Timmerfabriek heeft echte horecavergunning r Kritiek inspectie op liefdadigheid huisarts SALE bijleveld Bundel fysiotherapeut uitgegeven in Amerika 66 Ik was zeven jaar toen de oorlog uitbrak en het was een mooie zomerse dag. Dat weet ik nog heel goed 66 We hadden veel contact met de Duitsers, want we woonden in de straat bij de school waar de soldaten in zaten 66 Het waren zes kleine en één groot vliegtuig. TWee en een half uur lang hebben ze bommen op de dijk gegooid 40 50 70% 24 WALCHEREN Studenten maken bouwplannen TWEEDE WERELDOORLOG Vmbo-leerlingen Calvijn College aan de slag met verhalen ooggetuigen Tweede Wereldoorlog. KORTING En dat betekent allereerst dat het restaurant Rest van de mobiele koks van Gastrovan de hele zo mer neerstrijkt in Vlissingen: in juli en augustus, van donderdag tot en met zondag. Afgelopen zo mer moest het pop-up restaurant op stel en sprong de Timmerfa briek verlaten omdat er - naar ver luidt - bezwaar was ingediend te gen de exploitatievergunning. Die bezwaren zouden afkomstig zijn van de horeca rond het Bel- lamypark. De afgelopen twee en een half jaar is voor elk evenement in de Timmerfabriek afzonderlijk een vergunning aangevraagd. De nieu we permanente vergunning is ver strekt nadat Boei wat aanpassin gen aan het gebouw heeft gedaan, vertelt Louk Peperkamp. „We heb ben noodverlichting aangebracht en we hebben een vetput en de toiletten zijn in orde." De Timmerfabriek kan nu ook va ker worden gebruikt voor ander soortige evenementen: gistermor gen was er bijvoorbeeld een pre sentatie van projecten van studen ten civiele techniek en aquatische ecotechnologie. Zij hebben voor hun studie ontwerpen gemaakt voor het Scheldeterrein. Boei heeft de Timmerfabriek in gebruik tot het moment dat er een definitieve bestemming voor het pand is gevonden. Dit jaar zijn er tot nu toe vooral dan- ce-feesten gepland: alle bekende feesten uit de Timmerfabriek zijn twee keer per jaar. Groove tot Chili op 15 maart en 11 oktober, Survival of The Hardest op 14 maart en 10 oktober, DIP op 23 mei en 31 oktober en het Foute feest op 16 april en 24 december. Boei is verder bezig met het plan nen van markten en beurzen. Bo vendien is er een evenement in de maak rondom het honderdja rig bestaan van de Timmerfabriek dit jaar. Dat evenement is in het najaar. VLISSINGEN - Studenten civiele techniek en aquatische ecotechno logie van de Hogeschool Zeeland presenteerden gisteren een eigen visie op het Scheldeterrein. Opval lend was hun keuze voor een wa terpartij, om overtollig regenwa ter op te vangen. De grote vraag was dezelfde als de vraag waar projectontwikke- ZOUTELANDE - De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) tikt een Zoutelandse huisarts op de vingers omdat deze teruggebrach te, receptgebonden medicatie ver strekt aan een derde partij. Dat is goed bedoeld, maar in strijd met de Geneesmiddelenwet. In de praktijk kunnen medicijnen ingeleverd worden die patiënten niet meer gebruiken, bijvoorbeeld na een overlijden of als de behan deling voorbij is. Een normale ser vice die in de meeste apotheken geboden wordt. Die ingeleverde medicatie dient vernietigd te wor- laars en gemeenten zich al jaren het hoofd over breken:'hoe ver koop je al die huizen? „Als je een kwalitatief mooie omgeving bouwt, dan komen de mensen vanzelf', zei één van de studen ten. Een beetje naïef, vond een an der: „Vlissingen ligt 'in the midd le of nowhere'. Niemand komt hier zomaar naar toe." MIDDELBURG - Het zijn best schok kende verhalen die de VMBO- leerlingen van het Calvijn College in Krabbendijke vast wisten te leg gen op film. Ze interviewden mensen die de de Tweede Wereld oorlog meemaakten. Vandaag wordt in Dijk- en Oorlogsmu seum het Polderhuis in Westka- pelle een dvd met de verhalen aangeboden. De dvd is een product dat voort komt uit het internationale scho lenproject 'The Untold Story'. Dat