2 halen 1 betalen 999 599 Ik/Beter Bed Pools offensief tegen alcohol achter het stuur Textielcheques cadeau! BUITENLAND 9 Het grote voordeel van de grootste inkoper Ledikanten boxsprings tot 40% korting .1429 1069 Diverse matrassen Bijna acht jaar cel Oostenrijkse neonazi De Oostenrijkse neonazi Gott fried Küssel (55) is gisteren in hoger beroep veroordeeld tot 7 jaar en 9 maanden cel. Hij had op internet antisemitische boodschappen verspreid. Zo repte hij over de 'gaskamerleu gen'. Zijn website was de spreekbuis van de Oostenrijkse neonazi's. Duitsland ontzegde hem sinds 1991 de toegang. Nasa: stuur je naam naar asteroïde Bennu Nasa biedt ruimtevaartliefheb bers de mogelijkheid om hun naam het heelal in te sturen. Ruimtesonde Osiris-Rex, die in 2016 naar de asteroïde Ben nu gaat, krijgt een microchip vol namen mee. Wie zijn naam de ruimte in wil schieten, kan die doorgeven via een website van The Planetary Society. Omwonenden van Auschwitz willen geld Bijna 300 Poolse families eisen schadevergoeding omdat zij bij de bouw van concentratie kamp Auschwitz-Birkenau hun huizen hebben verloren. Het gaat om inwoners van Brzezinka en andere omliggen de dorpen die van 1940 tot 1942 door de Duitse bezetter zijn onteigend. Gayet naar rechter om roddelblad De Franse actrice Julie Gayet neemt gerechtelijke stappen te gen het roddelblad Closer. Het blad had vorige week een grote fotoreportage gepubliceerd over de vermoedelijke affaire van Gayet met president Hol- lande. In de Franse en Britse pers zijn inmiddels berichten verschenen dat Gayet vier maanden zwanger is. Verdachte moorden in Annecy vrijuit De Britse politie is gestopt met onderzoek tegen een 54-jarige Brit van Iraakse afkomst in ver band met de viervoudige moord bij de Franse plaats An necy. Op 5 september 2012 werd bij Annecy een Brits echt paar van Iraakse komaf en de moeder van de echtgenote in hun auto vermoord. Deense toeriste verkracht in India Een Deense toeriste is in India het slachtoffer geworden van groepsverkrachting in New Delhi. Volgens de vrouw (51) werd ze ook beroofd. Het inci dent gebeurde nadat ze dins dagavond van het National Mu seum op weg was naar haar ho tel. De politie heeft twee ver dachten aangehouden. Bestuurders die voor eerste keer betrapt worden op alcoholgebruik kunnen boe te van 1.300 euro krijgen Volgens verkeersexperts en juristen zijn de maatregelen van de regering niet effectief Hoge aantal verkeersdoden heeft ook te maken met de ondermaatse kwaliteit van het wegennet de maatregelen niet ver genoeg. Een vooraanstaand Kamerlid van de grootste oppositiepartij Recht en Rechtvaardigheid heeft zelfs over de doodstraf gerept. Volgens een vorig jaar uitgeko men rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) wordt in Polen juist relatief weinig met drank op gereden. Ook blijkt tus sen 2000 en 2012 het aantal onge lukken waarbij alcohol in het spel is, gehalveerd. Dat de Poolse we gen nog steeds tot de gevaarlijk ste in Europa behoren, met jaar lijks meer dan 100 verkeersdoden per miljoen inwoners, heeft voor al te maken met een explosieve groei van het aantal voertuigen en het nog steeds ondermaatse wegennet. Maar dergelijke nuan ces verdrinken in de publieke ver ontwaardiging die ieder ongeluk met zich meebrengt. Op de dag dat premier Tusk de maatregelen aankondigde, vielen in de stad Lodz twee doden nadat een dron ken trambestuurder door rood reed. Verkeersexperts en juristen leve ren echter forse kritiek op de plan nen: de maatregelen zijn volgens hen niet effectief en louter ingege ven door onderbuikgevoelens. Ondanks de slechte reputatie die Poolse bestuurders genieten in zo wel eigen land als de rest van Eu ropa als het gaat om 'rijden op twee brandstoffen', blijken de sta tistieken veel minder somber. Een ongeluk in Kamien Pomors- ki, eind vorig jaar, waarbij vijf voetgangers werden doodgereden door een 26-jarige bestuurder met 2 promille alcohol in zijn bloed - tien keer de in Polen toegestane norm - bleek de spreekwoordelij ke druppel voor premier Donald Tusk. Hij heeft nu maatregelen aangekondigd waarbij een mini male boete wordt ingevoerd van omgerekend 1.300 euro, voor be stuurders die voor het eerst be trapt worden met een alcohol- waarde van meer dan 0,5 promil le, maar geen ongeluk hebben ver oorzaakt. De minimale tijd dat ie mand zijn rijbewijs kwijt is, gaat van een naar drie jaar. Veroorde lingen worden openbaar, en vanaf 2015 wordt het bestuurders ver plicht om een blaastest in de auto te hebben. Voor de oppositie gaan 'Htërlsson Arendal DONDERDAG 16 JANUARI 2014 31% KORTING ruiming 30% KORTING 40% KORTING WENEN WASHINGTON WARSCHAU PARIJS LONDEN NEW DELHI TOPruiming bij Beter Bed, dus éxtra voordeel voor u: bij inlevering van deze bon krijgt u bij elke 250 die u besteedt een cheque t.w.v. 25 cadeau voor bedtextiel naar keuze! Dus retteketet... naar Beter Bed! van 16 t/rn 26 januari 2014 Trevi Boxspring (2x 70 cm) 140 x 200 cm. Inclusief hoofdbord/ gestoffeerde pocketveermatrasssen en topmatras. Gratis bezorgd en gemonteerd. Kijk voor de dichtsbijzijnde winkel en openingstijden op beterbed.nl Aanbiedingen zijn geldig van 16 t/rti 26 januari 2014 door onze correspondent Michiel van Blommestein WARSCHAU - Een boete van min stens twee keer het gemiddelde maandloon en het rijbewijs kwijt voor minstens drie jaar. Dat zijn en kele maatregelen die de Poolse re gering heeft aangekondigd in de strijd tegen rijden onder invloed. Farini I Select Boxspring (2x 70 cm) 140 x 200 cm, in diverse kleuren leverbaar. Inclusief hoofdbord en pocketveermatras. Gratis bezorgd en gemonteerd. topmatras gratis! Premier Tusk. foto HH Boxspring (2x 70 cm) 140 x 200 cm. Inclusief hoofdbord, gestoffeerde pocket- veermatrassen en topmatras gratis. Gratis bezorgd en gemonteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9