66 Verwonderde reacties in Middelburg: is dat nou Grace Keily in die wagen? ZEELAND 29 J ving tegenwoordig toch wat afstandelijker. Het bezoek aan Veere trok voor Zeeuwse be grippen behoorlijk wat media-aandacht. Dat was voor een deel puur toeval. Een filmploeg van het Polygoon journaal was namelijk net in de buurt om de werken aan de aanleg van de Veersegatdam te filmen en in Veere voor de lunch. Die ploeg stuitte nietsvermoedend dus op het prinselijk paar uit Monaco en wist niet hoe snel de camera's weer uit de auto ge haald moesten worden. Zo veel filmende en schrijvende pers was het gezelschap uit Monaco kennelijk ook wat te veel blijkt uit de krant: „Bij de splitsing naar Vrouwenpolder en Gapinge werd plotseling gestopt en met enorm armgezwaai werd de 'volgers' aangegeven dat ze niet mochten wachten. De auto's reden een klein eindje door, maar tja ze waren bemand door knapen van film en krant en het is nu eenmaal hun baan om van Rainier en Grace iets te vertel len." In Gapinge was het tijd voor een vorstelijke fo- toshoot. Eerst nam prinses Gracia enkele fo to's en vervolgens ging ze met haar man op de gevoelige plaat. Daarna stond een rondrit door Middelburg op het programma, wat volgens de verslaggever reacties opriep als 'Is dat nou Grace Kelly in die wagen?' Hij constateerde ook nog een verkeersovertre ding toen de stoet de Reigerstraat - verboden voor auto's - inreed. Notabene net op het mo ment dat er een politieman passeerde,. Die keek aanvankelijk bars, tot hij de nummerpla ten op de auto's zag en en met een brede arm zwaai het gezelschap ruim baan bood. Prins Rainier en prinses Gracia vertrokken zo als ze waren gekomen, met de veerboot Vlis- singen-Breskens. Met medewerking van de po litie kregen ze een plaatsje vooraan in de rij, zodat ze als eersten de veerboot konden verla ten. Het prinselijk paar zette vervolgens koers rich ting Brussel waar het voor een korte vakantie enkele dagen verbleef Om die tentoonstelling aan te kleden was het plan gerezen rozen en lelies te planten die naar de prinses zijn ver noemd. Daarvoor waren de hoveniers nog op zoek naar een zachtoranje thee roos Grace de Monaco en een witte roos Princess de Monaco. Sjakko Deur waarder van de Katse Rozentuin had zelf niet in de gaten dat zich dat alle maal op Twitter afspeelde. Maar de Ro zentuin kan inderdaad de twee soor ten wel leveren. Midden in de winter zijn de rozen niet veel meer dan wat zielige takken en een enkele knop die het niet op tijd heeft gehaald.Ook de Bierkreek in IJzendijke heeft de twee bewuste rozen in de tuin staan, maar heeft de Grace de Monaco niet in pro ductie. Er gaat meestal een jaar over heen voor voldoende planten zijn op gekweekt voor de handel, vertelt Hans van Hage. De roos Grace Kelly is wel beschikbaar, maar - waarschuwt Van Hage - de roos bestaat onder verschil lende namen zoals Princess Grace en Princess de Monaco. Ook Renske Ek waarschuwt dat er rozen onder ver schillende namen in de handel zijn, hoewel het uiteindelijk om dezelfde roos gaat. Overigens mag ze eigenlijk nog niet zo veel over de expositie over filmster Grace Kelly, die na haar huwelijk met prins Rainier van Monaco prinses Gra cia van Monaco werd, vertellen. Het paleismuseum is nog bezig met de voorbereidingen voor de expositie over het leven van de verongelukte prinses. Grace Kelly trouwde in 1956 met prins Rainier III van Monaco. Ze is de moeder van Albert II, de huidige vorst van het ministaatje. Ep DONDERDAG 16 JANUARI 2014 voor prinses Gracia Grace Kelly roos Princess de Monaco Het prinselijk paar maakt een korte wandeling in Veere. foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Zeeland (fotoarchief PZC) PZC van 1 juli 1958

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29