In Hulst staat een écht oefenhuis Zicht op kappen van bomen bij flats Dus zonder 600,- BPM verhoging! ZEEUWS-VLAANDEREN 25 CAPPENPIJK TOYOTA De Toyota-dealer in de regio Eventueel geleverd in januari/februari 2014 voor de prijs van 2013! gemeentesLüis 20 Toyota Aygo's in verschillende kleuren en uitvoeringen Informatieve openbare raadsbijeenkomst De burgemeester van Sluis maakt bekend dat op dinsdag 21 januari 2014 om 19.30 uur in de raadzaal van het Belfort te Sluis een openbare informatieve bijeenkomst van de gemeen teraad van Sluis plaatsvindt inzake kaderstelling Sociaal Domein. De agenda en bijbehorende stukken kunt u uitsluitend digitaal inzien vanaf 17 januari 2014. Raadpleeg de stuk ken via www.gemeentesluis.nl/bis. Hiervoor kunt u even tueel gebruik maken van de internetcomputers in het Klanten Contact Centrum (KCC), Nieuwstraat 22 te Oost burg (gratis) of in de openbare bibliotheken in Breskens en Oostburg (met lidmaatschapskaart of internetkaart a 2,50 per jaar). Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Griffiersbureau, tel. 0117 - 457 313 of e-mail Griffiersbureau@aemeentesluis.nl. Oostburg, 17 januari 2014 De burgemeester van Sluis, mr. A.M.M. Jetten MSc Aan het begin van dit schooljaar ging die langgekoesterde wens van de Praktijkschool Hulst in vervul ling. Drie keer per week gaan acht tien leerlingen uit de derde klas naar de Tegelberglaan 5. Daar staat een rijtjeshuis dat op de rol staat voor sloop en dat de school voor een symbolisch bedrag huurt van Woonstichting Hulst. Het project duurt in principe drie jaar en verkeert in dit eerste jaar nog hevig in de klusfase. „Ze doen alles zelf', leggen docenten Anne- miek Smet en Erwin de Kesel uit „Overleggen over wat ze willen en voor welk bedrag, naar de Karwei gaan om behang te kopen en het vervolgens zelf aan de muur zien te krijgen." Het project past precies in de doelstelling van de school en ook binnen het rijksbeleid: kinde ren met een leerachterstand voorbe reiden op een zelfstandig leven en ze daarvoor praktische vaardighe den leren op gebied van wonen, werken, vrije tijd en burgerschap. „Op school hebben we ook prak tijklessen, maar dit is nog veel realis tischer. Ze leren samen te werken, met geld omgaan en wat de rechten en plichten van huurders zijn." De school betaalt het project groten deels uit eigen zak. Wethouder Cees Liefting heeft de ze week in de raadscommissie om geving het overleg toegezegd, in aanwezigheid van tientallen flat bewoners. De kwestie speelt al ja ren. D66'er Charles ten Hengel pakte de zaak op na een recente handtekeningenactie. Hij kreeg al le partijen mee, op GroenLinks na. Ten Hengel wil, evenals de be woners, dat de bomen door lager groen worden vervangen. Peter Clijsen (GroenLinks) wees Ten Hengel er fijntjes op dat hij pas drie jaar geleden heeft ingestemd met een beschermingsplan voor bomen in Terneuzen. „Hoe conse quent ben je dan nu?" Voor- en tegenstanders van kap pen spraken in. Karin Verstraeten Ook veel mensen genieten van de bomen en hebben bijvoorbeeld vogelhuisjes die vlakbij de Scheldeflats woont, pleitte tegen het omzagen van ge zonde bomen. „Veel mensen ge nieten er ook van." Bram Vroegin- deweij van natuurvereniging De Steltkluut - die met afkeurend ge mompel van het publiek werd ontvangen - liet weten te vrezen dat het hek van de dam is, als de bomen bij de flats weg mogen. „Maar we willen best meedenken over een oplossing." Wethouder Liefting gaat met alle partijen praten. Na 15 maart mag vanwege het broedseizoen niet ge kapt worden. Liefting: „Komende winter zal uw omgeving er moge lijk anders uitzien." Actievoerder Willy Riemens van de Scheldeflat 1 was redelijk tevreden. „Ze moe ten wel doorpakken." Mr F.J. Haarmanweg 58, Terneuzen. Tel. 0115-617 751 www.autozeeland.nl - www.cappendijk.nl TBDUBII7CI] I wmmSmkIIB VRIJDAG 17 JANUARI 2014 Vlnr Denny Brijs, docent Erwin van Kesel, Kiara van den Bergh en Romano Witte, foto Camile Schelstraete HULST- Het idee sudderde al jaren: wat zou het mooi zijn als leerlin gen in een écht huis kunnen oefe nen met het runnen van een huis houden. Van het tekenen van een écht huurcontract, tot behangen met een échte plaktafel tot de boel inrichten met échte meubels en het ontvangen van échte gasten die op de koffie komen. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De bomen zijn nog niet weg. Bewoners van de Schelde- flats, van de Dukdalf-flat aan de Fahrenheitlaan en van flats in de wijk Oudelandse Hoeve in Terneu zen hebben wel een eerste over winning geboekt. De Terneuzense politiek is bereid tot overleg over de bomen die volgens de bewo ners veel te groot zijn en licht uit hun woningen wegnemen. Karin Verstraeten, bewoonster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65