ZEELAND Geweten Net pak en Opening Zeeuws jubileumjaar almanak Duizend middelbare scholieren en mbo'ers verlieten vorig jaar de school zonder diploma. In Kats zijn nog rozen genaamd Grace Kelly MIDDELBURG - Het gaat steeds be ter met de schooluitval in Zee land. De daling in Zeeland be droeg in het schooljaar 2012/2013 gemiddeld bijna 32 procent. Toch verlieten vorig jaar nog iets meer dan duizend middelbare scholie ren en mbo'ers hun opleiding zon der papiertje. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers die het ministe rie van Onderwijs vandaag be kend maakt. Van het Hoornbeeck- college en de opleiding Edudelta - beide hebben een vestiging in Goes - zijn geen Zeeuwse cijfers bekend. Het aantal vroegtijdige schoolver laters bedraagt in de Oosterschel- deregio 223 (-38,6 procent), in Zeeuws-Vlaanderen 161 (-42,9 pro cent) en op Walcheren 211 leerlin gen (-19,8 procent). Op ROC Scal- da sloegen volgens de voorlopige cijfers 408 leerlingen de deur ach ter zich dicht zonder diploma (-26 procent). Deze jongeren (on der de 23 jaar) hebben dus geen havo- of mbo 2-diploma gehaald: het minimale opleidingsniveau dat nodig is om kans te maken op de arbeidsmarkt. Ook landelijk gezien is het aantal voortijdige schoolverlaters het af gelopen schooljaar fors gedaald naar 27.950 jongeren. Ten opzich te van het schooljaar 2011/2012 is dit een daling van 8300 jongeren. De daling is enerzijds toe te schrij ven aan de gezamenlijke inspan ningen van scholen, gemeenten en andere partners. Daarnaast is door de aangescherpte meetme thode nu in beeld te brengen wel ke jongeren daadwerkelijk zijn uit gevallen. De doelstelling van het kabinet is dat in 206 nog 'maar' 25.000 middelbare scholieren en mbo'ers vroegtijdig hun school verlaten. In vergelijking met andere Euro pese landen behoort Nederland tot de beste jongetjes van de klas. In ons land bedraagt het aantal voortijdige schoolverlaters 8,8 pro cent, terwijl het gemiddelde aan tal jongeren zonder diploma in de Europese Unie op 13,7 procent ligt. MIDDELBURG/HULST - Het gecombi neerde jubileumjaar 200 jaar Zee land en 200 jaar Zeeuws-Vlaande ren wordt vrijdag 14 februari offi cieel geopend in Middelburg en Hulst. In het provinciehuis in Mid delburg wordt het jaar om 11.00 uur geopend door commissaris van de koning Han Polman, vi- ce-voorzitter van het Nationaal Comité 200 jaar Koninkrijk Jozias van Aartsen en voorzitter Frans Reijniers van Zeeuws-Vlaanderen 2014. Om 14.45 uur is datzelfde trio aanwezig in de Sint Willibror- dusbasiliek in Hulst, waar ook de Vlaamse minister Joke Schauvlie- ge van Leefmilieu, Natuur en Cul tuur aanschuift. Het gaat er in dat Walcherse bedrijf gemoedelijk aan toe. ledereen kent plaats, taak en verantwoordelijk heid, waardoor het werk wordt ver richt zonder dat er dienstopdrach ten aan te pas hoeven te komen. Dat wil zeggen, meestal. Laatst pas seerde een onderwerp waarbij aan pak en beoogd resultaat minder van zelfsprekendheid waren. Er ontspon zich een discussie waarin de gemoe deren aardig verhit raakten. „Dat doe ik niet", riep de medewerk ster die de kwestie te behandelen had gekregen. „Dan krijg ik last van mijn geweten." „Dat doe je wel", baste haar chef. Je geweten lijkt me iets voor je vrije tijd." DONDERDAG 16 januari 2014 Schooluitval Zeeland gedaald door Ab van der Sluis Tip? redactie@pzc.nl ROTTERDAM - Het is een Zeeuws kantoor voor Zeeuwen in Rotterdam. Vandaar de presentatie met wijn en oesters 1^-1 c*(\ öf*H fCH c\\ t Zee'anc'> gisteravond op het netwerkgala People's Busi- KlCUClUI dClll ness jn Beurs/World Trade Center in Rotterdam. Tus sen de nette (mantel)pakken vielen de in Zeeuwse dracht gestoken gastvrouwen van advocatenkantoor Adriaanse Van der Weel (AVDW) behoorlijk op. Het meer dan hon derdtien jaar oude kantoor heeft vestigingen in Middel burg en Terneuzen, maar ook één in Rotterdam. „Ons doel is Zeeuwse bedrijven te bedienen die werkzaam zijn in de regio Rotterdam", zegt René de Groot van AVDW. „Zeeuwen hebben vaak toch een voorkeur voor Zeeuw en. Wij willen juist hier onze Zeeuwse identiteit behou den. Dat is ons handelsmerk. Daar zijn we trots op en dat stralen we uit met deze presentatie." AVDW huist ook in het WTC-gebouw. foto Jan de Groen/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21