Palings nieuwe trainer Noad'67 36 SPORT Wildcards ploeg van Hoogerland Minnaard: derde plaats en bergtrui Verkiezing sporters van het jaar op donderdag 27 februari in theater de Mythe in Goes. MIDDELBURG - Het voetbal krijgt een prominente plek op het pro vinciale sportgala. Bij de editie van 2014, op donderdag 27 februa ri in theater de Mythe in Goes, zijn in de categorie sportploeg van het jaar twee voetbalteams ge nomineerd. Het gaat om de zaal voetballers van Groene Ster Vlis- singen en de- veldvoetballers van HSV Hoek. Zij strijden samen met de rugbyers van Oemoeme- noe om de eretitel. Groene Ster promoveerde in 2013 naar de eredivisie. De Vlissingse club doet het op dat hoogste ni veau meer dan goed en heeft een plek in de (sub)top veroverd. Op de thuiswedstrijden in sporthal Baskensburg komen tegenwoor dig zo'n 900 toeschouwers af. pn- langs maakten twee spelers, de ge broeders Hoessein en Saïd Bou- zambou, hun debuut in het Ne derlands team. Hoek plaatste zich afgelopen sei zoen voor de nacompetitie in de hoofdklasse. Daarnaast maakte de Zeeuws-Vlaamse club furore in het bekertoernooi. De ploeg van trainer Kennny Verhoene won de districtsbeker en haalde de derde ronde van de KNVB-beker. Het duel met Feyenoord bracht veel mensen op de been. Bijna vijftig bussen met supporters trokken naar de Kuip. Uiteindelijk verloor Hoek met 3-0. Oemoemenoe promoveerde afge lopen seizoen naar de ereklasse, de hoogste afdeling in de rugby- competitie. De Middelburgse for matie, die al twee keer eerder uit kwam in de ereklasse, strijdt op dit moment in de degradatiepou le voor lijfsbehoud. I Groene Ster I Angelique van der Meet Wielrenner Johnny Hoogerland, gorie sportman van het jaar. Hoo- judoka Sam van 't Westende en gerland werd in februari 2013 tij- dressuurruiter Hans Peter Minder- dens een training aangereden houd zijn genomineerd in de cate- door een auto. Zijn voorbereiding op het seizoen viel in duigen. De renner uit Langeweegje maakte in april zijn rentree in het peloton en veroverde twee maanden later in Kerkrade de nationale titel op de weg.. Judoka Van ,'t Westende uit Vlissingen werd nationaal kampioen in de categorie tot 73 ki logram, werd derde in de Europa Cup in het Finse Tampere en ein digde bij het EK judo tot 23 jaar als vijfde. Minderhoud, afkomstig uit Westkapelle, won onder meer de kür op muziek bij het CHIO in Aken en werd bij de Europese ti telstrijd tweede met het Neder lands team. Bij de sportvrouw van het jaar spitst de strijd zich toe tussen Kat ja Roose, Angelique van der Meet en Nancy van de Ven. De Vlissing se kitesurfster Katja Roose werd eerste bij de Kite Tour Europe ën Azië. Verder werd ze vierde bij het WK. Tennisster Angelique van der Meet, die afkomstig is uit 's-Heer Abtskerke, was verliezend finalist bij de Challenger Zeeland, werd landskampioen met De Lob- belaer en maakte haar debuut in het Fed Cupteam. De zestienjari ge Nancy van de Ven uit West- Souburg weerde zich kranig bij de WK-wedstrijden en werd vijf de in het eindklassement. Daar naast tekende ze mei vorig jaar een profcontract bij het Yamaha Racing Team van Peter van de Laar. Ook maakte ze deel uit van de nationale selectie. De genomineerden in de andere categorieën zijn: Sporttalent: Nick van der Lijke (wielrennen), Sjors Riddersma (judo) en Milan Vader (mountain bike). Sporters met een lichamelijke beperking: Corné de Koning (roeien), Kees-Jan van der Kloos ter (zitskiën) en Edwin Schalkx (rolstoelbasketbal). Sporters met verstandelijke be perking: Irma van Duyn (wielren nen) en Joannathan Duinkerke (wielrennen). De sportverkiezing wordt donder dag 27 februari in theater de My the in Goes gehouden. De presen tatie is in handen van Gert van 't Hof die tegenwoordig in dienst is bij Studio Sport. De organisatie is in handen van SportZeeland, de regionale sportkoepel. Allaart tekent bij Wim Allaart uit Middelburg is ook volgens seizoen coach bij korfbalvereniging Stormvogels. Momenteel is Allaart aan zijn eerste sei zoen bezig als hoofdcoach bij de derdeklasser uit Westkapelle. Roadhouse Roadies In de regionale eerste klasse van de poolcompetitie kreeg Roadhouse Roadies er flink van langs tegen de nummer drie van de ranglijst, Saints. Het duel eindigde in 5-1. Al leen Mark van Wijngaarden won zijn partij. Palings is nu nog trainer van za terdag-tweedeklasser De Fendert uit Fijnaart. Met die Brabantse club klom hij binnen drie jaar op van de vierde naar de tweede klas se. De nieuwe trainer gaat met Noad'67 een verbintenis aan van één jaar, met de intentie tot een langere samenwerking. Nick Corré wordt volgend sei zoen de nieuwe trainer van Krui- ningen. Hij neemt bij de zater dag-derdeklasser het stokje over van Gerrit Petersen. Onder zijn leiding promoveerde de club vo rig jaar. Corré is nu nog bezig met de op leiding trainer/coach 1 en is as sistent bij hoofdklasser Kloetin- ge. Vanaf 2010 was hij drie seizoe nen trainer van VCK uit Koude- kerke. MIDDELBURG - Androni Giocattoli Venezuela, de nieuwe wieler ploeg van Johnny Hoogerland uit Langeweegje, heeft wildcards ge kregen voor drie wedstrijden die meetellen voor de WorldTour, het hoogste niveau van de wereld. Het gaat om Milaan-Sanremo (za terdag 23 maart), de E3 Prijs Harle- beke (vrijdag 28 maart) en de Ron de van Lombardije (zaterdag 5 ok tober). De kans is groot dat Hoo gerland door zijn ploeg in alle drie de wedstrijden wordt opge steld. Zeker is Androni Giocattoli Vene zuela ook al van de Ronde van Ita lië. Die begint op 9 mei in Ier land. In de Tirreno Adriatico mag Androni niet starten. MOUILA - Marco Minnaard heeft in de Ronde van Gabon de bergtrui veroverd. De profwielrenner uit Wemeldinge maakte gisteren deel uit van de kopgroep van acht die al vroeg ontsnapte en om de overwinning streed. Minnaard sprintte naar de derde plaats. Op de twee bergjes in de rit van Lambarene naar Mouila kwam de Wanty-renner twee keer als eerste boven. Hij leidt het bergklassement met zestien pun ten. De nummer twee heeft er tien. De etappe werd gewonnen door Frekals Debesay, van de Zuid-Afri kaanse formatie MTN Qhubeka. cloor Jan Dagevos Oemoemenoe 5 HSV Hoek Johnny Hoogerland I Sam van 't Westende Hans Peter Minderhoud 1 Katja Roose Nancy van de Ven Nominaties voor Groene Ster, HSV Hoek en Oemoemenoe WESTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG - Ad Palings (54) wordt in het seizoen 2014-2015 hoofdtrainer van voetbalvereniging Noad'67. Hij volgt bij de zaterdag derdeklasser Johan Sulkers op, die na dit seizoen vertrekt naar de Hal- sterse zaterdag-tweedeklasser WC'68.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72