Actief burgerschap maakt van nood een deugd Alternatief voor opvoedondersteuning BEVELANDEN en THOLEN 25 Aanhouding voor diefstal WISSENKERKE - Het is van de nood een deugd maken: waar de over heid in bezuinigingsdrift gaten laat vallen in het zorgnetwerk, ter wijl er door vergrijzing zoveel meer zorg nodig wordt, komt de samenleving in het geweer. En in economisch magere tijden zijn bijzondere samenwerkingen nodig om nieuwe dingen van de grond te tillen. Om die redenen heeft Noord-Beveland de werk groep Actief Burgerschap in het le ven geroepen: die inventariseert welke nieuwe initiatieven op so ciaal en maatschappelijk gebied een zetje kunnen gebruiken en wie daarbij eens helpen kan. De bijdrage van de gemeente is ondersteuning in de persoon van ambtenaar Bart Pouwelse. Hij coördineert de werkgroep. Verder doen mee de Rabobank, stichting Ouderenzorg Noord-Beveland, het vrijwilligers- en mantelzorg steunpunt en de coöporatie Ener giek Noord-Beveland. De werkgroep zorgt niet voor een pot subsidie: die is er niet. Er wordt gezocht naar samenwer king. De ouderensoos in Kortge ne is een voorbeeld, de dorpskrin gen voor 'burenzorg' die Carla van de Velde uit Geersdijk opzet, ook. Er worden dwarsverbanden ge zocht met de Noord-Bevelandse ondernemerskringen, individuele ondernemers, verenigingen en ie der die een idee of bijdrage heeft. Dat werd in Goes sinds 2009 uit gevoerd door de vereniging voor maatschappel ijke dienstverlening en samenlevingsopbouw Humani- tas. Die kondigde vorig jaar aan daarmee te stoppen, om onder meer financiële redenen. De ge meente, die dat mede bekostigde, betreurt het besluit, te meer om dat vanuit het (jeugd)zorgveld is aangegeven dat laagdrempelige op voedondersteuning door vrijwilli gers in een behoefte voorziet. Ge let op de decentralisaties en bezui nigingen op jeugdzorg is de ver wachting dat de behoefte daaraan zal toenemen. Daarom heeft Goes SM WO gevraagd de witte vlek die nu ontstaat weer in te vullen. Dat gebeurt met gezinsmaatjes: goed opgeleide vrijwilligers die een gezin kunnen ondersteunen. Het is de bedoeling dat er om te beginnen een basisteam van acht tot tien vrijwilligers komt, die mi nimaal vijf uur per week worden ingezet bij veertig gezinnen. Goes bekostigt het project twee jaar. OOST-SOUBURG - De politie heeft donderdagmorgen in Oost-Sou burg twee mannen aangehouden op verdenking van diefstal. In de cember begon de politie een on derzoek nadat een benadeelde aangifte deed van diefstal van zijn motorfiets. De eigenaar was na de diefstal een spoor van de motor fiets nagelopen en dat kwam uit bij een schuur aan de Nagelen- burgsingel. De politie doorzocht de schuur en vond daar gestolen motor- en scooteronderdelen. Caravans Vroegevogelactie: CDA blikt vooruit met bewoners Het CDA in Borsele gaat ook dit jaar door met de werkbe zoeken aan de dorpen. De fractie wil terugkijken en vooruitzien op ontwikkelin gen. Op 20 januari is 's-Heeren- hoek aan de beurt. De koffie staat klaar vanaf 19.30 uur in De Jeugdhoeve. Man betrapt op diefstal flessen Een 38-jarige Vlissinger is woensdag in zijn woon plaats opgepakt wegens win- keldiefstel nadat hij door een agent in burger betrapt was. Na een bezoek aan een winkel was de verdachte snel weggelopen en had ver derop gestolen flessen uit zijn binnenzak gehaald. Lezingen moderne kunst in museum In februari houdt het Histo risch Museum De Bevelan- den in Goes in samenwer king met kunstkenner Dick Oostinga twee lezingen. De ze vinden plaats op zondag 2 en 9 februari van 13.30 tot 15.30 uur in het museum. Voor meer informatie en kosten: www.historischmu- seumdebevelanden.nl. Aan melden: 0113 - 228883 of secretariaat@hmdb.nl. Lezing over gebruik geweld in de Bijbel De Antwerpse kritisch theo loog en schrijver Egbert Rooze geeft maandag een le zing over de betekenis van het gebruik van geweld in de Bijbel. De lezing gevolgd door een discussie begint om 14.00 uur in de Doopsge zinde kerk aan de Westwal 41 te Goes. De toegang is vrij. Wedding Fair in hotel Ter Duin Aanstaande zaterdag is van 12 tot 17 uur in het Grand Ho tel Ter Duin in Burgh Haam stede een Wedding Fair met dansdemonstraties, live-op tredens, modeshows en veel standhouders met allerlei producten en diensten voor een trouwerij. De toegang is gratis en de aanvang is 12.00 uur. The Freebirds in De Sloove De Thoolse band The Freebirds speelt zaterdag in De Sloove te Sint-Annaland. Deze band brengt muziek uit de jaren zeventig en tach tig met nummers van onder meer CCR, ZZ-top en The Eagles. Het optreden van The Freebirds begint rond 22.00 uur en de entree is gratis. VRIJDAG 17 JANUARI 2014 Zo'n dertig mensen komen om de week op woensdagmiddag samen in De Pompweie in Kortgene voor een praatje en een spelletje, foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - Onder de noemer 'Gezins maatjes' wil de gemeente Goes een alternatief bieden voor het op- voedondersteuningsprogramma Home Start. Laat in het voorseizoen uw caravan nakijken voor komend seizoen en ga met een gerust hart op vakantie BOVAG onderhoudsbeurt compleet, normaal 2S0 euro: Januari 35% korting Februari 20% korting - Maart 10% korting Bel snel met 0113323033 voor een afspraak. (ook voor schadeherstel, movers en schotelantennes) CBG Caravans - Verrijn Stuartweg 21 4462GE Goes 0113-323033 bbg. 0113-211682 - B.mulder@cbggoes.nl 'S-HEERENHOEK VLISSINGEN GOES GOES BURGH-HAAMSTEDE SINT-ANNALAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57