ontstond nadat geschiedenis docent van het Calvijn College Bram Francke via het Polderhuis in contact kwam met een docent op een school in het Duitse Ober- hausen. Daaruit kwam een samen werkingsverband tot stand. Als onderdeel van het project bezoch ten scholieren van beide scholen monumenten en musea in hun ei gen omgeving en wisselden die informatie met elkaar uit tijdens uitwisselingsdagen. Toen er meer partijen bij het pro ject betrokken raakten om de sa menwerking met scholen en mu sea verder uit te breiden, kwam de coördinatie, met financiële steun van de Provincie, in handen van Josien Pootjes van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ). Pootjes: ,,Ik vind het een heel indrukwekkend project. Juist vanwege de samenwerking met een Duitse school. In het begin vroeg ik me af hoe ze op een Duit- se school invulling aan dit project konden geven omdat de Duitsers toch de agressors waren. Maar daar was het net zo goed oorlog en werden ook veel mensen ge troffen. Ik ben ook een keer mee geweest om daar een bunkermu seum te bezoeken." Het programma dat docent Fran cke samen met collega Rob- bert-Jan Poortvliet heeft ontwik keld omvat voor leerlingen in het tweede jaar van het VMBO vooral theorie over de Tweede Wereld oorlog. Pas in het tweede jaar komt het uitwisselingsproject om de hoek kijken. Ter afsluiting heb ben de leerlingen interviews afge nomen met ooggetuigen. Ze doen alles zelf, van het filmen en inter viewen tot monteren aan toe. Van de dvd die morgen wordt aangebo den komen enkele verhalen te recht in de geheugenbank 'Memo ries tot Share' in het Poldermu seum. Pootjes hoopt het project in de komende jaren nog verder uit te breiden naar andere scho len en musea, onder m eer met steun van het Europees Platform. den. De huisarts brengt dit echter naar een dak- en thuislozenpro- ject in Rotterdam. Die liefdadig heid wordt niet op prijs gesteld. „Dat is absoluut verboden", zegt een woordvoerder van de Inspec tie. „Je kunt er van op aan dat dit aan hem wordt medegedeeld." De arts wilde gisteren niet reage ren. „Als de Inspectie belt zal ik het er met hen over hebben." LAATSTE RONDE De bundel wordt in het Engels vertaald en uitgegeven. Dit tot ver rassing van de auteur zelf. „Ik kreeg een mail van de uitgever en dacht eerst dat het een grap was. Maar daarna kwam een mail van America Star Books. Ze gaan wel punten veranderen en aanpassen voor de Amerikaanse markt", ver telt De longe. Zijn boek is twee jaar geleden verschenen bij Free Musketeers en gaat over verhalen die hij hoorde in zijn fysiothera- piepraktijk. Het gaat niet over pijnlijke ruggen of benen, maar over de verhalen achter de pa tiënt. In de vertrouwelijkheid van de behandelkamer of bij mensen thuis komen vaak de herinnerin gen of verhalen over eenzaam heid en problemen. Waarom Free Musketeers het boek heeft voorge dragen voor vertaling weet De Jonge niet. Het is tot nu toe geen bestseller. Hij hoopt dat de Engel se vertaling wel zal verkopen. De opbrengst gaat in ieder geval naar een goed doel: kinderproject Kebe- ne in Kenia. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Niets staat de organi satie van evenementen in de Tim merfabriek nog in de weg: exploi tant Boei heeft een permanente ho recavergunning gekregen. i Studenten in de Timmerfabriek, foto Ruben Oreel door Michiel Bouwman Interviews met getuigen oorlog op dvd door Wendy de Jong Meneer Hoogstrate Mevrouw Everse Meneer De Wolf Teruggebrachte, receptgebon den medicatie moet vernie tigd worden en mag niet aan derden worden verstrekt. MANNENMODE MIDDELBURG PROFITEER NU VAN GIGANTISCHE KORTINGEN OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE! door Melita Lanting NIEUWERKERK - De verhalenbundel Tussen de Hoge Hilleweg en de La ge Maireweg' van Jan de Jonge uit Nieuwerkerk gaat internationaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24