ZEEUWS-VLAANDEREN E-peuk Aantal voertuigen dat tolpoortjes Westerscheldetunnel passeert is inmiddels het dubbele van vroegere veerboten. Kwartet betrapt op drugshandel almanak BORSSELE - De NV Westerschelde tunnel heeft in haar jubileumjaar een recordaantal voertuigen de tolpoorten zien passeren. Het wa ren er 5.866.230 in 2013. Dat bete kent x,4 procent groei ten opzich te van 2012. Daarmee is de groeicurve weer omhoog getrokken na een dip in 2012, toen het aantal tunnelpassan ten met 0,6 procent terugliep. Vol gens algemeen directeur Harald Schoenmakers van de NV Wester scheldetunnel temperde de stren ge winter in 2012 het aantal passa ges. „Ook in het eerste kwartaal van 2013 zag je het effect van kou en sneeuw op het tunnelgebruik. We hadden toen 3,5 procent min der passages." De rest van het jaar maakte dat meer dan goed. Gemiddeld reden per dag 16.072 voertuigen, waar van bijna 86 procent personen auto's, door de tunnel die Zuid-Beveland met Zeeuws- Vlaanderen verbindt. In 2012 waren dat er 15.807 en in 201115.940 per dag. Een topdag be leefde het tunnelbedrijf op vrij dag 26 april: 24.846 auto's, moto ren, bussen en vrachtwagens pas seerden de tolpoorten. De druk ste dag in de historie van de NV Westerscheldetunnel was mede te danken aan een ongeluk op de Expresweg tussen Brugge en Ant werpen. In zijn tienjarige bestaan beleefde het tunnelbedrijf nog een andere mijlpaal. In 2013 gingen per dag via de tunnel twee keer zoveel au to's naar de overkant als ten tijde van de veerverbindingen Vlissin- gen-Breskens en Kruinin- gen-Perkpolder. De veerponten kwamen nooit verder dan 8000 voertuigen per dag. De NV Westerschelde voorziet tot 2033, het jaar waarin de tunnel tolvrij wordt en het Rijk het be heer overneemt, een groei van twee procent per jaar. Door de Sluiskiltunnel (klaar in 2015) en verbreding van de Sloe- weg (gereed in 2016) verbetert de doorstroming op de route tussen Goes en de Belgische grens aan zienlijk. De Westerscheldetunnel was vo rig jaar 98,2 procent van de tijd be schikbaar, ondanks enkele zware ongelukken die gelukkig geen le vens eisten. Dankzij een goedko per onderhoudscontract blijven de tunneltarieven in 2014 en 2015 gelijk. KUITAART - De politie heeft woens dagavond op het Mispad in Kuit aart vier Hulster mannen (21, 21, 20 en 17 jaar) betrapt op handel in drugs. Na klachten van buurtbewo ners hielden agenten het gebied extra in de gaten. Tijdens een con trole van een personenauto bleken de vier Hulstenaren een kleine hoeveelheid drugs op zak te heb ben. Tijdens de doorzoeking vluchtte een 21-jarige. Na zijn aan houding trof de politie een paar honderd gram hennep bij hem aan. Bij een huiszoeking werd nog meer dan een kilo hennep gevon den. De man zit vast. De drie ande ren mochten na verhoor naar huis. Goedemorgen SLIJKPLAAT - De samenwerking tussen restaurant De bijtbox; een mooi houten kistje met een vriendelijk op- lekker seslcipen? Wie na een diner in 'De Kromme' overnachten in voor een luxe ontbijt. Een ideetje van Edwin en Blanche Het was een erg gezellig avondje in dat Middelburgse huis. Er waren veel gasten en genoeg te eten en te drinken. Ook de vrouw des huizes dacht na een dagje in de keuken ge staan te hebben, wel een wijntje aan te kunnnen. Belangstellend vroeg een van haar gasten of ze voor dit jaar goede voornemens had. Vol trots haalde ze haar E-Smoker tevoorschijn. Zo'n handig sigaretje op batterijen. „Kijk! Ik ben gestopt met roken", antwoordde de Middelburgse met gepaste trots. Maar dat ingesleten gewoontes zeer hardnekkig zijn, bleek toen ze haar aansteker pakte en de brand in haar elektrische dompertje stak. VRIJDAG 17 januari 2014 Recordaantal passages tunnel door Frank Balkenende t O Kromme Watergang en Dethon is verder geïntensiveerd. schrift, verdeeld in diverse vakjes voor alle ingrediënten 0 een van de vier suites, krijgt nu een heerlijk ontbijt geser- Vinke (foto) zelf. Dat is nog eens lekker wakker worden! veerd in een door Dethon-medewerkers vervaardigde ont- foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61