MENINGEN 31 brieven Medicijnen Medicijnen 2 Strand Ritthem Ecotank PvdA Marinierskazerne Puinhoop Tweede woning In de krant van 11 januari wordt het probleem van overgebleven medicijnen aan de kaak gesteld. Er zijn apothekers die weigeren om ze van cliënten in te nemen (te duur 3,40 euro per kg bij inle vering bij de milieustraat)! Ande re apothekers spreken van "ton nen vol overgebleven medicij nen". Een aspect dat bij dit artikel niet aan de orde komt is de oor zaak van deze "medicijnberg". Die is tweeërlei: Levering van té grote hoeveelheid medicijnen per keer, zeker als niet vaststaat dat het een medicijn betreft dat effec tief is voor de patiënt, -het weg gooien van ongebruikte (lucht dicht in strippen verpakte) medi cijnen, die alsnog gebruikt zou den kunnen worden als de datum niet verstreken is! We hebben het constant over uit de pan rijzende zorgkosten. Ziehier een bespa ringsmogelijkheid die miljoenen kan opleveren. Overigens zouden derde wereldlanden maar al te graag willen kunnen beschikken over de door ons klakkeloos weg gegooide medicijnen! Het verhaal over oude niet ge bruikte medicijnen is niet hele maal compleet. Op 8 december 2012 schreef ik aan B en W van Middelburg dat de apotheken in Middelburg wel oude medicijnen wilde innemen en die, als service voor hun cliënten, naar de vaalt wilden brengen, maar daar dan niet voor wilden betalen, omdat het niet hun afval was. Een ant woord heb ik nooit gekregen. Zo gaat dat in Middelburg. In de raadsvergadering van april 2013 is door het CDA en Groen Links een motie ingediend waarin B en W werden verzocht om met een plan te komen zodat de apothe ken de niet gebruikte medicijnen konden inzamelen en kosteloos als klein chemisch afVal konden inleveren. De motie werd met al gemene stemmen door de raad aangenomen. Een unicum, die eensgezindheid. Het college kon er dan ook niet om heen en kwam,tegen heug en meug, uit eindelijk met de toezegging dat dit zou gebeuren, maar dat het wel eind 2013 zou worden voordat het rond zou zijn. Die toezegging levert nu dus een bus op in het stadskantoor. Het wekt de schijn van een vorm van lijdelijk verzet van het college tegenover de Raad, grondwettelijk het hoogste gezag in de gemeente. In de circa 60 jaar dat ik dit strand je van Ritthem ken heb ik het vol gende opgemerkt. Na het herstel van de dijk in 1946 is het ontstaan door aangespoeld, ofwel opgesto ven zand. Door het aanbrengen van takkenschermen zijn duintjes ontstaan en het achterliggend ge deelte verruigd en bebost. In 200 kwam men op het illustere idee om de duintjes door te steken en een kunsmatige slufter aan te leg gen en zodoende van de (gratis ontstane) droge natuur een natte natuur te maken tegen niet gerin ge kosten. Na deze ingreep werd zichtbaar dat een hoeveelheid zand van de duintjes en strand door de veranderde stroomrich ting in de slufter verdween. Zoals gebruikelijk schijnt te zijn heeft men bij (inmiddels twee) dijkver zwaringen het overtollig puin ge makshalve aan de dijkvoet ge dumpt. Het strand is mede door genoemde activiteiten in bewe ging. De beide beetles lagen vroe ger bij eb droog, zijn later onder het zand bedolven en na aanleg van de slufter weer boven geko men. Het laten springen van één der beetles heeft een te verwaarlo zen hoeveelheid puin opgeleverd. Door het slopen van het gedeelte van de Phoenix caisson dat bij de laatste dijkverzwaring in de weg lag en het her en der dumpen van het vrijkomende betonafval is veel meer troep ontstaan. Zeer slordig en gevaarlijk in de nabij heid van het monument. Mijn be scheiden suggestie is deze: Laat de vervuiler eerst op eigen kosten zijn puin ruimen en bezie dan of zandsuppletie noodzakelijk is! Onlangs berichtte de krant over de uitbreidingsplannen van de Ecotank in Wemeldinge. Daar worden vooral eetbare producten, zoals palmolie en melasse, opge slagen in grote tanks. Nu het be drijf een aanvraag heeft gedaan voor milieucategorie 4.1 is er in Wemeldinge onrust ontstaan. Je laat je soms meeslepen door wat de krant suggereert. Vorige week had Ecotank 'open dag'. Je mocht er alles zien en alle vragen wer den eerlijk beantwoord. Men ver zekerde de bezoekers dat er alleen uitbreiding wordt gevraagd voor de opslag van eetbare stoffen. Voor dieselolie etc. wordt geen uit breiding gevraagd. De milieucate gorie geeft richtafstanden tussen