SPO(R)TS Deltacross in Burgh-Haamstede Fortis moet proberen bij te blijven Vink Memorial in Westdorpe Vermoeidheid en lange dagen beginnen de Zeeuwse equipe in de Dakar Rally parten te spelen. Oemoemenoe heeft zege nodig VC Vlissingen ontvangt Geldrop Enkelblessure Groene Ster 2 Eerste verliespunt spits Dieleman neemt revanche voor ZVW1 IBf HP'*31 S:i] De korfballers van Fortis doen nog mee om de If j titel in de eerste klasse C. De Souburgse ploeg Sm staat na acht speelrondes gedeeld derde, drie Cm v- JjÊL punten achter zowel KCR als Rapid. - - Wsï Zaterdag (om 20.15 uur) treft de ploeg van trai- Kf. W V it ner Sjaak Baas in de Vlissingse sporthal Baskens- *4 fl burg de andere nummer drie, Vitesse uit Baren- pjf n 9 drecht. Eerder dit zaalseizoen eindigde de on- SIMp A Vjl derlinge ontmoeting in 18-15 voor de Zuid-Hol- Winst op Vitesse zou een opsteker zijn voor For tis. Alles komt daarna aan op de laatste speelrondes. Daarin speelt de equipe begin maart tegen KCR en Rapid. Zaterdag wordt de strijd om het Zeeuws-Vlaam se Runnerscriterium voortgezet met de Eugene Vink Memorial in Westdorpe. Deze loop ter na gedachtenis aan de sportman F.ugene Vink wordt alweer voor de 33e keer gehouden. Het Comité Trimlopen Westdorpe heeft op nieuw drie afstanden op het programma gezet. De mogelijkheid bestaat om 4800, 8400 en 13000 meter te lopen waarvoor de start aan de Graaf Jansdijk om 15.00 uur wordt gegeven. Ook de jeugd komt vanaf 14.45 uur in actie. Voor hun staat een loop over 500 meter op het programma. De inschrijving is in café 't Oude Raedhuys aan de Graafjansdijk. ANTOFAGASTA - Ruim elf uur deed Adwin Hoondert uit Hoede- kenskerke over de tiende etappe van de Dakar Rally. Zes uur lan ger dan klassementsleider Gerard de Rooy. Ver na middernacht par keerde Hoondert, totaal uitge woond, zijn truck in het bivak van Antofagasta in Chili. Eigenlijk leverde de tiende etap pe niet eens zo veel problemen op, maar vermoeidheid en de lan ge dagen beginnen de Zeeuwse equipe parten te spelen. Niet al leen Hoondert was kapot, ook na vigator Peter van Stee zat er hele maal doorheen. Het verschil met Hoondert was dat hij al voor de start doodmoe was. Dat hielp niet bij de samenwer king in de cabine van de DAF. „Hij was volledig van het padje af', constateerde Adwin. Hoon dert. „Waar we naar links moes ten, riep hij rechts. Ik durfde er niet meer op te vertrouwen." Het gevolg was dat Hoondert al in de eerste duinenpartij ver keerd reed en meer dan een uur bezig was om weer op de goede route te komen. En dat terwijl de duinen zelf niet eens voor zo veel problemen zorgden. „Dat ging niet snel, maar verder best goed." Ondanks alles zetten ze on derweg de omgeslagen truck van Fried van de Laar weer op vier wielen en gingen ze samen met Van de Laar en Pierre Blom, die onderweg ook een hoop problemen had gehad, verder. „We besloten met z'n drieën bij elkaar te blijven. Ik durfde niet alleen verder, omdat mijn na vigator letterlijk de weg kwijt was." Om half negen 's avonds - het was al donker - begonnen de drie trucks aan het tweede deel van de special: een stuk van ruim 200 kilometer over zanderige mijn- bouwwegen. Voor Hoondert was het een kwestie van achter de an deren aan rijden, maar in het don ker én in het stof viel dat nog niet mee. „Bijna vijf uur turen naar de rode lichtjes voor me, die ik door het stof af en toe ook niet meer kon zien. Ik werd gek van het turen. In het donker doe je er toch al dubbel zo lang over, maar als je niet weet waar je bent, is het extra vermoeiend." Aangekomen in Antofagasta stond Hoondert nog een verras sing te wachten: de elfde etappe is nog zwaarder. De rit van 605 