Bonne foi, op goed geluk PAGINA 4 en 5 Wat hebben we ons nu weer op de hals ge haald", zegt Cor Bur gen „Het leek zo'n goed idee om op de vingers gekeken te worden door Eric Rol ler, de theatergigant. Maar nu het dichter bij komt, wordt het spannend en weet ik dat we op de toppen van ons kunnen moe ten spelen." Piepschuim komt naar Zeeland. Ze onder gaan vanavond een soort masterclass van Roller. Het publiek mag erbij zijn. Burger: „We zijn zo eigenwijs om te denken dat we wel weten of een liedje goed of slecht is. Daarover verwachten we weinig regie aanwijzingen te krijgen. Eric Iet op de vorm, waar we gaan staan op het podium en hoe we ons uitdrukken. Hij maakt al ja ren woordloos cabaret, dan moet je dus in staat zijn om zonder woorden iets duide lijk te maken. Dat is ongelooflijk knap." Rortom: de drie cabaretiers staan op de bühne en Roller regisseert en plein public. Hij confronteert de mannen van Piepschuim met hun optreden. „Mensen die ooit bij zo'n voorstelling zijn geweest, kijken in het vervolg met andere ogen naar theater." Vaak worden op het podium handelingen gecamoufleerd. Een attribuut dat in de weg staat, wordt in het voorbijgaan haast achte loos meegenomen. „Dat ontgaat de toe schouwer die er nog nooit op gewezen is. Donderdagavond zullen die handigheidjes ook voorbij komen. Met Erics regie-aanwij zingen worden theatergeheimen prijsgege ven." Vermoedelijk zullen sommige scènes uiten treuren worden herhaald. „Dan krijgen we commentaar, waarmee we aan de bak moe ten, tot het naar zijn zin is. We en ook Eric, weten echt niet hoe het gaat lopen. Er zijn lampen, theatermakers, een coach en pu bliek en voor de rest is er nog niets." Ze zullen er wijzer van worden. Dat is wel de bedoeling, want de adviezen worden di rect verwerkt in het nieuwe programma Op Recept, dat vrijdag in hetzelfde theater een try-out beleeft. Op Recept is inmiddels het derde theater programma van de muzikale theatergroep uit Nijmegen. Het 'recept is dat de toe schouwer beter de voorstelling uitkomt, dan dat hij eringaat'. „Tenminste, dat is wat we willen bereiken. We willen mensen een fijn en blij gevoel geven." Ze zijn niet piepjong meer, maar nog wel jong in het vak. Cor Burger speelde in ver schillende bandjes. Hij stapte uit het laat ste bandje omdat muziek de boventoon voerde en hij juist meer met theater wilde doen. Hij ontmoette Jacco Westeneng met wie hij mee deed aan een singer-songwri ter wedstrijd. Later sloot Robbert Roekoek zich bij hen aan. Ze traden op in cafés en kleine zelfstandige theaters. De doorbraak kwam tijdens een optreden in de Boulevard of Broken Dreams en Senf Theaterproducties Piepschuim bekroonde met een contract. Hun leven nam een wending. Cor was le raar Nederlands, Robbert net student af en Jacco fysiotherapeut. „We hebben zoveel optredens dat we van Piepschuim met z'n drieën en een technicus kunnen leven." Piepschuim kan nog wat leren Koller, en daar schamen de drie muzikale cabaretiers zich niet voor. Integendeel, ze laten zelfs publiek toe bij de 'masterclass' van coach Eric Koller. Donderdag 16 januari tot en met woensdag 22 januari 2014 Overleven het motto op Rotterdams Filmfestival PAGINA 11 Theater de Wegwijzer, donderdag 16 januari, Nieuw- en Sint Joosland. Piepschuim met Jacco Westeneng, Robbert Koekoek, Cor Burger, on der leiding van Eric Koller, 20.30 uur. De Wegwijzer, 17 januari, Piepschuim, 20.30 uur. Op Recept. Donderdag 10 april, Vlissingen, Muzikaal Theater Op Recept, Piepschuim Arsenaaltheater, 20.15 uur. Piepschuim met vlnr Robbert Koekkoek, Cor Burger en Jacco Westeneng, voorbereiding op Op Recept, foto Lex de Meester. Piepschuim op recept door Edith Ramakers van uicaiciiiiaM en i\uiiiici\ liiw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41