Raadslid dient klacht in tegen Kapels college Het is een mooi en heel mensvriendelijk schaap BEVELANDEN en THOLEN 25 Openbaar toilet bij jachthaven Yerseke Het oude sanitairgebouw op de Willem-Alexanderhaven in Yerseke wordt verbouwd tot openbaar toilet. Dat liet wethouder Dieuwke Louw rink dinsdag weten op vra gen van de Christenunie. Eén doucheruimte wordt een mindervalidentoilet. Als het meezit, is de verbou wing voor de zomer klaar. Man door vriendin in been gestoken De politie heeft dinsdag avond in een woning in Goes een 19-jarige vrouw aangehouden. De vrouw zou haar 23-jarige vriend tij dens een ruzie in zijn been hebben gestoken. Het slacht offer is naar het ziekenhuis gebracht. Hij wilde geen aan gifte doen. De vrouw zit vast voor verder onderzoek. Storing Zeelandnet legt internet plat Een storing in de verkeersre gelaar van Zeelandnet heeft gisterochtend het internet van Zeelandnet platgelegd. Ook de digitale telefonie leed daaronder. De storing begon om 05.20 uur en ein digde om 08.10 uur. Om 08.45 uur herhaalde de sto ring zich. Om 12.13 uur was het internet weer stabiel. Documentaire over dementie In het Dorpshuis van Krui- ningen wordt op 16 januari de documentaire 'Ver dwaald in het Geheugenpa leis' vertoond. De film is ge maakt vanuit het perspec tiefvan dementerenden zelf. De filmavond is georga niseerd door Geheugen steun. Aanvang: 19.30 uur, de toegang is gratis. Reisadviseur Denise de Jonge is derde Denise de Jonge van D-Rei- zen in Goes is derde gewor den bij de landelijke verkie zing 'Beste reisadviseur van 2013'. Na eerst de Zeeuwse ti tel te hebben verworven, bond ze dinsdag de strijd aan met andere provincie winnaars. De jury roemde de persoonlijke inzet van De Jonge voor haar klanten. Inschrijving voor Ladiesrun begint Vandaag begint om 9.00 uur de inschrijving voor de La diesrun die op 30 maart in Goes wordt gelopen. De La diesrun is onderdeel van de vriendinnendag, een koop zondag voor vrouwen. Nieuw dit jaar is de little la diesrun, een wandel-winkel- tocht voor meisjes. Er is ook nog een stilettorace. Ganseman diende de klacht al in maart vorig jaar in. De Zeeuwse Ombudsman kwam in december met haar eindrapport en conclu deerde onder meer dat het raads lid aangifte kon doen. Dat doet hij in de komende weken, laat Ganse man weten. Aanleiding is de gang van zaken op 5 juli 2012, toen een boa en Ganseman op de Binnendijk in Wemeldinge in discussie gingen over een auto die al dan niet ver keerd geparkeerd stond. De boa verklaarde later aan het college dat Ganseman 'dreigende bewoor dingen of woorden' gebruikte. On zin, stelt Ganseman. 'Het gesprek verliep zonder enige bedreiging'. Het college vond echter dat het geen reden had om te twijfelen aan de verklaring van de boa en stuurde Ganseman een brief. Het agressieprotocol werd in werking gesteld en ook werd melding ge daan bij de politie, omdat het col lege vond dat Ganseman een grens overschreden had. Dat stak Ganseman. Het voelde 'alsof de brief een kruis achter zijn naam had gezet'. Hij had lie ver een gesprek gehad. Daarom diende Ganseman zélf een klacht in bij de klachtencommissie van de gemeente. Toen het college die ongegrond verklaarde, stapte hij naar de om budsman. „Ik kon niet anders", zegt Ganseman. „Als gemeente raadslid let je nog meer op dat soort dingen dan een ander. Je bent een voorbeeldburger die De Zeeuwse Ombudsman tikt de gemeente Kapelle op de vingers. Deze heeft 'niet zorgvuldig gehandeld'. moet zorgen dat het goed gaat." De ombudsman wijst in zijn con clusie de gemeente erop dat deze 'niet zorgvuldig gehandeld heeft' met betrekking tot het toepassen van het agressieprotocol. 'De wij ze waarop dit gedaan is, heeft es calerend gewerkt'. De ombudsman is niet bevoegd om verder onderzoek te doen naar het afleggen van de valse ver klaring en stelt daarom dat Ganse man aangifte kan doen. Ganse man gaat dat doen omdat de boa gelogen zou hebben over de plaats waar hij Ganseman aan sprak, wanneer hij deze sprak en wat er precies gezegd is. Ganse man: „Ik word vals beschuldigd en heb daar drie bewijzen voor. En nog wel meer als het moet." SINT-MAARTENSDIJK - In heel Ne derland zijn er een dikke twintig schaapskuddes actief, schat her der John Sterrenburg. Het Veluws heideschaap waarmee hij over dij ken, langs bermen, door parken en over andersoortig terrein trekt, is een stamboekdier. „Daarvan zijn er maar 1300 in Nederland." Sterrenburgs liefde voor schapen begon met de aanschaf van een bordercollie waarmee hij - bij wij ze van hobby - schapen ging drij ven. Inmiddels is hij - met nu zes bordercollies en een kudde van 254 schapen - al een jaar of acht als schaapherder actief. Hij ver wacht dit jaar tussen de 250 en 280 lammeren te krijgen. Hoeveel hij daarvan houdt, is afhankelijk van de projecten die hij heeft. Ge meenten, waterschappen, provin cies, natuurorganisaties maar ook particulieren zijn partijen die een schaapskudde kunnen inhuren. Met zijn bedrijf Landschapsbe heer De Kornse Boezem adviseert Sterrenburg opdrachtgevers, af hankelijk van onder meer terrein en de gewenste natuurdoelen, over het toe te passen beheer. Het resultaat van schapenbegra- zing is deels gelijk zichtbaar en deels een kwestie van lange adem. Zo is in Nieuwegein de ooievaar opeens weer terugge keerd. „Het is nooit helemaal hard te maken natuurlijk, maar voorheen ging het beheer met grof geweld. Sinds ik er zit, zijn er veel meer kikkers." Sterrenburg zet daarnaast in op verjonging van zijn kudde, om de dieren ge zond en in goede conditie te hou den. Het Veluws heideschaap is een 'statig schaap', zoals Janny van den Houdt zegt. „Als je ziet hoe ze lopen, eigenlijk heel ko ninklijk. Andere schapen lopen een beetje sloffig." Net als Sterren burg is ze gek op de intelligente, wollige dieren. En raakt ze af en toe ook flink aan ze gehecht. Zo als aan Flappie („Zo lelijk, maar een schat van een beest") die tot haar grote verdriet net is overle den. Het Veluws heideschaap is wat het tweetal betreft een para depaardje. „Het is een mooi en heel mensvriendelijk schaap." DONDERDAG 16 JANUARI 2014 YERSEKE GOES KAMPERLAND KRUININGEN GOES GOES door Michiel Bouwman MIDDELBURG - Het Kapelse gemeen teraadslid Peter Ganseman (Ge meentebelang) heeft bij de Zeeuw se ombudsman een klacht inge diend tegen de gedragingen van het eigen college van Burgemees ters en Wethouders. Ook doet hij aangifte tegen een Buitengewoon Opsporings Ambtenaar (boa) we gens valsheid in geschrifte. Schaapherder John Sterrenburg en Janny van den Houdt in de schuur aan de Eerstedijk 3 in Sint-Maartensdijk, foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61