Special: O \.i O o Lonen2014 O O O 17 Ondernemer Financiën en regelgeving Bouw €1.371 Metaal en techniek €1.486 €2.585 Algemeen €2.365 €4.773 €5.170 €2.585 Ambtenaren €5.170 Bruto lonen/uitkeringen met netto veranderingen Zorg en welzijn €5.170 €2.585 Gepensioneerden mininum €1.486 €500 flSllll €1.000^ €1.500 tBfBl €1.500 Zorg dat u voldoet aan het urencriterium Dubbele woonlasten: de overheid verzacht de pijn Aanschaffing nieuw pand in 2014 interessanter Overweeg de overstap naar een bv Minimumloon Check uw voorlopige aanslagen Bonussen ■awWB— Keer zwart geld voor 1 juli boetevrij in Innovatiekrediet 14 9R|i ./v-V',,*"' x,,./ mininum modaal V/ mininum 2x modaal modaal €1.466 Kj> Vy 2x modaal j> "--«j modaal modaal mininum €1.486 HES €2.585 W 2x modaal 2x modaal 2x modaal modaal €5.170 mininum modaal 2x modaal Bron: ADP Nederland Wilt u profiteren van een aantal aantrekke lijke ondernemersfaciliteiten, zoals de zelf standigen-, starters- of meewerkaftrek, dan moet u voldoen aan het urencriterium. Of tewel, u moet elk jaar minimaal 1.225 uren werken aan, in en voor uw bedrijf (bedrij ven). Bent u niet alleen ondernemer maar bijvoorbeeld ook werknemer, dan zit er nog een addertje onder het gras. U moet namelijk meer dan de helft van de tijd aan uw bedrijf besteden. Vergeet dus niet uw uren te administreren. Zo kunt u bij vragen of controle van de Be lastingdienst in ieder geval aantonen dat u aan het urencriterium voldoet. Als u ook in 2014 last heeft van dubbe le woonlasten, dan kunt u nog even gebruik blijven maken van de regeling herleving van hypotheekrenteaftrek na tijdelijke verhuur.. Dit jaar wordt de integratieheffing af geschaft en daarom kan het interessant zijn om nieuw onroerend goed dit jaar in gebruik te nemen. Sinds de invoering van het nieuwe bv-recht per 1 oktober 2012 is het aantal bv's fors toegenomen. Overweegt u de bv-vorm, dan zijn de oprichting en de over stap nu eenvoudiger dan voorheen en is er meer maatwerk mogelijk. Wel kunt u als bestuurder of aandeelhou der eerder aansprakelijk gesteld worden voor schulden van uw bv. Bij de oprich ting van een bv hoeft u niet langer een mi- De brutobedragen van liet wettelijk minimumloon en het minimumjeugd loon zijn gestegen naar: 1.485,60 euro per maand; 342,85 euro per week; 68,57 europer dag. Het minimumloon is omhoog gegaan per 1 januari 2014. nimumkapitaal te storten van 18.000 euro. Dat maakt voor veel ondernemers de bv-vorm aantrekkelijker. Bij de inbreng van een bestaande onderne ming in de bv hoeft u geen accountantsver klaring meer te laten opstellen. Ook de ver- plichte accountantsvei klaring die nodig was als u binnen twee jaar na oprichting zelf een transactie met uw bv deed, is ko men te vervallen. De belastingrente gaat vanaf 1 april 2014 omhoog. Het percentage van de belastingrente is voor de inkomstenbe lasting dan minimaal 4 procent en voor de vennootschapsbelasting zelfs minimaal 8 procent. Het is daarom nog belangrijker om uw belastbaar in komen of bedrag juist in te schatten om te voorkomen dat u een hoge ren te betaalt aan de Belastingdienst. Buitensporige bonussen kunnen vanaf 1 ja nuari 2014 worden aangepast of teruggevor derd. Dat geldt voor bonussen die achteraf bezien zijn toegekend op basis van onjuiste informatie en voor bonussen waarvan uitke ring wegens onredelijkheid en onbillijk heid niet kan worden gerechtvaardigd. De regeling geldt voor bestuurders van alle NV's en van alle financiële ondernemin gen, waaronder banken, verzekeraars en be leggingsondernemingen. Voor financiële ondernemingen geldt bovendien dat ook dagelijks beleidsbepalers worden geraakt. De raad van commissarissen kan de hoogte van de bonus aanpassen als uitkering ervan naar maatstaven .in redelijkheid en billijk- heid onaanvaardbaar zou zijn Verder moeten beursgenoteerde NV's bij een openbaar bod, een besluit dat het karak ter van de vennootschap ingrijpend wijzigt, een juridische fusie of splitsing, de koers winst die een bestuurder heeft behaald >p de aandelen die hem als beloning zijn toege kend,- verrekenen met de beloning die hij nog tegoed heeft. De verrekening vindt plaats als de bestuurder zijn aandelen ver koopt of als hij vertrekt bij de vennoot schap.Ten slotte verplicht de wet om de jaarlijkse rapportage over de beloningen van bestuurders op de algemene vergade ring afzonderlijk te bespreken voorafgaan de aan de vaststelling van de jaarrekening. Heeft u bepaalde inkomsten of vermo gen (binnenlands of buitenlands) in het verleden niet of niet volledig aan de Be lastingdienst doorgegeven, dan kunt u gebruikmaken van de inkeerregeling. De Belastingdienst geeft 'zwartspaarders' tijdelijk de mogelijkheid om boetevrij in te keren. Wie zichzelf vóór I juli 2014 vrijwillig meldt krijgt geen boete. Daar na geldt de 11 uidige inkeerregeling weer. De boete bij inkeer bedraagt dan 30% van de out doken belasting. Vanaf 1 juli 2015 gaat deze boete verder omhoog naar 60% van de ontdoken belasting. Het Innovatiekrediet is verruimd. Bent u een kleine innovatieve onderne ming? Dan verstrekt de overheid een kre dietpercentage voor uw gehele financiering van 45 procent. Dat was 35 procent. Werkt u als bedrijf samen met een kennisin stelling of ander bedrijf? Dan verstrekt de overheid 40proceni of 50 procent. Het Innovatiekrediet is onderdeel van het Innovatiefonds MKB+. De wijziging is vooral interessant voor alle MKB- bedrijven. De regeling is verruimd per 14 december 2013 en geldt tot uiterlijk 31 december 2014.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 101