De smartphone beheerst gestaag de manier waarop we leven. Ook in huis krijgt hij een steeds grotere rol. Dus zijn er slimme telefoonapps die bedoeld zijn om wonen makkelijker te maken. Waar ook ter wereld zien wie er thuis aan belt? Dat kan met de smartphone video-in tercom van Deurbel.nl Dit is een uit Frank rijk overgewaaide service. ]e wordt gebeld op je smartphone als iemand op de bel op het intercompaneel drukt. De smartphone geeft live videobeeld door, zodat je de bezoeker ook kunt zien tijdens het praten. Deurbel.nl - je betaalt een abon nement - is beschikbaar voor alle eenge zinswoning in Nederland. Het alarmsysteem van Verisure doet meer dan het huis beveiligen alleen. De speciale app zorgt ervoor dat het huis via de mobie le telefoon kan worden beveiligd. Bedien het alarmsysteem op afstand, controleer of het alarm werkt en houd het huis in de ga ten via de smartphone. Het is mogelijk met de Verisure App elektrische apparatuur in huis te bedienen, meldingen te ontvangen als iemand thuiskomt, de binnentempera- tuur in huis te controleren en te zien als het brandalarm afgaat. HI'l-HNiHiHinl-M De verwarming bedienen via een app kan via steeds meer thermostaatmerken en energieleveranciers. Zo'n e-thermostaat geeft inzicht in energieverbruik en soms zelfs file- en weerinformatie. Er is nu een designexemplaar van Philippe Starck (fo to). De designer ontwierp deze thermo staat voor Netatmo (hij is nog niet verkrijg baar in Nederland). Verwisselbare randjes zorgen ervoor dat hij bij het interieur past. Stijlvolle alternatieven zijn de Easy van Ne- fit en de E-thermostaat van ICY. Vergeet nooit meer de kamerplanten water te geven dankzij een van de speciale apps op de smartphone. Bijvoorbeeld de Parrot Flower Power (foto), een systeem met een sensor in de bloempot, die de gemoedstoe stand van je plant registreert en laat zien op de smartphone. Het systeem is prijzig: 49 euro. Ook een optie is de Mijn Plant app van Bloemenbureau Holland, waarmee een alarm kan worden ingesteld als het tijd is de planten te bewateren. Binnenkort komt Pokon ook met zo'n app, voorzien van han dige tips voor het in leven houden van de kamerplanten. Ook wel eens buitengesloten geraakt om- dat de voordeur per ongeluk dichtviel? Dat is straks verleden tijd. Ontwerper Yves Be- har bedacht een deurslot dat met de smart phone en via Bluetooth kan worden be diend. Zelfs op afstand. De August Smart Lock opent de deur automatisch als de be woner zich aandient. En als hij het huis ver laat, gaat de deur vanzelf op slot. Het is nu dus zaak de smartphone niet binnen te la ten liggen... De August Smart Lock is waar schijnlijk vanaf het voorjaar te koop. Samsung presenteerde op de elektronica beurs CES in Las Vegas het gloednieuwe Smart Home protocol. Hiermee is het mo gelijk alle apparaten in huis te bedienen met één centrale smartphone-app, die op stemgeluid reageert. Zeg je 'goedenacht', dan gaan alle lichten en de televisie uit. Meer informatie: global.samsungtomorrow.com Wonen door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress 1 Wie trekt aan de bel? Meer informatie: www.deurbel.nl 2 Slim alarm Meer informatie: www.verisure.nl Meer informatie: www.netatmo.com www.nefit.nl en www.icy.nl 41 Zonder groene vingers Meer informatie: www.parrot.com en www.mooiwatplantendoen.nl 5 Deur op slot De smartphone laat ons alles in huis regelen van afstand, foto's DesignPress Meer informatie: www.august.com Een stapje verder reageren? 'VÜy wonen@depersdienst.nl Prachtig wonen in toren met binnentuin PAGINA 2 EN 3 Huis kopen? De adviseur helpt! PAGINA 4 EN 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41