Lega Nord kiest definitief voor racistisch offensief 24 maanden 50% korting EB 'Kinderen dood door Navo' Samsung Galaxy Sill Mini twv €359,- GRATIS BUITENLAND 7 ifemra Vodafone Voordeel Web somewhere. Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 0 E=i Het is de zoveelste provocatie aan het adres van de eerste zwarte mi nister van Italië, Cécile Kyenge. De in Congo geboren en in Italië oogarts geworden Kyenge werd namens de linkse PD minister van Integratie, een nog goeddeels braakliggend terrein in Italië. Voor de separatistische Lega Nord was het van begin af aan een cul tuurschok: nog voordat ze haar mond open had gedaan, werd ze bekogeld met bananen en door Le- ga-senator Calderoli vergeleken met een orang-oetan. Calderoli zei dat het goed bedoeld was - 'ik houd van dieren' - maar bood toch zijn excuses aan. Kyenge is voor de Lega Nord volksvijand nummer één gewor den. Ze wordt belaagd bij spreek beurten en krijgt dreigbrieven. De krant van de Lega - La Pada- nia - zet de toon, door haar minis ter van negritudini (negerzaken) te noemen en in het parlement smeren Lega-afgevaardigden bruin smeer op hun gezicht om- De in Congo geboren minister Cécile Kyenge wordt belaagd bij spreekbeurten dat dat alleen de manier zou zijn om in Italië iets gedaan te krijgen van de staat. Het heeft weinig meer te maken met 'Lega folklore', zoals het ver bale geweld van de partij altijd werd vergoelijkt. La Padania is er toe overgaan de publieke agenda van Kyenge, zonder commentaar, op de voorpagina te zetten. Een geste die alleen, zoals Kyenge zelf onderstreept, kan worden uitge legd als intimidatie, ingegeven door racisme. Met de pas gekozen secretaris Mat- De Lega doet alles om te profiteren van de onvrede in het land als gevolg van de voortdurende crisis teo Salvini heeft de Lega Nord ge kozen voor het geluid van ex treem rechts en het bekende 'ei gen volk eerst'. „Kyenge werkt te gen de belangen van Italiaanse werklozen en Italiaanse deeltijd werkers, terwijl ze met hun geld wordt betaald", zei Salvini giste ren, terwijl zijn collega's in Rome het kantoor van de senaatsvoorzit ter bezetten uit protest tegen het voornemen 'illegale immigratie' uit het wetboek van strafrecht te halen. De Lega van Salvini doet alles om te profiteren van de onvrede in het land als gevolg van de maar voortdurende crisis. Behalve im migratie, staan op het programma fulmineren tegen Europa en af schaffing van de euro. Le Pen en Geert Wilders zijn de politieke vrienden; een blok van Europees extreem rechts is de droom. De strategie moet de electorale neergang keren en verhullen dat de Lega bijna twintig jaar (rege ringspartner was van Berlusconi en is uitgegleden door schanda len en machtshonger. Gisteren hoorde de Lega-Nordgou- verneur van Piemonte, wiens uit verkiezing eerder teniet werd ver klaard wegens fraude met handte keningen, dat hij een proces krijgt wegens sjoemelen met declaratie bonnen. Business as usual. Le Pen en Geert Wilders zijn de politieke vrienden; een blok van Europees extreem rechts is de droom 'Hollande nog niet bij Oppositiegroep Syrië Trierweiler geweest' niet naar topoverleg President Hollande heeft zijn partner Valérie Trierweiler nog niet bezocht sinds zij vori ge week in het ziekenhuis is op genomen, aldus een vriend van de Frankrijks 'Eerste Da me'. Volgens het Franse week blad Le Point heeft Trierweiler vorige week 'een pilletje te veel' genomen na een flinke ru zie met de overspelige Hollan de. Er was er geen sprake van een zelfmoordpoging. Experts: Vaticaan verhult misbruik Het Vaticaan blijft weigeren nauwkeurige gegevens te ver schaffen over het seksueel mis bruik van kinderen door rooms-katholieke geestelijken. Die kritiek uitten leden van de VN-commissie voor de rechten van het kind gisteren in Genève bij de eerste openbare zitting van de commissie over het seksueel misbruik van min derjarigen in de Rooms-Katho- lieke Kerk. De Syrische oppositiegroepe ring Nationaal Coördinatieco mité blijft weg bij het vredeso verleg dat komende week in Genève wordt gehouden. Dat heeft de internationale bemid delaar Lakhdar Brahimi giste ren gezegd. Het comité verte genwoordigt zo'n twintig poli tieke partijen, Koerdische groe peringen en jeugdbewegingen. Brahimi betreurt het dat de be langrijke groepering niet komt. Vuistgevechten in parlement Oekraïne De behandeling van de begro ting in het Oekraïense parle ment is gisteren uitgedraaid op rake klappen. Tientallen parle mentariërs waren aan het du wen en trekken. Een parle mentslid hield er een wond op zijn voorhoofd aan over, een an der een bloedlip. Het tumult vloeit voort uit de rivaliteit tus sen de regerende pro-Russi sche coalitie en de meer Euro pees georiënteerde oppositie. Bij een luchtaanval van de Navo zijn in oostelijk Afghanis tan zeven kinderen en een vrouw om het leven gekomen, heeft de Afghaanse regering gisteren bekendgemaakt. De doden vielen door een aanval in de provincie Parwan. Presi dent Hamid Karzai houdt de Amerikanen verantwoordelijk. Hij roept de VS opnieuw op om alle operaties in Afghaanse dorpen en woongebieden on middellijk te staken, aldus zijn woordvoerder. Afghaanse elite troepen zouden om de aanval hebben gevraagd omdat ze on der vuur lagen, aldus de inter nationale troepenmacht ISAF. Een woordvoerder zegt dat bij de luchtaanval twee burgers zijn omgekomen in een ge bouw van waaruit werd ge schoten door opstandelingen. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Eindelijk; Goede lucht in de verwarmingsperiode! I b«: Harense Smid EP I EXPERT EUROPART j SATURN Media Markt van €30;- voor I 60 lllïM s J? ITS Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. 5 .3 VRIJDAG 17 JANUARI 2014 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - „Zo helpt de staat ons ook een keer." Afgevaardigde Gianluca Buonanno van de Lega Nord smeert in het parlement zijn ge zicht in met een bruine crème. Cécile Kyenge, Italië's minister van Integratie foto HH PARIJS GENEVE GENÈVE KIEV KABOEL Bevochtiger Luchtreiniger. Twee in één. Made in Germany Nieuw: Minder stroomver- bruik, Nieuw design, Meer Nr.1 in Europa vermogen, Automatische Wereldwijd unieke techniek uitschakeling, Stiller j§ Binnen 14 dagen niet I tevreden geld terug. Exclusief verkrijgbaar I Tel: 040 - 254 43 61 Fax: 040 - 254 05 35 E-mail: info@venta.nl AIR W/IS HER The Original MIN SMS INTERNET VAN ACTIE 40 200 MB €30r- €15,- 120 80 200 MB €357- €17,50 180 120 300 MB mffr €20,- 240 180 400 MB €457- €22,50 JU O) C CE •S.JE 3? w 3' SS •n 'I? a. O 2o in w cë g> <C'& Tot 50 Vakantiebeurskorting* bijv. naar Dubai, Los Angeles of Varadero. Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 (€0,45 per gesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk. of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7