16 Belastingvrij schenken Meer financieringskredieten MKB Reserveer geld voor uw oude dag Keer dividend uit in 2014 Breng lijfrente onder bij voortzettende onderneming Houd rekening met afdrachtvermindering onderwijs Stamrechttegoed in één keer Houd alvast rekening met AOW-wijzigingen Houd rekening met de crisisheffing Maak gebruik van het lage btw-tarief hfi Wat verandert er in Vanaf 1 oktober 2013 mogen Nederlanders onder bepaalde voorwaarden tot 100.000 euro belastingvrij schenken, als het geld ten minste in aankoop of verbouwing van een huis gestoken wordt. Gulle gevers mogen het bedrag ook schenken aan anderen dan hun kinderen, zoals hun neef of buurman. De verruimde regels gelden tot 1 januari 2015. Ook voor de gever is een schenking interessant: met een schenking verlaagt u uw vermogen en verkleint u het aandeel van de vermogenstoets voor de toeslagen of de vermogensinkomensbijtelling voor de eigen bijdrage AWBZ. Omdat veel bedrijven nog steeds moeilijk aan financiering komen, worden de finan cieringsmogelijkheden voor het bedrijfsle ven via overheidskredieten tijdelijk uitge breid vanaf 1 november 2013 tot en met 31 december 2014. Het gaat om een aantal bekende kredieten, zoals de BMKB en de Garantie ondernemingsfinanciering. Een belangrijk onderscheid tussen u als on dernemer en een gewone werknemer is dat u de mogelijkheid heeft om geld in uw on derneming te reserveren voor uw oude dag: de oudedagsreserve. Deze oudedagsreserve staat op de nomina tie om in de toekomst te worden afge schaft, maar zover is het voorlopig nog niet. Voldoet u aan het urencriterium en had u aan het begin van dit jaar de AOW-leeftijd nog niet bereikt, dan mag u bij voldoende eigen vermogen een deel van de winst toevoegen aan uw oudedagsre serve. Over dit deel betaalt u dan nog geen Heeft uw bv voldoende overtollige li quide middelen om aan u een divi dend uit te keren, dan is 2014 daar voor een geschikt jaar: het box 2-ta- rief gaat namelijk voor een jaar om laag met 3%. Het belastbaar inkomen dat u in 2014 uit aanmerkelijk belang geniet, is dan belast tegen een tarief van 22% voor zover dat inkomen niet hoger is dan 250.000 euro. inkomstenbelasting. Dit jaar bedraagt de toevoeging 12% van de winst met een maximum van 9.542 euro. Vanaf 2014 gaat dit percentage omlaag naar 10,9%. Eventue le pensioenpremies die u al van de winst heeft afgetrokken, verminderen de toevoe ging aan de oudedagsreserve. De oudedags reserve is een vorm van belastinguitstel. Op de opgebouwde reserve rust nog een belas tingclaim. Op enig moment, vaak als u stopt met uw onderneming, moet u afreke nen. Toevoegen aan de oudedagsreserve is vaak alleen aantrekkelijk als u nu in de hoogste belastingschijf zit. Als uw onderneming overgaat van een eenmanszaak naar een bv, kunt u de lijfrente onderbrengen bij de voort zettende onderneming. U kunt dan ,:g een lijfrente bedingen bij uw bv in plaats van bij een bank of verzekeraar. Bovendien hoeft u niet af te rekenen over (een deel van) de stakingswinst. De afdrachtvermindering onderwijs ver dwijnt met ingang van 2014. Hiervoor in de plaats komt de subsidieregeling praktijk leren. Biedt u leerwerkplekken aan, dan is het verstandig hier rekening mee te hou den, want niet voor alle leerling-werkne mers heeft u dan recht op subsidie. Voor sommige bestaande leerwerktrajecten geldt een overgangsregeling. Heeft u vragen of wilt u aan de slag met bovengenoemde tips? Neemt u dan gerust contact op met de adviseurs van DRV; ze helpen u graag verder. Kijk op www.drv.nl of neem contact op met DRV Sliedrecht: 0184 0 414766. Ook 2014 is weer een jaar van vele veranderingen op het gebied van belastingen. Als ondernemer krijgt u te maken met nogal wat nieuwe en gewijzigde regels. Het is ondoenlijk die allemaal voor u op te sommen, maar Accountantsbureau DRV verstrekt u graag een over zicht van praktische tips om uw belastingdruk in 2014 te verminderen. Vanaf 1 januari 2014 mag een stamrechtte goed in één keer worden uitgekeerd. De eis dat stamrecht in periodieke termijnen uitgekeerd moet worden, komt dan te ver vallen. Het maakt hierbij niet uit of het stamrecht in een stamrecht-BV, bij een bank of een verzekeraar is onderge bracht. Bij opname van uw stamrechtte goed in één keer wordt dit boven op uw in komen belast in box 1 Dit is daarom meestal geen voordelige op lossing. Echter, als u uw stamrechttegoed opneemt in 2014, wordt maar 80% van het stamrecht tegoed belast. Een tegoed laten uitkeren in 2014 kan dus wel een interes sante optie zijn. Bereikt u straks de AOW-gerechtigde leef tijd, dan kan door het vervallen van de part nertoeslag uw gezamenlijk inkomen lager uitvallen dan waar u op rekende. Het is daarom verstandig om daar nu alvast rekening mee te houden, bijvoorbeeld door wat extra geld opzij te zetten. Verder wil het kabinet de partnertoeslag per 1 juli 2015 aanpassen. Als u samen met uw partner een hoger in komen heeft, stopt de partnertoeslag na een afbouw van driejaren. De wijzigingen gelden naar verwachting vanaf 1 januari 2015. Ook in 2014 geldt de crisisheffing. Overleg met uw adviseur of het mo gelijk is om een voorziening op de ba lans te vormen voor de crisisheffing die u in 2014 moet betalen. Heeft u verbouwingsplannen voor 2014, dan kunt u nog steeds gebruik maken van het tijdelijk lage btw-ta- rief van 6%.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 100