ki lometer naar El Salvador, door de beruchte duinen van Copiapo, staat te boek als de koninginnerit en belooft de zwaarste van deze Dakar te worden. „Nóg zo'n dag? De langste en de zwaarste? Alle machtig. Nou ja, op hoop van ze gen dan maar." De verwachting is dat de Beve- landse equipe niet voor midder nacht lokale tijd in El Salvador zal zijn. Het wordt dus weer een lange dag/nacht. De Zeeuwse crosscompetitie gaat zaterdag ver der met de Deltacross in Burgh-Haamstede. In tegenstelling tot voorgaande jaren heeft deze cross, net als eerder de Inkelcross in Kruinin- gen, een trailachtig karakter gekregen. De te lo pen afstand is verlengd. Deelnemers lopen nu elf kilometer door de bossen van Westenschou- wen. De korte cross en de wedstrijden voor de jeugd blijven gehandhaafd. Het programma be- gint om 12.30 uur met jeugdwedstrijden. Om 14.00 uur staat de Deltacross-trail geprogrammeerd. Start en finish zijn in de buurt van de Adriaan van der Weijdeweg. De mannen van de Middelburgse rugbyclub Oe moemenoe spelen zaterdag om 15.00 uur tegen staartploeg Utrechtse RC. De Utrechtse rugby club is de enige ploeg die op de ranglijst in de nationale plate nog onder de Middelburgers staat. Daarom is het belangrijk dat Oemoeme noe dit degradatieduel wint. De Utrechters ver loren hun twee wedstrijden in de degradatie poule met 10-0 en 13-5 en staan met nul punten L onderaan. Oemoemenoe staat daar met drie punten net boven. De laatste plaats in de nationale plate betekent de gradatie naar de eerste klasse. Met een overwinning zouden de Middel burgse rugbyers een goede stap doen richting lijfsbehoud op het hoog ste nationale niveau. ZONDAG 19 JANUARI De voetballers van VC Vlissingen spelen zon dag thuis tegen Geldrop. Het duel aan de Iris laan begint om om 14.30 uur. De Vlissingers staan in de eerste klasse C op een gedeelde eerste plaats met TEC uit Tiel. De Gelderse ploeg heeft echter een beter doelsaldo. De heenwedstrijd in Geldrop werd met 3-1 ge wonnen dopr Vlissingen. Josimar Pattinama scoorde toen één keer en Houssein Bouzambou trof twee keer doel voor de ploeg van Ruud Pennings. Bouzambou staat tweede op de lijst met topscorers aller tijden van VC Vlissingen. Eerste staat de niet meer voor Vlissingen spelende Peter de Jong. ZAAMSLAG - Zaamslag-trainer Hu- bert van den Hemel kan de ko mende tijd geen beroep doen op Wesley Dieleman. De snelle spits van de eersteklasser heeft tijdens een training de banden in zijn lin kerenkel bijna volledig afge scheurd en zit nu zes weken in het gips. Zaamslag hervat de com petitie morgen thuis tegen Rijs- oord. Ivo Verstraeten en Joris Ra demakers ontbreken dan ook, bei den vanwege een schorsing. VLISSINGEN - Op zoek naar revan che voor de 8-2-nederlaag eerder deze competitie, staken de zaal voetballers van Groene Ster 2 zich tegen SCR/'t Rijens Vat een hart onder de riem. De Vlissingers moesten er hard aan trekken maar wonnen met 5-4, na een 3-2-ruststand. Menancio Weeda scoorde drie keer, Nicky van Merrienboer en Imad Azzanagui waren elk een maal trefzeker. TERNEUZEN - Najaarskampioen ZVW 1 kwam op de tweede speeldag van de voorjaarscompeti tie van het bedrijfsvolleybal niet verder dan 2-1 tegen NHI Terneu- zen 1. In diezefde poule A ver sloeg De Hoop Voorwaarts met 3-0 en Vliegende Vaart won met dezelfde eindstand van Aster. In poule B gaf Café De Rijnvaart zijn sterke start een vervolg tegen HPVL Consult 1. Dat duel eindig de in 3-0. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De Hoondert-equipe tijdens de achtste etappe van de Dakar Rally 2014. foto VI images Equipe Hoondert is de weg kwijt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70