een bedrijf en woningen. Het lijkt er op dat de bedrijvigheid bij Eco tank geen gevaar of problemen zal opleveren voor het mooie dorp Wemeldinge. Met het feit dat er wellicht wat tanks bijge plaatst gaan worden zullen we dan maar moeten leven. N6l De reconstructie van de N61 tot een vierbaansweg, is in oorsprong de Willemsweg, een polderweg, ter vervanging van de Rijksweg Breskens-Oostburg-IJzendijke. Na inpoldering, in 1953, van de Braak man werd deze weg, via Hoek, doorgetrokken naar Terneuzen. Met de verandering naar een vier baansweg vormt deze een barriè re tussen het lokale verkeer van landbouwbedrijven, woonplaat sen, onderbreking van fietsroutes en lokaal verkeer naar België. Door dit tracé wordt de regio in twee stukken verdeeld, dat een economische achteruitgang bete kent, vooral voor landbouwbedrij- ven.Ook de rotonde bij Schoondij- ke, door 'net fietstunneltje, is ver keerd aangelegd. De aansluitende wegen behoren op hetzelfde ni veau te liggen, terwijl de Lange Heerenweg met twee aansluitin gen, circa 1,5 m lager ligt. Volgens oud-burgemeester Jaap van der Doef, PvdA-er is het naïef om te denken dat PvdA-raadsle- den zich bezig houden met hun eigen belangen. Hij stelt, dat in het algemeen gemeenteraadsle den integere betrouwbare men sen zijn én het niet te doen is om geld. Echter er gaat nogal eens wat mis. Vaak zijn het geldwol ven met een dubbele moraal. Al zullen ze dat nooit toegeven. En over de kennis maar niet te spre ken. Bij zulke onverkwikkelijke za ken spelen meestal, achterban, macht, geld en 'status' een belang rijke rol. Wegwezen dus! Helder: gekozen raadsleden staan in dienst van de bevolking en niet om zichzelf te verrijken. Recht geaarde Zeeuwen houden niet van 'gedoe' rondom bestuurders. Wat zou het een zegen zijn om in een land te leven waarin gekozen gemeenteraadsleden weten dat het niet om hun hachje maar om het belang van de burgerij gaat. Een illusie? Een kwestie van fat soen en bescheidenheid lijkt me. Gelukkig zijn er verkiezingen! Kan niet waar zijn? Lees ik dit goed. Pieter Voorhout is aange trokken als adviseur en contact persoon door het bouwconsor- tium Zeeland dat de Marinierska zerne gaat bouwen. Voorhout ver prutste voor veel geld z'n op dracht bij het ADRZ in het verle den. Nu mag hij, weer voor veel geld, het nog eens proberen bij de kazerne. Via Old Fellows netwerk natuurlijk. Ik hoop dat deze me neer nu bekwamer is of anders kort wordt gehouden. Hopelijk raakt Vlissingen niet verder in het bestuurlijke en financiële moeras. J. de jonge Rutte vindt het niet nodig een sig naal af te geven aan Rusland door weg te blijven uit Sotsji. Hij zou eens een feestje missen en de lol broek niet uit kunnen hangen, hij kan beter een groter huis of een nieuwe auto kopen. Timmermans vindt het nodig om Israël de zwar te Piet toe te spelen, hij is even eens het noorden kwijt, na Rus land tegen de schenen te hebben geschopt, Weekers sust de pomp houders hij wil het accijnsdrama eerst aankijken, net als bij Aldel toen Kamp het betreurde dat zijn 'tegemoetkoming' te laat kwam. In Mali moeten Nederlandse sol daten in het geweer komen tegen de moslim rebellen, het mag wat kosten, de burger betaalt toch wel. In Europa zijn we grootbetaler, globaal nemen we het initiatief om vriendjes te blijven met de "grote jongens" het stemvee is monddood en betaalt zoals ge woonlijk de rekening. Gelukkig dat ze het tweede wo- ningenbeleid van de gemeente Sluis vrijgeven. Het is zonde van de tijd om daar net voor de verkie zingen tijd aan besteden. Die paar maanden zal geen mens zich daar over nog druk maken. Naar mijn weten is er in de gemeente nog geen één tweede woning perma nent bewoond geweest. Dus waar hebben wij het over? Laten ze eerst eens een groote supper- markt promoten in Cadzand-bad. Daar is gebrek aan. VRIJDAG 17 JANUARI 2014 1 Een lezer stipt aan dat de reconstructie van de N61 niet op alle punten logisch is. foto Peter Nicolai Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl PJ.M. Diepstraten Pres. Wilsonlaan 128,Middelburg L.Ph. Westhoff Poppenroedestraat 8, Middelburg Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Gerard van Schellen Molenstraat 18, Wemeldinge L.J. Bcnsink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Ben Misilje Nieuwleusenerstaat 11, Cadzand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31