptabele afstand van on ze VW- en Audi-rijders gevestigd te blijven. In Zeeland heb je gewoon weg te maken met grotere afstanden. Dat betekent dus dat onze vestigin gen in Vlissingen, Goes en Terneu- wacht in de vorm van o.a. de E-Up! en de E-Golf. Na de marketing- en brandingmores, die de merkendealers de laatste jaren op het bord hebben gekregen, lijkt het erop dat de klant hernieuwde aan dacht krijgt. Vaste tarieven voor on derhoudsbeurten van auto's ouder dan 5 jaar moeten de loyale rijders weer naar de dealerbedrijven lokken. Een nieuwe 'intake methode' die past in de vernieuwde serviceaanpak, is geïntroduceerd als "direct aanname' voor Audi en 'servicedialoog' bij VW. "Samen met de klant wordt de auto, die even in een aparte ruimte zen op de vertrouwde locatie open blijven. Landelijke normen kunnen we nu eenmaal niet één op één op Zeeland loslaten, al kunnen we zeker wedijveren met de landelijke norm van o.a. het servicepark (reparatie- en onderhoud) aandeel van VW en Audi. "Audi doet het sowieso erg goed in Zeeland, net als de VW- bedrijfswa gens. Eén op de drie bedrijfswagens is nog steeds een VW," benadrukt Hiet kamp. Ook een eigen schadeherstel bedrijf behoort overigens tot de Auto Poppe groep. Het is voor niemand een geheim dat de autobranche het zwaar heeft. De hybride - auto's zorgen op dit mo ment voor een geflatteerde aankoop spurt richting 1 januari. In 2014 zal de vraag hiernaar nog doorzetten, zo lang de fiscale voordelen gehandhaafd blijven. Zowel bij VW als bij Audi zijn er hy bride modellen in het leveringspro gramma. Zo heeft VW een Jetta Hy bride en is er een Audi A3 Plug-in hy bride en een A3 met benzine en CNG-gas op de markt. Modellen met ongetwijfeld vele duurzame ei genschappen, maar elektrische auto's kunnen tot nu toe op de meeste inte resse uit de leasemarkt rekenen. De elektrische modellen van VW en Au di worden begin volgend jaar ver wordt geplaatst, bekeken, doorgeno men wat de problemen zijn en wat er gaat gebeuren. Dit werkt efficiënt, wij geven een open en transparant ad vies, en er zijn geen verrassingen meer achteraf. Over klanttevreden heid hebben de merken van Auto Poppe overigens toch niet te klagen, daarin scoren zij erg goed. Ook prij ken de merken royaal bovenaan de lijst van meest verkochte auto's. In het verkoop overzicht van BO- VAG-RAI-RDC staat VW met twee modellen in de top 5 van verkopen in november jl. Voor 2014 - 2Ö15 wordt nu een licht herstel verwacht en dat is goed nieuws voor de nieuwe eigenaren van Auto Poppe. Jan Jaap Hietkamp enBram Lokers in de showroom. De Industriegroep Midden-Zeeland en de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone Zeeuws- Vlaanderen hebben besloten om hun activiteiten te bundelen en per 1 januari 2014 als één vereniging verder te gaan onder de naam PORTIZ: Port Industry Zeeland. TERNEUZEN - Beide organisaties streefden dezelfde doelstellingen na, t.w. de behartiging van de gemeen schappelijke, regionale belangen op economisch, sociaal en maatschappe lijk gebied voor het Sloegebied en omliggende industriegebieden resp. de Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen. Door samen te gaan in één vereni ging worden de krachten gebundeld, ontstaat er één aanspreekpunt en kan effectiever en efficiënter worden op getreden voor de belangen van de aan gesloten industriële- en havenbedrij ven in het Sloegebied (e.o.) en de Ka naalzone. PORTIZ wil hét aanspreek punt en dé belangenbehartiger zijn van de industriële- en havenbedrijven in haar werkgebied. Zij wil haar visie nastreven door: - bereikbaar te zijn voor de leden, de overheden en belanghebbenden; het belang te bevorderen van de bei de regio's als haven- en industriege bieden; - samen te werken met andere vereni gingen zoals met name de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging BZW; - het bevorderen van grensoverschrij- dende samenwerking; - het uitdragen van gemeenschappelij ke standpunten en deel te nemen aan activiteiten die de visie ten goede komen. Het besluit om in de toekomst als één vereniging onder de naam PORTIZ te gaan werken is in een gezamenlijke vergadering van de beide verenigin gen in december 2013 met unanimi teit genomen. In die vergadering werd tevens een dagelijks bestuur gekozen met als voorzitter Alain Dufait (Cargill Sas van Gent), als vice voorzitter Rien Jonker (Eastman Chemical Middel burg) en als secretaris /penningmeester Wies Saman, die te vens secretaris van BZW Zeeland is. Bij de vereniging PORTIZ zijn 35 bedrijven aangesloten. Zij vormen het hart van de industriële- en logistie ke bedrijvigheid in de Zeeuwse ha vengebieden. Het havengebied de Kanaalzone.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 104