Tineke Kalwij nieuwe lijsttrekker voor Alert! Van handgegraven haven tot moderne Port 3ys SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Futureland VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 Futureland Gespreksgroep mantelzorgers Allévo start op 4 februari met een gespreksgroep voor mantelzorgers van demente renden in Zierikzee. Aan de orde komen onderwerpen als verloop van de ziekte of omgaan met gedragsveran dering. De gratis bijeenkom sten zijn in verpleeghuis Cornelia. Informatie en op geven: 0111- 439980. Latin Taptoe in race titel beste 2013 De Taptoe in Latin sfeer, af gelopen september in Goes, is genomineerd voor titel 'Taptoe van het jaar*. Korp sen vonden het een bele ving om in Goes te spelen, bleek uit het verslag van de instructeur van de slagwerk groep van het Politie Orkest. Stemmen kan nog in januari via: www.korpsmuziek.nl Hangcuituur vertaald in kunst Charlotte Beunders expo seert de komende drie maan den in het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. Haar werk bestaat uit miniaturen die zijn geïnspireerd op het onderwaterleven op de 'sok ken' waarin de hangcultuur- mosselen groeien. De exposi tie wordt geopend op vrij dag 31 januari. Discozwemmen in Dol-Fijn In zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk is het vrijdag middag 24 januari disco- zwemmen. Er zijn 75 kaar ten verkrijgbaar op woens dag 22 januari van 13.15 uur tot 15.00 uur en op vrijdag 24 januari van 11.00 uur tot 16.00 uur. De kaarten kosten 2,50 euro. Zwemdiploma ver plicht. Basiscursus kunstgeschiedenis Margreet Leijdekker geeft vanaf woensdagavond 22 ja nuari de cursus 'inleiding tot de kunstgeschiedenis'. De cursus duurt 13 avonden en eindigt op 21 mei. De cur sus biedt een algemene oriëntatie op vele eeuwen westerse kunstgeschiedenis, van de Grieken tot heden. Kosten 125 euro. Inlichtin gen en opgave, Margreet Leij dekker: 0111-415317 /417839. Wedding Fair in hotel Ter Duin Aanstaande zaterdag is van 12.00 tot 17.00 uur in het Grand Hotel Ter Duin in Burgh Haamstede een Wed ding Fair met dansdemon- straties, live-optredens, mo deshows en veel standhou ders. De toegang is gratis en de aanvang is 12.00 uur. OOSTVOORNE - De plattegrond van het Rotterdamse havengebied alleen al belooft vele prachtige ver halen. „Kijk de Waalhaven", wijst voorlichter Maarten van Oosten op de 'grootste met de hand gegra ven haven van Europa'. Zestien jaar duurde dat werk destijds (1910-1926). Verleden en heden komen afwis selend aan bod tijdens de maande lijks gehouden themaweekenden in Futureland. Zoals op zaterdag 25 en zondag 26 januari, waar met een fossielenmarkt wordt inge speeld op de tot 6 maart durende expositie 'Beleef het verleden'. Onder meer een bottendokter buigt zich dat weekend over vond sten die gedaan zijn als gevolg van de gigantische hoeveelheden (240 miljoen kuub) zand die zijn verplaatst. In februari staat de ont wikkeling van de haven centraal en in maart het transport per spoor. Natuurbeheer, het werk van de douane en een excursie naar een gloednieuwe terminal zijn enkele andere thema's die dit jaar aan bod komen. Wie Future land bezoekt kan ook een rit ma ken met de Futureland Express XL of een tocht maken over water met de Futureland Ferry. Met uit leg over onder meer het Yangtze- kanaal, waarover de containerreu zen richting Prinses Amaliahaven varen. „Zeshonderd meter breed, dat is drie keer het Suezkanaal. Ook bij stevige wind kunnen schepen elkaar nog passeren." Aan de voet van Futureland ligt de Prinses Margriethaven waar ko mend jaar de servicehaven wordt ingericht. Dat wordt de basis voor onder meer zeehavenpolitie en douane. Het nieuw aangelegde land wordt omringd met strand, sportstrand, plekken voor vogel en containerspotters. Het haven bedrijf heeft 1580 parkeerplaatsen langs de kunstmatig opgeworpen duinen gecreëerd. „Dat lijkt over dreven, maar is het niet. Zomers staat het hier goed vol." Future land is dinsdag tot en met vrijdag, zondag, en tijdens themaweeken den ook zaterdag, geopend. Kalwij keert terug in de politiek om met name de belangen van de 'senioren te behartigen. „Ik was de laatste tijd maatschappelijk actief, ik was lid van de Seniorenraad. Ik was afgevaardigd door de ouderen bond maar de Seniorenraad heeft zichzelf opgeheven." Mede op ver zoek van de Katholieke Ouderen Bond is Kalwij weer politiek ac tief geworden. „Ik denk dat ik wat kan betekenen en ik wil de senio renvisie graag op de kaart zetten." Op plaats twee staat Theo de Gel der, ook uit Burgh-Haamstede. Hij is ook een oude bekende. Tot anderhalf jaar geleden vertegen woordigde hij GroenLinks in de gemeenteraad, maar vertrok we gens drukke werkzaamheden. In de tussentijd is hij overgestapt naar Alert! en heeft hij weer meer tijd gekregen voor de politiek. De plaatsen drie en vier worden ingenomen door los Hoeijmakers uit Zonnemaire en huidig raads lid Co Eger uit Zierikzee. De Partij van de Arbeid wil kunstgrasvelden voor voetbal clubs in Zierikzee en de West- hoek (Burgh-Haamstede of Renes- se). Dat schrijft de partij in het verkiezingsprogramma. De partij wil de functie van sportverenigin gen versterken en veel velden zijn in natte of droge periodes niet be speelbaar. De partij zet ook in op een 'ge- luksbudget' om chronisch zieken of mensen in een sociaal isole ment te helpen. Ook moeten de verschillende (hulpverleningsor ganisaties meer met elkaar gaan samenwerken zodat preventie, zorg en hulp meer in elkaar over vloeien. De PvdA vindt ook dat leegstaan de ruimtes boven winkels in Zie rikzee geschikt gemaakt moeten worden voor huisvesting van jon geren. De partij wil ook onderzoe ken of het mogelijk kan worden om tijdelijke mantelzorgunits bij huizen neer te zetten. Mensen moeten steeds vaker terugvallen op hulp uit de eigen omgeving. De PvdA heeft een lijstverbin- ding met GroenLinks en D66. Sa men hebben ze een 10-punten- plan. 'F VRIJDAG 17 JANUARI 2014 Europahaven - -itó f; ft Prinses Margriethaven ZIERIKZEE GOES OUWERKERK NIEUWERKERK ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE infographic Felix Binicewicz, Donja Odijk j luchtfoto Aeroview Zie: www.futureland.nl door Melita Lanting - BURGH-HAAMSTEDE - Tineke Kalwij (65) uit Haamstede is de nieuwe lijsttrekker voor Alert! Kalwij is geen onbekende in de lokale poli tiek. In de laatste periode voor de gemeentelijke herindeling zat ze in de gemeenteraad van Zierikzee na mens het CDA. www.schouwenduiveland.pvda.nl Oostvoorne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51